STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj v roku 2020 na Slovensku
DOTÁCIA: 44 820 eur + H
DEJISKO: AXA aréna NTC v Bratislave    TERMÍN: 9. – 15. novembra 2020

 
Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Partneri

Peugeot
J&T BANKA
SPP
Seekersport

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2020

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR

AKTUALITY/ news

Palovič s Novanským tesne prehrali

Dátum: 10. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Palovič s Michalom Novanským si odkrútili aj deblovú premiéru na challengerovom turnaji. V domácom prostredí AXA arény NTC prehrali s francúzskym párom Manuel Guinard, Arthur Rinderknech vo vyrovnanom zápase 2:6, 5:7 za 65 minút. Na Peugeot Slovak Open 2020 štartovali vo štvorhre vďaka voľnej karte a na kurte si to spolu užívali. V druhom sete viedli zverenci Ľubomíra Kurhajca a Milana Martinca nad favorizovanou dvojicou 3:0, no túto výhodu nedokázali udržať a napokon prehrali, svojim výkonom však rozhodne nesklamali a nabrali mnoho cenných skúseností do ďalších zápasov.

Čítať ďalej...

Molčan nestačil na nasadenú trojku

Dátum: 10. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Alex Molčan prehral v prvom kole challengeru Peugeot Slovak Open 2020 v Bratislave. Držiteľ voľnej karty nestačil na tretieho nasadeného Poliaka Kamila Majchrzaka a podľahol mu 2:6, 1:6 za 55 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona štartoval na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov piaty raz v hlavnej súťaži, cez prvé kolo sa dostal zatiaľ iba vlani. Spolu s Lukášom Kleinom sa predstaví ešte vo štvorhre, v úvodnom kole zabojujú proti ruskému páru Safiullin, Vatutin.

Čítať ďalej...

V utorok v hre všetci Slováci vo dvojhre

Dátum: 09. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

V utorok zasiahnu do hry na turnaji Peugeot Slovak Open 2020 všetci slovenskí reprezentanti vo dvojhre. Ako prvý sa okolo 11.30 h predstaví na kurte 3 Alex Molčan, ktorý zabojuje proti tretiemu nasadenému Poliakovi Kamilovi Majchrzakovi. Na centrálnom dvorci sa okolo 14.30 h odohrá slovenské derby medzi Filipom Horanským (na snímke) a Lukášom Kleinom, po nich vyzve Lukáš Lacko Ukrajinca Sergija Stachovského.

Čítať ďalej...

Kvalifikant Macháč do druhého kola

Dátum: 09. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Tomáš Macháč, český reprezentant, postúpil do druhého kola na Peugeot Slovak Open 2020. V súboji kvalifikantov si poradil s Kanaďanom Braydenom Schnurom 6:4, 6:4 za 75 minút. Zverenec trénera Daniela Vacka sa v ďalšom kole stretne s lepším z dvojice Alex Molčan - Kamil Majchrzak.

Čítať ďalej...

Rola vyradil dvojku pavúka

Dátum: 09. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Slovinský tenista Blaž Rola (na snímke) sa  prebojoval do druhého kola dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2020. V úvodnom kole v AXA aréne NTC vyradil druhého nasadeného Japonca Jasutaku Učijamu 7:6(6), 6:4 za 89 minút. Jeho ďalším súperom bude Nemec Maximilian Marterer, ktorý zdolal kvalifikanta a krajana Juliana Lenza 7:5, 6:4. 

Čítať ďalej...

Dvaja nasadení vonku z hry

Dátum: 09. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

V pondelok sa rozbehla hlavná súťaž na 21. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Hneď úvodné dva zápasy priniesli prekvapenie na úkor nasadených hráčov. Päťka turnaja Henri Laaksonen zo Švajčiarska podľahol Holanďanovi Boticovi Van De Zandschulpovi (na snímke) 3:6, 6:3, 3:6 za 106 minút. S turnajom sa rozlúčil aj siedmy hráč pavúka Federico Gaio z Talianska, ktorý nestačil na Rusa Romana Safiullina a podľahol mu 3:6, 4:6.

