• banner
  • banner
STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj v roku 2021 na Slovensku
DOTÁCIA: 66 640 eur + H
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 8. – 14. novembra 2021

 

 

Holanďan Griekspoor víťazom PSO 2021

Dátum: 14. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Holandský tenista Tallon Griekspoor sa stal víťazom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. Vo finále zdolal ako nasadená dvojka maďarského kvalifikanta Zsombora Pirosa 6:3, 6:2 za 72 minút. Griekspoor získal jubilejný desiaty singlový titul na ATP Challenger Tour, už ôsmy v tomto roku, čo je historický rekord.

Čítať ďalej...
Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Aktuality

Obhajca titulu Marterer do štvťfinále

Dátum: 10. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Nemecký tenista Maximilian Marterer sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na Peugeot Slovak Open 2021. Obhajca vlaňajšieho titulu na bratislavskom challengeri vyradil v druhom kole siedmeho nasadeného Brita Liama Broadyho 6:4, 7:6(6) za 83 minút. Počas celého zápasu ťažil z výborného podania, celkovo zahral 20 es.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

V stredu o 17.00 na Molčana

Dátum: 09. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

V stredu sa na centrálnom dvorci Národného tenisového centra predstaví hneď niekoľko domácich tenistov. Ako prvý z nich nastúpi na svoj zápas Lukáš Pokorný, ktorý si o 13.00 h zmeria sily s druhým nasadeným Holanďanom Tallonom Griekspoorom. Po ňom bude nasledovať slovenské derby medzi trojnásobným víťazom Slovak Open Lukášom Lackom a úspešným mladým kvalIfikantom Milošom Karolom. Zápasom dňa bude duel novej slovenskej jednotky Alexa Molčana s Indom Ramkumarom Ramanathanom, ktorý sa nezačne skôr ako o 17.00 h.

Čítať ďalej...

Gombos i Horanský vypadli

Dátum: 09. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Norbert Gombos aj Filip Horanský sa s účinkovaním na turnaji Peugeot Slovak Open 2021 rozlúčili už v prvom kole dvojhry. Gombos, víťaz bratislavského challengeru z roku 2016, prehral ako nasadená štvorka s Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny 3:6, 3:6 za 69 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza nenašiel počas celého zápasu recept na disponovaného súpera, ktorý sa na dvorci výborne pohyboval a aj z náročných pozícii dokázal zahrať víťaznú údery.

Čítať ďalej...

Palovič s tesnou prehrou

Dátum: 09. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Palovič nepostúpil do druhého kola dvojhry na 22. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. V utorkovom zápase prvého kola nestačil na Ukrajinca Danyla Kaleničenka a podľahol mu 6:7(4), 6:7(5) za 109 minút. Zverenec trénera Milana Martinca vstúpil do zápasul sebavedomo a za stavu 6:5 sa pri podaní súpera dostal k dvom setbalom. Ani jeden z nich však nevyužil. V tajbrejku mal potom navrch jeho ukrajinský súper.

Druhý set bol rovnako vyrovnaný. Devätnásťročný hráč NTC nedovolil Kaleničenkovi využiť úvodné dva mečbaly. Vynútil si tajbrejk, v ktorého koncovke mal však navrch znova Ukrajinec.

Čítať ďalej...

Karol s Pokorným víťazne

Dátum: 09. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Miloš Karol s Lukášom Pokorným postúpili do osemfinále štvorhry na challengeri Peugeot Slovak Open 2021. Domáci pár štartujúci na voľnú kartu zdolal v úvodnom kole štvrtú nasadenú poľskú dvojicu Szymon Walkow, Jan Zielinski 2:6, 6:3, 10-5 za 65 minút. Mladí hráči NTC podali veľmi dobrý výkon proti skúseným Poliakom, ktorí majú na svojom konte niekoľko turnajových víťazstiev. V supertajbrejku si Karol s Pokorným hneď od začiatku vypracovali výrazný náskok a premenili štvrtý mečbal.

Čítať ďalej...

Gombos v utorok o 17.00

Dátum: 08. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Ťahákom programu druhého hracieho dňa hlavnej súťaže na challengeri Peugeot Slovak Open 2021 bude súboj turnajovej štvorky Norberta Gombosa s Bosniakom Damirom Džumhurom. Zápas bol nasadený do večerného programu a nezačne sa skôr ako o 17.00 h. Súboj Gombosa, víťaza bratislavského turnaja z roku 2016, proti Džumhurovi, ktorý je finalistom z roku 2019, je pre fanúšikov prísľubom kvalitného tenisu. 

Čítať ďalej...

Miloš Karol v hlavnej súťaži

Dátum: 08. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Miloš Karol (na snímke) postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 90 v Bratislave (66 640 EUR, tvrdý povrch hala). Osemnásťročný hráč NTC, ktorý v kvalifikácii Peugeot Slovak Open 2021 štartoval vďaka voľnej karte od organizátorov, zdolal vo finále eliminácie piateho nasadeného Rusa Alexandra Ševčenka 7:6(5), 6:4 za 97 minút. Slovensko tak v hlavnom pavúku bude mať sedemčlenné zastúpenie. V úvodnom kole narazí Karol na trojnásobného víťaza bratislavského challengeru Lukáša Lacka.

Čítať ďalej...

Karol zabojuje o hlavnú súťaž

Dátum: 07. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Miloš Karol sa prebojoval do finále kvalifikácie na 22. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. V úvodnom kole eliminácie podal veľmi dobrý výkon a favorizovaného Ergina Kirkina z Turecka (301. ATP) zdolal 6:1, 7:6(2) za 62 minút. Počas celého zápasu bol suverénny na servise, tureckému súperovi neponúkol ani jednu brejkbalovú príležitosť. O hlavnú súťaž zabojuje proti piatemu nasadenému Rusovi Alexandrovi Ševčenkovi.

