• banner
  • banner
STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj v roku 2021 na Slovensku
DOTÁCIA: 66 640 eur + H
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 8. – 14. novembra 2021

 

 

Holanďan Griekspoor víťazom PSO 2021

Dátum: 14. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Holandský tenista Tallon Griekspoor sa stal víťazom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. Vo finále zdolal ako nasadená dvojka maďarského kvalifikanta Zsombora Pirosa 6:3, 6:2 za 72 minút. Griekspoor získal jubilejný desiaty singlový titul na ATP Challenger Tour, už ôsmy v tomto roku, čo je historický rekord.

Čítať ďalej...
Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Aktuality

V stredu o 17.00 na Molčana

Dátum: 09. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

V stredu sa na centrálnom dvorci Národného tenisového centra predstaví hneď niekoľko domácich tenistov. Ako prvý z nich nastúpi na svoj zápas Lukáš Pokorný, ktorý si o 13.00 h zmeria sily s druhým nasadeným Holanďanom Tallonom Griekspoorom. Po ňom bude nasledovať slovenské derby medzi trojnásobným víťazom Slovak Open Lukášom Lackom a úspešným mladým kvalIfikantom Milošom Karolom. Zápasom dňa bude duel novej slovenskej jednotky Alexa Molčana s Indom Ramkumarom Ramanathanom, ktorý sa nezačne skôr ako o 17.00 h.

Čítať ďalej...

Gombos i Horanský vypadli

Dátum: 09. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Norbert Gombos aj Filip Horanský sa s účinkovaním na turnaji Peugeot Slovak Open 2021 rozlúčili už v prvom kole dvojhry. Gombos, víťaz bratislavského challengeru z roku 2016, prehral ako nasadená štvorka s Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny 3:6, 3:6 za 69 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza nenašiel počas celého zápasu recept na disponovaného súpera, ktorý sa na dvorci výborne pohyboval a aj z náročných pozícii dokázal zahrať víťaznú údery.

Čítať ďalej...

Palovič s tesnou prehrou

Dátum: 09. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Palovič nepostúpil do druhého kola dvojhry na 22. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. V utorkovom zápase prvého kola nestačil na Ukrajinca Danyla Kaleničenka a podľahol mu 6:7(4), 6:7(5) za 109 minút. Zverenec trénera Milana Martinca vstúpil do zápasul sebavedomo a za stavu 6:5 sa pri podaní súpera dostal k dvom setbalom. Ani jeden z nich však nevyužil. V tajbrejku mal potom navrch jeho ukrajinský súper.

Druhý set bol rovnako vyrovnaný. Devätnásťročný hráč NTC nedovolil Kaleničenkovi využiť úvodné dva mečbaly. Vynútil si tajbrejk, v ktorého koncovke mal však navrch znova Ukrajinec.

Čítať ďalej...

Karol s Pokorným víťazne

Dátum: 09. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Miloš Karol s Lukášom Pokorným postúpili do osemfinále štvorhry na challengeri Peugeot Slovak Open 2021. Domáci pár štartujúci na voľnú kartu zdolal v úvodnom kole štvrtú nasadenú poľskú dvojicu Szymon Walkow, Jan Zielinski 2:6, 6:3, 10-5 za 65 minút. Mladí hráči NTC podali veľmi dobrý výkon proti skúseným Poliakom, ktorí majú na svojom konte niekoľko turnajových víťazstiev. V supertajbrejku si Karol s Pokorným hneď od začiatku vypracovali výrazný náskok a premenili štvrtý mečbal.

Čítať ďalej...

Gombos v utorok o 17.00

Dátum: 08. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Ťahákom programu druhého hracieho dňa hlavnej súťaže na challengeri Peugeot Slovak Open 2021 bude súboj turnajovej štvorky Norberta Gombosa s Bosniakom Damirom Džumhurom. Zápas bol nasadený do večerného programu a nezačne sa skôr ako o 17.00 h. Súboj Gombosa, víťaza bratislavského turnaja z roku 2016, proti Džumhurovi, ktorý je finalistom z roku 2019, je pre fanúšikov prísľubom kvalitného tenisu. 

