PEUGEOT SLOVAK OPEN 2018, najväčší tenisový turnaj organizovaný na Slovensku
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave. TERMÍN: 5. – 11. novembra 2018

Sedem hráčov TOP 100 na PSO 2018

Navigácia » Hlavná stránka » Slovak Open » AKTUALITY/ news » Sedem hráčov TOP 100 na PSO 2018

19. 10. 2018     sekcia: AKTUALITY/ news

V akceptačnom liste 19. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov k 15. októbru  figurovalo až 7 hráčov svetovej stovky. Medzi 22 akceptovanými hráčmi Peugeot Slovak Open 2018 (5.-11.11.) priamo do hlavnej súťaže sú traja Slováci – Lukáš Lacko, obhajca prvenstva, Jozef Kovalík a ako posledný s rankingom 171 sa zmestil aj Andrej Martin. Pravda, ďalší domáci tenisti pribudnú na základe voľných kariet, prípadne postúpia z kvalifikácie.

Viacero hráčov si vybralo bratislavský challenger na základe dobrých skúseností z minulých rokov. Do NTC sa rád vracia bývalý hráč TOP 10 Cyperčan Marcos Baghdatis, víťaz z roku 2004. O rok neskôr bol v semifinále, vlani vypadol v druhom kole.

Rumun Marius Copil si iste robí zálusk na trofej. Vlani i predvlani bol vo finále, bude tu hrať šiesty raz. Najvyšší rebríček mal v čase uzávierky akceptácie Mirza Bašič, daviscupový reprezentant Bosny a Hercegoviny, ktorý získal rozhodujúci bod proti Slovensku v apríli tohto roku. Bývalá svetová desiatka Lotyš Ernests Gulbis bude mať u nás premiéru. V Bratislave bol už v roku 2012, ale tesne pred turnajom ochorel. Zaujímavými účastníkmi sú Česi Jiří Veselý a víťaz z roku 2012 Lukáš Rosol, prvý pod čiarou. Z bývalých víťazov by sme v NTC aréne mohli vidieť až päť tenistov – okrem Lacka, Rosola, Baghdatisa aj Norberta Gombosa a Bielorusa Jegora Gerasimova. Na staré známe miesto si prichádza vylepšiť rebríček aj Ukrajinec Sergij Stachovskij. NTC dobre pozná z Davis Cupu aj poľská jednotka Hubert Hurkacz. Rus Jevgenij Donskoj pred desaťročím vyhral v Bratislave najvýznamnejší halový turnaj Slovak Junior Indoor na dvorcoch Slávie Právnik. Na PSO hrá prvý raz.

171. Andrej Martin                       Slovensko

Akceptačný list je k 15. 10. 2018. Do zoznamu pribudnú 4 držitelia voľnej karty, 4 kvalifikanti a 2 hráči s tzv. špeciálnou výnimkou. Ak takí nebudú, tak ďalší v poradí. Poradie pod čiarou: Lukáš Rosol (ČR), Daniel Brands (Nem.), Sebastian Ofner (Rak.), Andrea Arnaboldi (Tal.), Rudolf Mölleker (Nem.), Matteo Donati (Tal.), Lucas Miedler (Rak.), Viktor Galovič (Chorv.), Mohamed Safwat (Egypt), Vladimir Ignatik (Biel.).

Ďalšie články

Bublik z kvalifikácie k titulu!

Dátum: 11. 11. 2018     sekcia: AKTUALITY/ news

Kazašský tenista Alexander Bublik triumfoval na turnaji Peugeot Slovak Open 2018. Vo finále si poradil s Čechom Lukášom Rosolom za 69 minút 6:4, 6:4. Po troch rokoch sa tak víťazom turnaja stal opäť kvalifikant. V roku 2015 ním bol Bielorus Jegor Gerasimov. Bublikova tohtoročná sezóna bola poznačená zlomeninou členka na turnaji v Indian Wells, kvôli ktorej sa v rebríčku prepadol o 150 miest. Najlepšie v kariére bol doposiaľ na 95. priečke rebríčka ATP. V Bratislave štartoval ako 253. hráč, v budúcotýždňovom rebríčku sa vďaka celkovému víťazstvu posunie na 170. miesto.

