• banner
  • banner
STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj na tvrdom povrchu na Slovensku
DOTÁCIA: 67 960 eur + H
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 7. – 13. novembra 2022

 

 

Maďar Fucsovics víťazom PSO 2022

Dátum: 13. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Maďarský tenista Márton Fucsovics sa stal víťazom dvojhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2022. Druhý nasadený hráč si vo finále poradil s krajanom Fabiánom Marozsanom, ktorého zdolal 6:2, 6:4 za 76 minút. Tridsaťročný rodák z Nyiregyházy sa stal prvým Maďarom, ktorý v dvadsaťtriročnej histórii ovládol medzinárodné majstrovstvá Slovenska v tenise mužov.

"Som veľmi rád, že som po štyroch rokoch opäť zdvihol nad hlavu víťaznú trofej. Všetko som podriadil tomu, aby som v Bratislave zvíťazil. Celý týždeň som hral veľmi dobre. Mojim cieľom bolo zakončiť rok v elitnej stovke, čo sa mi vďaka tomuto titulu podarilo. Po veľmi zlej sezóne je to skvelý záver," povedal Fucsovics po zisku titulu.

Jeho duel proti Marozsanovi bol vôbec prvý čisto maďarský duel vo finále challengerovej tour. "Bola to pre mňa zvláštna situácia. Ani si nepamätám, kedy som naposledy hral proti krajanovi profesionálny zápas. Je to už určite viac ako päť rokov. Som rád, že som to dnes zvládol a nepoľavil v koncentrácii. Fabián má pred sebou výbornú budúcnosť. Ak bude takto pokračovať, myslím si, že čoskoro bude v prvej stovke rebríčka. Je veľmi pracovitý a pokorný. Je skvelým príkladom pre mladú generáciu. Blahoželám mu k finálovej účasti," pokračovala maďarská singlová jednotka.

Na bratislavskom challengeri sa Fucsovics predstavil už štvrtýkrát: "Mám veľmi rád povrch v NTC aréne. Vyhovuje mi hotel, milujem slovenské jedlo. Výhodou je, že som sa na turnaj priviezol vlastným autom, čo je skvelá zmena oproti lietaniu. Všetko fungovalo výborne," dodal na záver víťaz Peugeot Slovak Open 2022.

FOTO: Roman Benický

Čítať ďalej...
Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Aktuality

Naď nestačil na favorita

Dátum: 06. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Peter Naď, držiteľ voľnej karty do kvalifikácie turnaja Peugeot Slovak Open 2022, mal hneď na úvod ťažký žreb. Osemnásťročný hráč Národného tenisového centra čelil v prvom eliminačnom kole tretiemu nasadenému Ukrajincovi Vitalijovi Sačkovi (285. ATP), ktorému podľahol 2:6, 4:6 za 76 minút. Zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca sa na turnaji predstaví ešte vo štvorhre. Spolu s Petrom Benjamínom Privarom zabojujú proti dvojici Pichler, Sačko. Ukrajincovi tak bude môcť odplatiť singlovú prehru.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Horanský do finále kvalifikácie

Dátum: 06. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Filip Horanský postúpil do finále kvalifikácie na turnaji Peugeot Slovak Open 2022. Deviaty nasadený hráč zvíťazil v prvom eliminačnom kole nad Nemcom Rudolfom Mollekerom, ktorého hladko zdolal 6:1, 6:2 za necelú hodinu. Zverenec trénera Miloslava Mečířa ml. a kondičného Dávida Olasza si v súboji o hlavnú súťaž zmeria sily s dvojkou pavúka Hamadom Medjedovičom zo Srbska.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Karol nestačil na Durasovica

Dátum: 06. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Kvalifikačný program turnaja Peugeot Slovak Open 2022 otvoril zo slovenských hráčov Miloš Karol (na snímke). V súboji s desiatym nasadeným Nórom Viktorom Durasovicom (334. ATP) ťahal devätnásťročný držiteľ voľnej karty za kratší koniec a podľahol mu 4:6, 3:6 za 71 minút.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Dvojhra vyžrebovaná, Gombos trojkou pavúka

Dátum: 05. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

V hlavnom pavúku 23. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov - Peugeot Slovak Open 2022 - figuruje päť domácich reprezentantov. Sú nimi Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Lukáš Klein a držitelia voľnej karty Lukáš Pokorný a Peter Benjamín Privara. Najvyššie nasadeným je Číňan Zhizhen Zhang, dvojkou je Maďar Márton Fucsovics.