Čítať ďalej...

Miloš Karol v hlavnej súťaži

Dátum: 08. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Miloš Karol (na snímke) postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 90 v Bratislave (66 640 EUR, tvrdý povrch hala). Osemnásťročný hráč NTC, ktorý v kvalifikácii Peugeot Slovak Open 2021 štartoval vďaka voľnej karte od organizátorov, zdolal vo finále eliminácie piateho nasadeného Rusa Alexandra Ševčenka 7:6(5), 6:4 za 97 minút. Slovensko tak v hlavnom pavúku bude mať sedemčlenné zastúpenie. V úvodnom kole narazí Karol na trojnásobného víťaza bratislavského challengeru Lukáša Lacka.

Čítať ďalej...

Karol zabojuje o hlavnú súťaž

Dátum: 07. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Miloš Karol sa prebojoval do finále kvalifikácie na 22. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. V úvodnom kole eliminácie podal veľmi dobrý výkon a favorizovaného Ergina Kirkina z Turecka (301. ATP) zdolal 6:1, 7:6(2) za 62 minút. Počas celého zápasu bol suverénny na servise, tureckému súperovi neponúkol ani jednu brejkbalovú príležitosť. O hlavnú súťaž zabojuje proti piatemu nasadenému Rusovi Alexandrovi Ševčenkovi.

Čítať ďalej...

Privara a Naď v kvalifikácii vypadli

Dátum: 07. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Peter Benjamín Privara (na snímke) ani Peter Naď nestačili v prvom kole kvalifikácie challengeru Peugeot Slovak Open 2021 na svojich súperov. Sedemnásťroční mladíci štartovali v eliminačnom pavúku vďaka voľnej karte od organizátorov. Privara prehral s tretím nasadeným Čechom Daliborom Svrčinom (314. ATP) 5:7, 2:6 za 91 minút. Zverenec trénera Daniela Trčku si týmto zápasom odkrútil premiéru na profesionálnom okruhu medzi mužmi a s favoritom zápasu držal krok najmä v prvom sete. Naď si zmeral sily so šiestym nasadeným Japoncom Šintarom Močizukim (387. ATP), ktorému podľahol 3:6, 4:6 za 77 minút. Obaja hráči svojimi výkonmi v zápasoch s favorizovanými súpermi rozhodne nesklamali.

Privara s Naďom sa na turnaji predstavia spolu vo štvorhre. V úvodnom kole na nich čaká chorvátsko-bosniansky pár Duje Ajdukovič, Damir Džumhur.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Šesť Slovákov v hlavnej súťaži

Dátum: 06. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

V hlavnom pavúku 22. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov - Peugeot Slovak Open 2021 - figuruje šesť domácich reprezentantov. Sú nimi Norbert Gombos, Alex Molčan, Filip Horanský, Lukáš Lacko a dvaja držitelia voľnej karty Lukáš Pokorný a Lukáš Palovič. Najvyššie nasadeným je Talian Stefano Travaglia, dvojkou je Holanďan Tallon Griekspoor. Turnaj sa kvalifikačnými bojmi začína v nedeľu, hlavná súťaž je na programe od pondelka. Do kvalifikácie zasiahnu traja Slováci - Peter Benjamín Privara, Peter Naď a Miloš Karol.

Žreb Slovákov v 1. kole hlavnej súťaže:

Norbert Gombos (4) - Damir Džumhur (Bosna a Hercegovina)
Alex Molčan (5) - Ramkumar Ramanathan (India)
Filip Horanský - Christopher O´Connell (Austrália)
Lukáš Lacko - kvalifikant
Lukáš Pokorný - Tallon Griekspoor (Holandsko-2)
Lukáš Palovič - kvalifikant

Čítať ďalej...