Čítať ďalej...

Hygienické opatrenia na top úrovni

Dátum: 08. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Aj v neľahkých časoch ovplyvnených pandémiou koronavírusu na celom svete sa Slovenskému tenisovému zväzu podarilo zorganizovať turnaj challengerovej úrovne Peugeot Slovak Open. Už tradične sa koná v prvej polovici novembra v AXA aréne Národného tenisového centra v Bratislave. Avšak oproti ostatným ročníkom má mnohé výnimky.

Čítať ďalej...

Spoznali sme kvalifikantov

Dátum: 08. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

V nedeľu sme spoznali kvalifikantov turnaja Peugeot Slovak Open 2020. Stali sa nimi Brayden Schnur z Kanady, Julian Lenz z Nemecka, Mathias Bourgue z Francúzska a Tomáš Macháč z Českej republiky (na snímke). V pavúku hlavnej súťaže sa okrem neho predstaví ešte jeden Čech, držiteľ voľnej karty Jiří Lehečka.

Čítať ďalej...

Ťahákom prvého kola slovenské derby

Dátum: 08. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

V sobotu vyžrebovali v AXA aréne NTC hlavnú súťaž challengeru Peugeot Slovak Open 2020. V tej sa predstavia štyria domáci hráči na čele s FIlipom Horanským. Okrem neho sa do hlavnej časti dostal Lukáš Lacko, trojnásobný víťaz medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov, a dvaja držitelia voľnej karty - Alex Molčan a Lukáš Klein. Z trojice hráčov štartujúcich v sobotu v kvalifikácii - Lukáš Pokorný, Lukáš Palovič a Michal Novanský - sa ani jednému nepodarilo vyhrať svoj úvodný zápas.

Čítať ďalej...

Kurhajec spokojný s Pokorného výkonom

Dátum: 08. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Tréner Ľubomír Kurhajec v sobotu pozorne sledoval výkon osemnásťročného Lukáša Pokorného v kvalifikačnom súboji na challengeri Peugeot Slovak Open. Jeho súperom bol najvyššie nasadený hráč v eliminačnej časti Brayden Schnur z Kanady, ktorý vlani patril dokonca do top 100 svetového rebríčka ATP. Pre hráča NTC to bol vôbec prvý oficiálny zápas medzi mužmi, no ani proti takému ťažkému súperovi rozhodne nesklamal. Schnur síce zvíťazil 7:5, 6:3, ale Pokorný rozhodne nebol bez šance.

Čítať ďalej...

Palovič najbližšie k postupu, Novanský prehral

Dátum: 07. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Palovič (na snímke) ani Michal Novanský nepostúpili do finále kvalifikácie na 21. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Obaja sa v kvalifikácii predstavili vďaka voľnej karte od Slovenského tenisového zväzu a pre oboch to bol prvý štart medzi mužmi na turnaji ATP. Bližšie k víťazstvu bol Lukáš Palovič. Siedmemu nasadenému Rusovi Jevgenijovi Karlovskému (264. ATP) zobral set, no napokon ťahal za kratší koniec. Po dobrom výkone mu podľahol 3:6, 6:4, 2:6 za 121 minút.

Čítať ďalej...

Pokorný vzdoroval favoritovi

Dátum: 07. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Pokorný nestačil v prvom kole kvalifikácie challengeru Peugeot Slovak Open 2020 na najvyššie nasadeného Kanaďana Braydena Schnura (202. ATP) a podľahol mu 5:7, 3:6 za 76 minút. Zverenec trénerov Ľubomíra Kurhajca, Milana Martinca a Dávida Olasza si týmto zápasom odkrútil premiéru na profesionálnom okruhu medzi mužmi a favoritovi zápasu, ktorý vlani patril do prvej stovky rebríčka ATP, dlho vzdoroval.

Čítať ďalej...