Čítať ďalej...

Privara a Naď v kvalifikácii vypadli

Dátum: 07. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Peter Benjamín Privara (na snímke) ani Peter Naď nestačili v prvom kole kvalifikácie challengeru Peugeot Slovak Open 2021 na svojich súperov. Sedemnásťroční mladíci štartovali v eliminačnom pavúku vďaka voľnej karte od organizátorov. Privara prehral s tretím nasadeným Čechom Daliborom Svrčinom (314. ATP) 5:7, 2:6 za 91 minút. Zverenec trénera Daniela Trčku si týmto zápasom odkrútil premiéru na profesionálnom okruhu medzi mužmi a s favoritom zápasu držal krok najmä v prvom sete. Naď si zmeral sily so šiestym nasadeným Japoncom Šintarom Močizukim (387. ATP), ktorému podľahol 3:6, 4:6 za 77 minút. Obaja hráči svojimi výkonmi v zápasoch s favorizovanými súpermi rozhodne nesklamali.

Privara s Naďom sa na turnaji predstavia spolu vo štvorhre. V úvodnom kole na nich čaká chorvátsko-bosniansky pár Duje Ajdukovič, Damir Džumhur.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Šesť Slovákov v hlavnej súťaži

Dátum: 06. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

V hlavnom pavúku 22. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov - Peugeot Slovak Open 2021 - figuruje šesť domácich reprezentantov. Sú nimi Norbert Gombos, Alex Molčan, Filip Horanský, Lukáš Lacko a dvaja držitelia voľnej karty Lukáš Pokorný a Lukáš Palovič. Najvyššie nasadeným je Talian Stefano Travaglia, dvojkou je Holanďan Tallon Griekspoor. Turnaj sa kvalifikačnými bojmi začína v nedeľu, hlavná súťaž je na programe od pondelka. Do kvalifikácie zasiahnu traja Slováci - Peter Benjamín Privara, Peter Naď a Miloš Karol.

Žreb Slovákov v 1. kole hlavnej súťaže:

Norbert Gombos (4) - Damir Džumhur (Bosna a Hercegovina)
Alex Molčan (5) - Ramkumar Ramanathan (India)
Filip Horanský - Christopher O´Connell (Austrália)
Lukáš Lacko - kvalifikant
Lukáš Pokorný - Tallon Griekspoor (Holandsko-2)
Lukáš Palovič - kvalifikant

Čítať ďalej...

Moška: Šanca pre hráčov získavať body

Dátum: 04. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Najprestížnejší mužský tenisový turnaj na Slovensku Peugeot Slovak Open 2021 sa uskutoční v bratislavskom Národnom tenisovom centre od 8. - 14. novembra 2021. V akceptačnom liste 22. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov k 18. októbru figurovali dvaja hráči svetovej stovky. Kvôli pandemickej situácii sa celý turnaj ponesie v režime OTP.

Čítať ďalej...

Vstupenky sú už v predaji

Dátum: 20. 10. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Dvadsiaty druhý ročník turnaja Peugeot Slovak Open sa blíži. Aj tento rok bude challenger veľkým lákadlom pre tenisových fanúšikov, štartovať na ňom budú najlepší slovenskí hráči ale aj tenisti z prvej svetovej stovky rebríčka ATP. Vstupenky si už dnes môžno kúpiť na portáloch www.predpredaj.sk a www.ticketportal.sk. Dostupné sú aj na recepcii NTC. Od pondelka do piatka sú v cene po 3 eurá na deň, v sobotu a v nedeľu je cena 5 eur. Celý turnaj bude prebiehať v režime OTP.

Čítať ďalej...

Akceptačný list PSO 2021

Dátum: 19. 10. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

V akceptačnom liste 22. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov k 18. októbru figurovali dvaja hráči svetovej stovky. Medzi 23 akceptovanými hráčmi Peugeot Slovak Open 2021 (8. - 14. novembra) priamo do hlavnej súťaže sú traja Slováci – Norbert Gombos, Alex Molčan a Filip Horanský. Druhý pod čiarou je Lukáš Lacko, piaty Lukáš Klein. Najvyššie v rebríčku ATP spomedzi prihlásených hráčov je Talian Stafano Travaglia na 83. priečke.

AKCEPTAČNÝ LIST PEUGEOT SLOVAK OPEN 2021

Čítať ďalej...

Nemec Marterer víťazom PSO 2020

Dátum: 15. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Nemecký tenista Maximilian Marterer zvíťazil na 21. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Vo finále si poradil s Tomášom Macháčom z Českej republiky 6:7(3), 6:2, 7:5 za 146 minút. Zverenec trénera Tobiasa Summerera sa po Michaelovi Berrerovi (2009) a Petrovi Gojowczykovi (2014) stal tretím Nemcom, ktorý ovládol bratislavský challenger.

Čítať ďalej...

Klein s Molčanom titul nezískali, vyhrali Fíni

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein s Alexom Molčanom neuspeli vo finále štvorhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2020. Fínskemu páru Emil Ruusuvuori, Harri Heliövaara podľahli 4:6, 3:6 za 56 minút. V druhom sete viedli hráči NTC 3:1, no od tohto momentu nevyhrali ani jednu hru. Aj v druhom spoločnom finále na challengerovom turnaji tak Molčan s Kleinom odchádzali z kurtu ako zdolaní finalisti. Trofej sa im nepodarilo získať ani v roku 2019 na turnaji Bratislava Open. Do deblového rebríčka si za finálovú účasť pripíšu 48 bodov.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Partneri

Peugeot
J&T BANKA
COOP JEDNOTA
Seekersport

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2021

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR