• banner
  • banner
STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj na tvrdom povrchu na Slovensku
DOTÁCIA: 67 960 eur + H
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 7. – 13. novembra 2022

 

 

Maďar Fucsovics víťazom PSO 2022

Dátum: 13. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Maďarský tenista Márton Fucsovics sa stal víťazom dvojhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2022. Druhý nasadený hráč si vo finále poradil s krajanom Fabiánom Marozsanom, ktorého zdolal 6:2, 6:4 za 76 minút. Tridsaťročný rodák z Nyiregyházy sa stal prvým Maďarom, ktorý v dvadsaťtriročnej histórii ovládol medzinárodné majstrovstvá Slovenska v tenise mužov.

"Som veľmi rád, že som po štyroch rokoch opäť zdvihol nad hlavu víťaznú trofej. Všetko som podriadil tomu, aby som v Bratislave zvíťazil. Celý týždeň som hral veľmi dobre. Mojim cieľom bolo zakončiť rok v elitnej stovke, čo sa mi vďaka tomuto titulu podarilo. Po veľmi zlej sezóne je to skvelý záver," povedal Fucsovics po zisku titulu.

Jeho duel proti Marozsanovi bol vôbec prvý čisto maďarský duel vo finále challengerovej tour. "Bola to pre mňa zvláštna situácia. Ani si nepamätám, kedy som naposledy hral proti krajanovi profesionálny zápas. Je to už určite viac ako päť rokov. Som rád, že som to dnes zvládol a nepoľavil v koncentrácii. Fabián má pred sebou výbornú budúcnosť. Ak bude takto pokračovať, myslím si, že čoskoro bude v prvej stovke rebríčka. Je veľmi pracovitý a pokorný. Je skvelým príkladom pre mladú generáciu. Blahoželám mu k finálovej účasti," pokračovala maďarská singlová jednotka.

Na bratislavskom challengeri sa Fucsovics predstavil už štvrtýkrát: "Mám veľmi rád povrch v NTC aréne. Vyhovuje mi hotel, milujem slovenské jedlo. Výhodou je, že som sa na turnaj priviezol vlastným autom, čo je skvelá zmena oproti lietaniu. Všetko fungovalo výborne," dodal na záver víťaz Peugeot Slovak Open 2022.

FOTO: Roman Benický

Čítať ďalej...
Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Aktuality

Pokorný s Karolom vypadli aj vo štvorhre

Dátum: 09. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Pokorný spolu s Milošom Karolom neuspeli v úvodnom kole štvorhry na challengeri Peugeot Slovak Open 2022. Dvojica štartujúca na voľnú kartu podľahla rakúsko-monackému tandemu Tristan-Samuel Weissborn, Romain Arneodo 4:6, 4:6 za 64 minút.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Zelenay do štvrťfinále štvorhry

Dátum: 09. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Igor Zelenay spolu s Chorvátom Frankom Skugorom postúpili do štvrťfinále štvorhry na challengeri Peugeot Slovak Open 2022. V úvodnom kole vyradili druhý nasadený srbsko-britský pár Nikola Čačič, Jonny O´Mara, ktorý zdolali  6:3, 6:2 za necelú hodinu. V súboji o postup do semifinále si zmerajú sily s rakúsko-ukrajinskou dvojicou David Pichler, Vitalij Sačko.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Fotogaléria 8. novembra 2022

Dátum: 08. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Vo fotogalérii z druhého hracieho dňa hlavnej súťaže Peugeot Slovak Open 2022 nájdete snímky zo zápasov slovenských reprezentantov Lukáša Pokorného, Lukáša Kleina, Jozefa Kovalíka, deblistov Petra Naďa s Petrom Benjamínom Privarom a mnoho ďalších zaujímavých hráčov.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Kovalík vyzve v druhom kole Kleina

Dátum: 08. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Jozef Kovalík postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri Peugeot Slovak Open 2022. Ôsmy nasadený hráč zvíťazil v prvom kole nad Čechom Vítom Kopřivom a zdolal ho 7:6(5), 7:6(3) za 125 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu sa v ďalšom zápase stretne s Lukášom Kleinom.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Naď s Privarom vo štvorhre končia

Dátum: 08. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Peter Naď s Petrom Benjamínom Privarom nepostúpili do štvrťfinále štvorhry na challengeri Peugeot Slovak Open 2022. Držitelia voľnej karty nestačili v prvom zápase na rakúsko-ukrajinskú dvojicu David Pichler, Vitalij Sačko a podľahli jej 6:7(6), 0:6 za 73 minút.

Osemnásťročný Privara má pred sebou ešte prvé kolo dvojhry, v stredu nastúpi proti Nórovi Viktorovi Durasovicovi. Zápas je v NTC aréne naplánovaný na 18.00 h na centrálnom dvorci.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Klein hladko do 2. kola, vyzve Kovalíka

Dátum: 08. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein (na snímke) sa prebojoval do druhého kola dvojhry na domácom challengeri Peugeot Slovak Open 2022. V úvodnom zápase si hladko poradil so srbským kvalifikantom Hamadom Medjedovičom a zdolal ho 6:3, 6:2 za 53 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza sa v celom zápase mohol oprieť o kvalitný servis, pripísal si 16 es a nečelil ani jedinému brejkbalu. Jeho ďalším súperom bude ôsmy nasadený Jozef Kovalík.

"Vedel som, že súper je mladý a nebezpečný, párkrát som ho na turnajoch videl. Čakal som ťažký zápas, má dobrý servis a vie po ňom veľmi dobre zatlačiť. Snažil som sa na to pripraviť. Dôležité bolo, že aj mne dobre fungovalo podanie a darilo sa mi na returne. Vo výmenách som sa cítil fajn, pomerne skoro som ho dokázal brejknúť, čo mi pomohlo do ďalších gemov," povedal po dueli prvého kola dvadsaťštyriročný hráč NTC.

FOTO: tenipo

 

Čítať ďalej...

Pokorný podľahol nasadenej dvojke

Dátum: 08. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Pokorný sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2022. V úvodnom zápase nestačil na druhého nasadeného Maďara Mártona Fucsovicsa (109. ATP) a podľahol mu 6:7(3), 0:6 za 85 minút. Zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca držal v prvom sete s favoritom krok, hralo sa bez brejku a o víťazovi sa rozhodlo až v tajbrejku. V druhom už na kurte dominoval maďarský reprezentant, ktorý si v druhom kole zmeria sily s Nemcom Yannickom Hanfmannom.

Dvadsaťročný hráč Národného tenisového centra sa na turnaji predstaví ešte vo štvorhre po boku Miloša Karola.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Nasadená jednotka Zhang končí v 1. kole

Dátum: 08. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Čínsky tenista Zhizhen Zhang, najvyššie nasadený hráč na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov, sa s turnajom rozlúčil hneď v úvodnom kole. Nad jeho sily bol rozohratý kvalifikant Iľja Marčenko z Ukrajiny, ktorý zvíťazil 7:6(7), 7:5 za 106 minút. V druhom kole si Marčenko zmeria sily s ďalším kvalifikantom Cemom Ilkelom z Turecka, ktorý vyradil Belgičana Zizou Bergsa.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Fotogaléria 7. novembra 2022

Dátum: 07. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

V pondelok sa v Národnom tenisovom centre dohrávala kvalifikácia turnaja Peugeot Slovak Open 2022 a pár zápasmi odštartovala aj hlavná súťaž dvojhry. Zo Slovákov zasiahol do hry iba Filip Horanský, ktorý vo finále eliminácie ťahal za kratší koniec v súboji so Srbom Hamadom Medjedovičom. Okrem Horanského prinášame fotografie aj zo zápasov Andrewa Paulsona so Stefanom Travagliom, Ryana Penistona s Tomášom Macháčom a Jakuba Menšíka s Yannickom Hanfmannom.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Čech Macháč do druhého kola

Dátum: 07. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Český tenista Tomáš Macháč postúpil do druhého kola dvojhry na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Štvrtý nasadený hráč si v úvodnom zápase poradil s Britom Ryanom Penistonom a zdolal ho 6:4, 7:5 za 102 minút. Zverenec trénera Daniela Vacka štartuje v Bratislave tretí raz. Pri svojej premiérovej účasti v roku 2019 sa z kvalifikácie prebojoval až do finále, vlani vypadol v prvom kole.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

V utorok v hre piati Slováci

Dátum: 07. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

V utorkovom programe turnaja Peugeot Slovak Open 2022 sa predstavia piati domáci hráči. Ako prvý zasiahne do hry Lukáš Pokorný, ktorý v druhom zápase dňa na centrálnom dvorci NTC arény vyzve dvojku pavúka Mártona Fucsovicsa z Maďarska. Nie pred 14.30 h odohrajú prvé kolo štvorhry Peter Benjamín Privara s Petrom Naďom. Tí vyzvú rakúsko-ukrajinskú dvojicu David Pichler, Vitalij Sačko.

Poobedné zápasy dňa budú rovnako so slovenskou účasťou. Nie pred 16.30 h nastúpi na centrálny dvorec Lukáš Klein, ktorý si zmeria sily s kvalifikantom Hamadom Medjedovičom zo Srbska. Program uzavrie ôsmy nasadený Jozef Kovalík. Jeho súperom bude Čech Vít Kopřiva.

Čítať ďalej...

Vlaňajší semifinalista Travaglia do hlavnej

Dátum: 07. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Taliansky tenista Stefano Travaglia sa prebojoval do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2022. Siedmy nasadený hráč zvíťazil vo finále kvalifikácie nad Čechom Andrewom Paulsonom vo vyrovnanom zápase 6:4, 6:7(3), 7:6(5) za 135 minút. Vlaňajšia nasadená jednotka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov obhajuje v Bratislave semifinále.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Horanský sa do hlavnej nepozrie

Dátum: 07. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Filip Horanský nepostúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri Peugeot Slovak Open 2022. Deviaty nasadený hráč nestačil vo finále kvalifikácie na dvojku pavúka Hamada Medjedoviča zo Srbska a podľahol mu 7:6(5), 4:6, 4:6 za 111 minút. Zverenec trénera Miloslava Mečířa ml. a kondičného Dávida Olasza otočil v tajbrejku prvého setu z 2:5, v ďalšom priebehu zápasu mal však navrch Medjedovič, ktorý zaznamenal 17 es.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Fotogaléria 6. novembra 2022

Dátum: 06. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

V prvý kvalifikačný deň turnaja Peugeot Slovak Open 2022 vstúpili do hry štyria slovenskí hráči. Takto objektív počas zápasov zachytil Miloša Karola, Filipa Horanského, Petra Naďa, Michala Krajčího a ich súperov.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Krajčí bol blízko k prekvapeniu

Dátum: 06. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Michal Krajčí bol veľmi blízko k najväčšiemu víťazstvu v doterajšej kariére. Pri svojej prvej účasti na challengerovom turnaji, na ktorom štartoval v kvalifikácii vďaka voľnej karte od organizátorov, vzdoroval siedmemu nasadenému Talianovi Stefanovi Travagliovi (309. ATP) a o postupujúcom do finále kvalifikácie sa rozhodovalo až v treťom sete. V zlomových momentoch napokon zohrali úlohu skúsenosti a po víťazstve 6:2, 3:6, 6:3 zabojuje o hlavnú súťaž vlaňajší semifinalista bratislavského turnaja Travaglia.

Sedemnásťročný hráč Národného tenisového centra však svojim výkonom nesklamal, práve naopak. "Dnes som mal kvalitného súpera. Bola to pre mňa výborná skúsenosť. Zo začiatku som bol trocha nesvoj, v prvom sete som pociťoval aj stres. V druhom som si ale povedal, že nemám čo stratiť. Sústredil som sa na svoj servis, ktorý mi vychádzal a aj vďaka tomu som vyhral druhý set. Chcel som rovnako pokračovať aj v treťom. Žiaľ, už to tam nevyšlo na sto percent," povedal Krajčí.

Čo rozhodlo v takomto vyrovnanom zápase? "Určite to boli skúsenosti, ktoré hrali v jeho prospech. Rovnako aj vekový rozdiel, odohral toho mnohonásobne viac ako ja. Výkonnostne si však myslím, že rozdiel dnes nebol výrazný. Sám som bol z toho prekvapený a veľmi ma to teší. Dnes som síce prehral, ale s predvedeným výkonom som spokojný. Teším sa na ďalšie takéto zápasy," zhodnotil sympatický rodák z Košíc.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Partneri

Peugeot
J&T BANKA
COOP JEDNOTA
Seekersport
ADIFEX

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2021

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR