• PEUGEOT
 • NADACIA SPP
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Tóth: Príprava bola kvalitná

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Tóth: Príprava bola kvalitná

 
news img

Kapitán slovenského tímu Tibor Tóth je spokojný s prípravou svojho tímu na daviscupové stretnutie proti Čile (17. - 18. september, NTC aréna Bratislava). K dispozícii má päticu hráčov. Do dvojhry sa rozhodol nominovať Norberta Gombosa a Alexa Molčana, ktorí sa mu podľa aktuálnej formy javili v príprave najlepšie.

Pre Tótha to bude oficiálna premiéra vo funkcii kapitána slovenského daviscupového tímu: "Chalani majú za sebou kvalitnú prípravu, pri nominácii som sa rozhodoval podľa aktuálnej formy hráčov. Alex Molčan urobil veľký výkonnostný progres, na US Open postúpil z kvalifikácie do 3. kola, preto som ho nominoval ako druhého singlistu. Som rád, že v tíme je opäť aj Filip Polášek, ktorý sa do prípravy zapojil v pondelok po návrate z New Yorku, kde s Austrálčanom Johnom Peersom postúpil do semifinále."  

Gombos na US Open prehral s Garinom v štyroch setoch: "Bol to veľmi vyrovnaný zápas. V prvom i štvrtom sete som nevyužil výhodu brejku. V kľúčových momentoch som neurobil správne rozhodnutia. Podal som však dobrý výkon. V Bratislave sa pokúsim zahrať ešte lepšie a vyvarovať sa chýb. Nicolás Jarry je úplne iný hráč, vysoký, má bombový servis. Snaží sa hrať agresívne, má podobný štýl ako ja. Vracia sa do starej formy, nebude to ľahký zápas."

Garin je pripravený vybojovať pre Čile úvodný bod. "Teší ma, že nastúpim v prvej dvojhre. Úvodný zápas je v Davis Cupe vždy veľmi dôležitý, od jeho výsledku sa to potom celé odvíja. Molčana príliš nepoznám, no viem, že na US Open postúpil do 3. kola. V domácom prostredí bude určite tvrdý oriešok. Povrch v Bratislave je veľmi rýchly, no zvykli sme si na neho," uviedol líder čilského tímu.

Jarry sa vracia do tímu po vypršaní dopingového dištancu: "Som vďačný, že mi dal kapitán Nicolás Massú príležitosť v úvodných dvojhrách. Reprezentovať Čile je pre mňa vždy veľká česť. Mám za sebou ťažké obdobie, no už je to minulosť. Urobím všetko pre to, aby som nášmu tímu pomohol k víťazstvu." (stz, tasr)

FOTO: Roman Benický

 

Fotogaléria

 • Tibor Tóth, Nicolás Massú

   Tibor Tóth, Nicolás Massú

 • Alex Molčan, Nicolás Jarry

   Alex Molčan, Nicolás Jarry

 • Norbert Gombos, Cristian Garin

   Norbert Gombos, Cristian Garin

 • Klein, Polášek, Tabilo, Barrios Vera

   Klein, Polášek, Tabilo, Barrios Vera

 • Norbert Gombos, Nicolás Jarry

   Norbert Gombos, Nicolás Jarry

 • Alex Molčan, Cristian Garin

   Alex Molčan, Cristian Garin

 • Daviscupový tím Čile

   Daviscupový tím Čile

 • Daviscupový tím Slovenska

   Daviscupový tím Slovenska

 • Igor Moška, Andreas Egli

   Igor Moška, Andreas Egli

 • Daviscupový tím Slovenska

   Daviscupový tím Slovenska

 • Daviscupový tím Čile

   Daviscupový tím Čile

 
 
Vložené: 16. 09. 2021       Kategória: Davis Cup
 
news img

Ohlasy čilských médií na Garinovu prehru s Gombosom

Ohlasy čilských médií na prehru 1:3 so Slovenskom v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára tenisových družstiev v Bratislave: 

El Mercurio: "Garin inkasoval od 115. hráča svetového rebríčka ATP nečakaný debakel a Čile po prehre so Slovenskom prišlo o šancu bojovať o finálový turnaj Davisovho pohára."

El Tercera: "Po matnom výkone dostal Garin na frak a Čile bude bojovať iba o udržanie sa v 1. svetovej skupine."

Las Ultimas Noticias: "Namiesto zisku vyrovnávajúceho bodu pre Čile prišla tvrdá facka. Garin sa dušoval, že ho hladká prehra s Gombosom posilní."

La Cuarta: "Garin dostal studenú sprchu a Čile môže zabudnúť na postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride." (tasr)

FOTO: Roman Benický

19. 09. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

Gombos: Dávam do toho maximum

Už pri daviscupovej premiére v dueli proti Rakúsku naznačil, že by raz mohol byť nástupcom Dominika Hrbatého. Norbert Gombos získal skalp vlaňajšieho šampióna US Open Dominica Thiema a dokázal strhnúť publikum v bratislavskom NTC. Po jeho dominantnom výkone a demontáži čilskej jednotky Cristiana Garina sa opäť vynorili spomienky na slovenského tenisového hrdinu.

19. 09. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

Massú: Gombos hral famózne

Čilský kapitán daviscupového tímu Nicolas Massú i jednotka Cristian Garin sa netajili tým, že do Bratislavy prišli nad Slovenskom zvíťaziť. O to väčšie bolo ich sklamanie po fenomenálnom víťazstve Gombosa nad Garinom, ktoré znamenalo triumf Slovenska 3:1. Obaja sa však zhodli, že Gombos bol na kurte nezastaviteľný.

19. 09. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria druhého dňa

Národné tenisové centrum zažilo v sobotu explóziu radosti. Druhý bod na stranu domácich pridala skúsená deblová dvojica Filip Polášek, Igor Zelenay a Slovensko sa dostalo do výhody. Rozhodujúci tretí bod pridal pre Slovensko po fantastickom výkone Norbert Gombos. Pri oboch zápasoch bol objektív Romana Benického.

18. 09. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

Moška: Fantastický úspech celého tímu

Generálny sekretár STZ Igor Moška neskrýval nadšenie z víťazstva daviscupového tímu Slovenska nad Čile: "Gratulujem celému tímu na čele s kapitánom Tiborom Tóthom k skvelému víťazstvu 3:1 nad reprezentáciou Čile! Úžasný výkon Norberta Gombosa v rozhodujúcom zápase proti svetovej sedemnástke Cristianovi Garinovi bol v NTC fantastický tenisový zážitok v skvelej atmosfére a znamenal víťazstvo Slovenska. Je to skvelý úspech celého tímu. Veľmi to chlapcom prajem."

18. 09. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

Gombi: Bola to symfónia

Norbert Gombos mal po zisku rozhodujúceho bodu v daviscupovom stretnutí s Čile dvojnásobnú radosť. Súperovej jednotke Cristianovi Garinovi odplatil aj s úrokmi prehru z US Open a jeho osobný tréner Tibor Tóth tak zažil víťaznú premiéru na kapitánskej lavičke. Tridsaťjedenročný hráč NTC priznal, že ani vo sne mu nenapadlo, že by mohol sedemnástemu hráčovi svetového rebríčka ATP uštedriť debakel 6:0, 6:1.

18. 09. 2021
Davis Cup Více zde