Moška: Šanca pre hráčov získavať body

Dátum: 04. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Najprestížnejší mužský tenisový turnaj na Slovensku Peugeot Slovak Open 2021 sa uskutoční v bratislavskom Národnom tenisovom centre od 8. - 14. novembra 2021. V akceptačnom liste 22. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov k 18. októbru figurovali dvaja hráči svetovej stovky. Kvôli pandemickej situácii sa celý turnaj ponesie v režime OTP.

Čítať ďalej...

Vstupenky sú už v predaji

Dátum: 20. 10. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Dvadsiaty druhý ročník turnaja Peugeot Slovak Open sa blíži. Aj tento rok bude challenger veľkým lákadlom pre tenisových fanúšikov, štartovať na ňom budú najlepší slovenskí hráči ale aj tenisti z prvej svetovej stovky rebríčka ATP. Vstupenky si už dnes môžno kúpiť na portáloch www.predpredaj.sk a www.ticketportal.sk. Dostupné sú aj na recepcii NTC. Od pondelka do piatka sú v cene po 3 eurá na deň, v sobotu a v nedeľu je cena 5 eur. Celý turnaj bude prebiehať v režime OTP.

Čítať ďalej...

Akceptačný list PSO 2021

Dátum: 19. 10. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

V akceptačnom liste 22. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov k 18. októbru figurovali dvaja hráči svetovej stovky. Medzi 23 akceptovanými hráčmi Peugeot Slovak Open 2021 (8. - 14. novembra) priamo do hlavnej súťaže sú traja Slováci – Norbert Gombos, Alex Molčan a Filip Horanský. Druhý pod čiarou je Lukáš Lacko, piaty Lukáš Klein. Najvyššie v rebríčku ATP spomedzi prihlásených hráčov je Talian Stafano Travaglia na 83. priečke.

AKCEPTAČNÝ LIST PEUGEOT SLOVAK OPEN 2021

Čítať ďalej...

Nemec Marterer víťazom PSO 2020

Dátum: 15. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Nemecký tenista Maximilian Marterer zvíťazil na 21. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Vo finále si poradil s Tomášom Macháčom z Českej republiky 6:7(3), 6:2, 7:5 za 146 minút. Zverenec trénera Tobiasa Summerera sa po Michaelovi Berrerovi (2009) a Petrovi Gojowczykovi (2014) stal tretím Nemcom, ktorý ovládol bratislavský challenger.

Čítať ďalej...

Klein s Molčanom titul nezískali, vyhrali Fíni

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein s Alexom Molčanom neuspeli vo finále štvorhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2020. Fínskemu páru Emil Ruusuvuori, Harri Heliövaara podľahli 4:6, 3:6 za 56 minút. V druhom sete viedli hráči NTC 3:1, no od tohto momentu nevyhrali ani jednu hru. Aj v druhom spoločnom finále na challengerovom turnaji tak Molčan s Kleinom odchádzali z kurtu ako zdolaní finalisti. Trofej sa im nepodarilo získať ani v roku 2019 na turnaji Bratislava Open. Do deblového rebríčka si za finálovú účasť pripíšu 48 bodov.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

V nedeľu vo finále Marterer - Macháč

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Nemec Maximilian Marterer a Čech Tomáš Macháč (na snímke s trénerom Danielom Vackom) sa stretnú vo finále 21. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov. Posledný zápas turnaja je naplánovaný na nedeľu o 11.00 h v AXA aréne NTC. Marterer v prvom semifinále zdolal štvrtého nasadeného Francúza Antoina Hoanga 6:3, 6:4, Macháč si poradil s domácim hráčom Lukášom Kleinom 7:6(5), 6:3. Obaja finalisti štartujú v hlavnej súťaži Peugeot Slovak Open vôbec po prvý raz.

Čítať ďalej...

Partneri

Peugeot
J&T BANKA
COOP JEDNOTA
Seekersport

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2021

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR