STZ ITF CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj mužov organizovaný na Slovensku. Dotácia 85 000 eur + H.
ITF SLOVAK INDOOR, turnaj žien s dotáciou 25 000 USD.
DEJISKO: AEGON aréna v Bratislave. TERMÍN: 7. – 13. novembra 2016.

Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

Dátum: 08. 11. 2016     sekcia: AKTUALITY/ news

Prvé kolo na turnaji Peugeot Slovak Open prinieslo aj zápas dvoch slovenských daviscupových reprezentantov. Úspešnejším z nich bol Norbert Gombos, ktorý za 135 minút zdolal v napínavom, vyrovnanom a kvalitnom zápase Jozefa Kovalíka 6:7(2), 7:6(5), 6:4 a postúpil do druhého kola. V ňom sa stretne s Nemcom Stebem.

Čítať ďalej...

Molčana vyradila štvorka Struff

Držteľ voľnej karty na turnaji Peugeot Slovak Open 2016 Alex Molčan prehral v úvodnom kole so štvrým nasadený Nemcom Janom-Lennardom Struffom za 62 minút 3:6, 2:6. Na turnaji pokračuje ešte vo štvorhre, po boku Lukáša Kleina si v stredu zahrá proti najvyššie nasadenému páru Fyrstenberg, Zimonjič.

Čaká sa na prvý úspech Slovenky

Zo slovenskej sedmičky v hlavnom turnaji ITF Slovak Indoor štyri hráčky vypadli v prvom kole už v utorok - vrátane jedinej nasadenej domácej tenistky Šramkovej. Istota jedného osemfinále vzíde zo stredajšieho súboja Viktória Kužmová - Michaela Hončová. Súboj je na programe na centrálnom dvorci hneď po zápase siedmej nasadenej Rumunky Mitovej s Kristínou Schmiedlovou, ktorý sa začína o 10.00. Zápasmi dňa na mužskom challengeri Peugeot Slovak Open budú po 16.00 súboje prvého kola Lukáš Lacko - Sergij Stachovskij, Adam Pavlásek - Andrej Martin.

Kudriavcev vyradil Rosola

Víťaz bratislavského turnaja z roku 2012 Lukáš Rosol skončil na Peugeot Slovak Open 2016 hneď v úvodnom kole. Nad sily nasadenej päťky bol Rus Alexander Kudriavcev, ktorý vo vyrovnanom zápase zvíťazil 7:6(6), 2:6, 6:3 a postúpil do druhého kola. V ňom sa stretne s lepším z dvojice Klein - Copil. Rosol bol ešte na začiatku roka hráčom TOP 50, v súčasnosti je už mimo svetovej stovky (113.).

Šramková prehrala s Masarovou

Druhá nasadená Rebecca Šramková prehrala v 1. kole ITF Slovak Indoor so Švajčiarkou Rebekou Masarovou 5:7, 3:6 a na turnaji skončila (už v pondelok vypadla vo štvorhre). Pre 20-ročnú tenistku, ktorá v tomto roku dosiahla skvelý vzostup v rebríčku (119. WTA), je vyradenie sklamaním. Na úvod však nemala v 17-ročnej Masarovej ľahkú súperku, ide predsa o piatu juniorku sveta, jednu z výrazných mladých talentov.

Slovenky vypadli

Slovenská tenistka Chantal Škamlová, držiteľka voľnej karty na turnaji ITF Slovak Indoor 2016, nestačila v prvom kole na kvalifikantku Bibiane Schoofsovú z Holandska a podľahla jej hladko 2:6, 1:6. V súboji ďalších dvoch kvalifikantiek ťahala za kratší koniec Lenka Juríková, ktorá po tuhom boji skončila na rakete Diany Marcinkevičovej z Lotyšska  po výsledku 3:6, 6:4, 6:7 (5). Vypadla aj Natália Vajdová (na obr.), ktorá hrala po dlhej zdravotnej pauze.

Horanský na rakete Medvedeva

Dátum: 07. 11. 2016     sekcia: AKTUALITY/ news

Kvalifikant Filip Horanský (na obr. Dušana Barbuša) prehral v prvom kole Peugeot Slovak Open za 65 minút s Daniilom Medvedevom z Ruska 3:6, 3:6. V druhom sete viedol slovenský tenista 3:1, ale obrat nedotiahol. Z troch Slovákov tak v pondelok nebol úspešný ani jeden.

Obhajca víťazne, Fabian skončil

Obhajca lanského triumfu z turnaja Peugeot Slovak Open Jegor Gerasimov z Bieloruska zvíťazil v úvodnom kole nad slovenským kvalifikantom Patrikom Fabianom za 54 minút 6:3, 6:3 a v Bratislave pokračuje na víťaznej vlne. V druhom kole sa stretne s krajanom Vladimirom Ignatikom, premožiteľom turnajovej jednotky Floriana Mayera.

Marčenko cez Nému do 2. kola

Slovenský držiteľ voľnej karty na turnaji Peugeot Slovak Open 2016 Patrik Néma (na obr.) nestačil v prvom kole na druhého nasadeného Ukrajinca Iľju Marčenka a za 78 minút mu podľahol 2:6, 5:7. Devätnásťročný Slovák podal pri svojom debute v hlavnej časti bratislavského turnaja proti 68. hráčovi svetového rebríčka dobrý výkon. Marčenko, zverenec slovenského trénera Tibora Tótha, sa v ďalšom kole stretne s lepším z dvojice Jan Šátral z Česka - Vasek Pospisil z Kanady.

V utorok štyri Slovenky

Utorkový program turnaja ITF Slovak Indoor v AEGON aréne otvorí na centrálnom dvorci zápas Chantal Škamlovej s Holanďankou Bibiane Schoofsovou o 10.00. Potom nasleduje zaujímavý súboj 17-ročnej Rebeky Masarovej (na obr.) zo Švajčiarska, juniorskej šampiónky Roland Garros, ktorá má slovenské korene, s druhou nasadenou Slovenkou Rebeccou Šramkovou. S rovnakým začiatkom od 10.00 odohrajú na dvorci číslo 3 svoje zápasy 1. kola ďalšie dve Slovenky: Lenka Juríková proti Diane Marcinkevičovej z Lotyšska a Natália Vajdová proti Talianke Cristiane Ferrandovej.

Jednotka Mayer sa lúči v prvom kole!

Nasadená jednotka turnaja Peugeot Slovak Open 2016 Nemec Florian Mayer (na snímke Dušana Barbuša) prehral hneď v úvodnom kole s Bielorusom Vladimirom Ignatikom za 104 minút 6:3, 6:7 (3), 6:7 (2). Mayer vyhrával v treťom sete 5:2, no zápas nedokázal doviesť do víťazného konca a turnaj prišiel o najvyššie nasadeného hráča. Ignatik, dvadsaťšesťročný rodák z Minska, ktorý je v rebríčku ATP na 188. mieste (o 138 miest nižšie ako Mayer) sa v druhom kole stretne s obhajcom lanského titulu Jegorom Gerasimovom z Bieloruska.

Vo štvorhre im to nevyšlo, vo dvojhre proti sebe

Slovenské tenistky Michaela Hončová a Viktória Kužmová si spolu zahrali v 1. kole štvorhry na turnaji ITF Slovak Indoor 2016. Nad ich sily bol druhý nasadený český pár Lenka Kunčíková, Karolína Stuchlá, ktoré zvíťazili 2:6, 6:2, 10-7 a postúpili do druhého kola. Pre Slovensky sa však turnaj nekončí, predstavia sa ešte vo dvojhre, v ktorej ich žreb zviedol proti sebe.