STZ ITF CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj mužov organizovaný na Slovensku. Dotácia 85 000 eur + H.
ITF SLOVAK INDOOR, turnaj žien s dotáciou 25 000 USD.
DEJISKO: AEGON aréna v Bratislave. TERMÍN: 7. – 13. novembra 2016.

Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

Dátum: 11. 11. 2016     sekcia: AKTUALITY/ news

Norbertovi Gombosovi to na tretí pokus vyšlo! Na Peugeot Slovak Open hral slovenský tenista v piatok večer tretí raz za sebou vo štvrťfinále, ale iba prvý raz postúpil medzi posledných štyroch. V koncovke prvého setu súperenia s Vaskom Pospisilom z Kanady si za stavu 5:4 dal Gombos ošetriť bok, na ktorý spadol. Vzápätí sústredenou hrou zobral súperovi podanie a získal prvý set. To ho upokojilo, do druhého setu vstúpil presvedčivo a položil základ úspechu, keď sa ujal vedenia 4:1. Za stavu 5:3 využil druhý mečbal a po výsledku 6:4, 6:3 postúpil. Súperom Gombosa v sobotňajšom druhom semifinále bude Ukrajinec Sergij Stachovskij. Prvé semifinále Copil - Medvedev je v AEGON aréne od 14.00 h.

Čítať ďalej...

Stachovskij v maratóne zdolal Nedoviesova

Ukrajinský tenista Sergij Stachovskij (na snímke D. Barbuša) zdolal v treťom štvrťfinále Kazacha Alexandra Nedoviesova 7:6(4), 4:6, 7:6(7). V doteraz najdlhšom zápase na turnaji Peugeot Slovak Open 2016 (2 hodiny 39 minút) sa hral kvalitný a vyrovnaný tenis až do konca. Stachovskij si v semifinále zahrá proti lepšiemu z dvojice Gombos - Pospisil.

Vo štvorhre víťazstvo jednotiek

Najvyššie nasadený pár na 25-tisícovom turnaji ITF Slovak Indoor 2016 Jocelyn Raeová, Anna Smithová z Veľkej Británie zvíťazil vo finále v AEGON aréne v Bratislave nad holandským párom Quirine Lemoineová, Eva Wacannová 6:3, 6:2.

Medvedev do semifinále

Ruský tenista Daniil Medvedev (na snímke D. Barbuša), na turnaji Peugeot Slovak Open 2016 nasadený ako číslo šesť, postúpil po víťazstve nad Čechom Pavláskom do semifinále. Za 78 minút ho zdolal 6:3, 6:3. V súboji o finále sa stretne s Mariusom Copilom z Rumunska.

Bratia Skupskí opäť vo finále

Britská bratská dvojica Ken a Neal Skupskí postúpila po tretí raz v rade do finále turnaja Peugeot Slovak Open. V semifinále si poradili s najvyššie nasadeným párom Mariusz Fyrstenberg, Nenad Zimonjič 6:4, 7:6(2). Bilanciu z finálových zápasov v Bratislave majú doposiaľ 1:1. O trofej si zahrajú s lepším z párov Raja/Sharan - Jelgin/Istomin.

Tri nasadené hráčky v semifinále

Spoznali sme kompletné obsadenie semifinále turnaja ITF Slovak Indoor 2016. V AEGON aréne Národného tenisového centra sa v sobotu na centrálnom dvorci od 10:00 predstavia najprv Bibiane Schoofsová z Holandska, ktorá nastúpi proti sedmičke turnaja Andree Mitovej. Schoofsová (na snímke D. Barbuša) je jedinou nenasadenou hráčkou v semifinále, do hlavného pavúka sa prepracovala z kvalifikácie. Po nich na dvorec nastúpi najvyššie nasadená Denisa Allertová z Česka, ktorej súperkou bude krajanka a turnajová šestka Tereza Smítková.

Dva tajbrejky vyradili obhajcu

Bieloruský tenista Jegor Gerasimov, vlaňajší víťaz turnaja Peugeot Slovak Open, prehral vo štvrťfinále s Rumunom Mariusom Copilom 6:7(4), 6:7(5) a s turnajom sa rozlúčil.  Pre Copila (na snímke D. Barbuša), štartujúceho v Bratislave po štvrtý krát, je semifinálová účasť potvrdením doposiaľ najlepšieho umiestnenia na mezinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise. Vlani ho práve v tejto fáze vyradil dnešný súper Gerasimov, ktorý si prehrou nedal pekný darček k dnešným narodeninám.

Kužmová do semifinále nepostúpila

Viktória Kužmová (na obr., 225. WTA), hráčka NTC, ktorá bola poslednou Slovenkou v pavúku turnaja ITF Slovak Indoor, si nezahrá semifinále v sobotu v AEGON aréne. Osemnásťročná zverenka Jána Sabovčíka prehrala vo štvrťfinále s 28-ročnou Holanďankou Bibiane Schoofsovou 2:6, 2:6. Holandskej kvalifikantke patrí aktuálne až 574. miesto v rebríčku (pred štyrmi rokmi bola 142.).

Štvorka Struff skončil

Dátum: 10. 11. 2016     sekcia: AKTUALITY/ news

Nemecký tenista Jan-Lennard Struff (na snímke D. Barbuša), nasadený na turnaji Peugeot Slovak Open 2016 ako číslo štyri, nestačil v druhom kole na Alexandra Nedoviesova z Kazachstanu. Vo vyrovnanom zápase mu podľahol 3:6, 6:3, 6:7(3). V desiatej hre rozhodujúceho setu podával 26-ročný Nemec na víťazstvo v zápase, no nezvládol to a po tajbrejku sa napokon radoval z víťazstva Nedoviesov. V boji o semifinále si zahrá s Ukrajincom Sergijom Stachovským.

Gombos vo štvrťfinále

Slovenský tenista Norbert Gombos (na snímke D. Barbuša) sa prebojoval do štvrťfinále turnaja Peugeot Slovak Open 2016. V druhom kole zdolal vo vyrovnanom zápase Nemca Stebeho 7:6(3), 5:7, 6:4. Zápas trval dve a pol hodiny a 26-ročný rodák z Galanty v ňom zaznamenal 12 es. V boji o semifinále si zmeria sily s Kanaďanom Vasekom Pospisilom. Gombos je tretí raz za sebou vo štvrťfinále.

Stachovskij zdolal Istomina

Ukrajinký tenista Sergij Stachovskij (na snímke D. Barbuša) zvíťazil v 2. kole turnaja Peugeot Slovak Open 2016 nad Uzbekom Denisom Istominom 7:6(4), 6:3 a postúpil do štvrťfinále. V ňom sa stretne s víťazom zápasu Struff - Nedoviesov.

Zelenay titul neobháji

Slovenský deblový špecialista Igor Zelenay (na snímke D. Barbuša) neobháji titul z lanského Peugeot Slovak Open. Po boku Ukrajinca Molčanova prehral v druhom kole s britskými bratmi Skupskými 5:7, 3:6. Zaujímavosťou zápasu bolo, že bratia Skuspkí oplatili Zelenayovi prehru z finálového zápasu minulého roka. Vtedy Slovák triumfoval po boku Srba Bozoljača.