Trojica Gombos, Klein a Privara si v prvom kole zmerajú sily s kvalifikantami, osmička pavúka Kovalík narazí na Čecha Víta Kopřivu. Najmenej priaznivý žreb spomedzi domácich hráčov má Pokorný, ktorý zabojuje proti nasadenej dvojke Maďarovi Fucsovicsovi.

Turnaj sa kvalifikačnými bojmi začína v nedeľu o 10.30 h, hlavná súťaž je na programe od pondelka. Do kvalifikácie zasiahnu štyria Slováci - Filip Horanský, Peter Naď, Miloš Karol a Michal Krajčí.

Žreb Slovákov v 1. kole hlavnej súťaže:

Norbert GOMBOS (3) - kvalifikant
Jozef KOVALÍK (8) - Vít Kopřiva (ČR)
Lukáš KLEIN - kvalifikant
Peter Benjamín PRIVARA (WC) - kvalifikant
Lukáš POKORNÝ (WC) - Márton Fucsovics (2-Maď.)

Čítať ďalej...

Štvorhra vyžrebovaná, päť Slovákov v pavúku

Dátum: 05. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

V sobotu na obed vyžrebovali v Národnom tenisovom centre hlavnú súťaž štvorhry na challengerový turnaj Peugeot Slovak Open 2022. V hlavnom pavúku figuruje päť slovenský reprezentantov. Deblový špecialista Igor Zelenay bude nastupovať po boku Chorváta Franka Škugora. V prvom kole si zmerajú sily s druhým nasadeným srbsko-britským párom Nikola Čačič, Jonny O´Mara.

Vďaka voľnej karte sa na turnaji predstavia aj dva nádejné domáce páry zložené z mladých hráčov - Lukáš Pokorný spolu s Milošom Karolom a juniori Peter Benjamín Privara s Petrom Naďom. Kompletný žreb štvorhry nájdete v sekcii "Výsledky".

Čítať ďalej...

V hlavnej súťaži aj Lukáš Pokorný

Dátum: 04. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Z pôvodného akceptačného listu na challengerový turnaj Peugeot Slovak Open 2022 (7. - 13. november, NTC aréna) vypadlo päť hráčov. Okrem Rakúšana Dominica Thiema a Poliaka Kamila Majchrzaka sa na poslednú chvíľu odhlásila trojica Talianov -  Luca Nardi, Francesco Passaro a Matteo Arnaldi. Lukáš Klein sa vďaka tomu posúva priamo do hlavnej súťaže. Voľná karta od organizátorov, ktorú mal pôvodne dostať, tak bude udelená prvému náhradníkovi Lukášovi Pokornému.

V hlavnom singlovom pavúku turnaja sa tak s istotou predstavia piati domáci reprezentanti - Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Lukáš Klein a držitelia voľných kariet Peter Benjamín Privara a spomínaný Lukáš Pokorný.

Čítať ďalej...

Štvorica Slovákov v hlavnej súťaži

Dátum: 03. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Najvyššie nasadeným spomedzi slovenských tenistov na 23. ročníku turnaja Peugeot Slovak Open 2022 v bratislavskom NTC bude slovenský daviscupový reprezentant Norbert Gombos. Okrem neho sa v hlavnom pavúku predstaví Jozef Kovalík a vďaka voľnej karte od organizátorov aj Lukáš Klein a Peter Benjamín Privara. Jednotkou pavúka bude v Bratislave Maďar Márton Fucsovics, jediný hráč z najlepšej stovky rebríčka ATP.

Čítať ďalej...