Čítať ďalej...

Zelenay víťazom štvorhry

Dátum: 10. 11. 2018     sekcia: AKTUALITY/ news

Igor Zelenay (na snímke vpravo) po boku Ukrajinca Denisa Molčanova zvíťazil vo finále štvorhry na Peugeot Slovak Open 2018 nad indicko-bieloruským párom Ramkumar Ramanathan, Andrej Vasilevskij 6:2, 3:6, 11-9. Je to jeho tretie turnajové víťazstvo na medzinárodných majstrovstvách Slovenska, pričom vždy sa z titulu tešil po boku iného partnera. Pred Molčanovom sa mu podarilo zvíťaziť v roku 2009 s  Phillipom Marxom a o šesť rokov neskôr s Iľjom Bozoljačom. Foto Roman Benický

Vo finále Rosol proti Bublikovi

Finále 19. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov obstarajú v nedeľu o 17:00 Lukáš Rosol a Alexander Bublik. Ako prvý si postup do finále zabezpečil kazašský kvalifikant Bublik viťazstvom nad Nemcom Bachingerom. Po nich na centrálny dvorec nastúpili Čech Rosol a Rakúšan Novak. Tridsaťtriročný Rosol, ktorý v tohtotýždňovom rebríčku ATP figuruje na 154. priečke, zvíťazil za 85 minút 7:5, 7:6(2) a postúpil do svojho tretieho finále na bratislavskom challengeri. Prvú finálovú účasť pretavil v roku 2012 vo víťazstvo, keď zdolal Nemca Björna Phaua. O rok neskôr nestačil na domáceho reprezentanta Lacka.

Kazach Bublik je prvý finalista

Kazach Alexander Bublik zvíťazil v Bratislave aj v siedmom zápase za sebou a cez kvalifikáciu sa prebojoval až do finále turnaja. V semifinále zdolal Nemca Matthiasa Bachingera 7:5, 7:6(4) a v nedeľu o 17.00 si zahrá vo finále o svoj prvý tohtoročný challengerový titul. Talentovaný 21-ročný tenista bol pred bratislavským turnajom na 253. priečke, čo však bolo do veľkej miery zavinené zlomeninou členka, ktorú utrpel tento rok v Indian Wells. Svojou finálovou účasťou sa posunul v live rebríčku na 186. miesto. V prípade, že by na medzinárodných majstrovstvách Slovenska triumfoval, patrila by mu 170. priečka. O celkové víťazstvo sa Bublik v nedeľu o 17:00 pobije s lepším z dvojice Dennis Novak - Lukáš Rosol.

V sobotu na centri od 14:00

Dátum: 09. 11. 2018     sekcia: AKTUALITY/ news

Sobotňajší program na centrálnom dvorci odštartuje o 14:00 semifinálový zápas medzi kvalifikantom Alexandrom Bublikom z Kazachstanu a Matthiasom Bachingerom z Nemecka. Po nich si o účasť vo finále zahrá Čech Lukáš Rosol s Rakúšanom Dennisom Novakom. Program uzavrie finále štvorhry, ktoré bude mať aj slovenské zastúpenie vďaka Igorovi Zelenayovi, ktorý si po boku Ukrajinca Denisa Molčanova zmeria sily s indicko-bieloruským párom Ramanathan, Vasilevskij.

Zelenay vo finále štvorhry

Slovenský tenista Igor Zelenay sa po boku Ukrajinca Denisa Molčanova prebojoval do finále štvorhry Slovak Open 2018. V semifinálovom zápase zdolali prvý nasadený pár Skupski, O´Mara 6:4, 7:5. V sobotňajšom finále si tretí nasadený pár zahrá proti indicko-bieloruskej dvojici Ramanathan, Vasilevskij.