Vstupenky sú už v predaji

Dátum: 19. 10. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Dvadsiaty tretí ročník turnaja Peugeot Slovak Open sa blíži. Aj tento rok bude challenger veľkým lákadlom pre tenisových fanúšikov, štartovať na ňom budú najlepší slovenskí hráči ale aj hviezdy svetového tenisu na čele s grandslamovým víťazom a bývalou svetovou trojkou Dominicom Thiemom z Rakúska. Vstupenky si už dnes môžno kúpiť na portáloch www.predpredaj.sk a www.ticketportal.sk. Dostupné sú aj na recepcii NTC. Od pondelka do piatka sú v cene po 3 eurá na deň, v sobotu a v nedeľu je cena 5 eur.

Čítať ďalej...

Akceptačný list - Slováci aj grandslamový víťaz!

Dátum: 18. 10. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

V akceptačnom liste 23. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov k 17. októbru figuruje jeden hráč svetovej stovky. Je ním Maďar Márton Fucscovics, aktuálne 91. hráč rebríčka ATP. Medzi 23 akceptovanými na Peugeot Slovak Open 2022 (7. - 13. novembra) priamo do hlavnej súťaže sú dvaja Slováci – Norbert Gombos a Jozef Kovalík. Piaty pod čiarou je Lukáš Klein. Ťahákom pre divákov by rozhodne bola účasť bývalej svetovej trojky a grandslamového víťaza Dominica Thiema, ktorý sa na turnaj do NTC taktiež prihlásil. Rakúšan už v minulosti na Slovak Open štartoval, v roku 2012 prehral v 1. kole.

Čítať ďalej...

Peugeot Slovak Open sa blíži

Dátum: 13. 10. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Medzinárodný šampionát v tenise mužov je už vo svojej tretej dekáde. Tradičný turnaj Peugeot Slovak Open zostáva aj naďalej najväčším mužským tenisovým podujatím hraným na tvrdom povrchu na Slovensku. Rovnako ako po minulé roky, aj teraz bude zaradený do challengerovej série ATP a v NTC aréne v novembri uvidíme súboje najlepších slovenských tenistov s medzinárodnou konkurenciou.

Čítať ďalej...

Holanďan Griekspoor víťazom PSO 2021

Dátum: 14. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Holandský tenista Tallon Griekspoor sa stal víťazom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. Vo finále zdolal ako nasadená dvojka maďarského kvalifikanta Zsombora Pirosa 6:3, 6:2 za 72 minút. Griekspoor získal jubilejný desiaty singlový titul na ATP Challenger Tour, už ôsmy v tomto roku, čo je historický rekord.

Čítať ďalej...

Griekspoor: Na finále sa teším, bude to zábava

Dátum: 14. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Druhý nasadený Holanďan Tallon Griekspoor zdolal v semifinále dvojhry posledné slovenské želiezko v ohni Alexa Molčana. Na Peugeot Slovak Open sa prezentuje kvalitným tenisom. Aktuálne 72. hráč rebríčka ATP má však vydarenú celú sezónu. V Bratislave zabojuje už o svoj ôsmy challengerový titul v tomto roku. Proti bude Maďar Zsombor Piros. Finále v bratislavskom NTC je na programe o 17.00 h.

Čítať ďalej...

Deblový titul pre Horanského so Stachovským

Dátum: 13. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Filip Horanský s Ukrajincom Sergijom Stachovským sa stali víťazmi štvorhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. V sobotnom finále zvíťazili nad druhým nasadeným ukrajinsko-kazašským párom Denis Molčanov, Alexander Nedovjesov 6:4, 6:4 za 71 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza získal v NTC prvý deblový titul na challengerovom okruhu, vo dvojhre vybojoval doposiaľ jedinú trofej v roku 2018 v Meerbuschi.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Molčanovi tesne ušlo finále

Dátum: 13. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Alex Molčan nepostúpil do finále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. V sobotnom semifinále prehral ako nasadená päťka s turnajovou dvojkou Tallonom Griekspoorom 7:6(5), 3:6, 4:6 za 110 minút. Holanďan nastúpi v nedeľu o 17.00 h v boji o titul proti maďarskému kvalifikantovi Zsomborovi Pirosovi.

Čítať ďalej...

Kvalifikant Piros prvým finalistom

Dátum: 13. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Maďarský tenista Zsombor Piros sa stal prvým finalistom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. V semifinále v pozícii kvalifikanta viedol nad najvyššie nasadeným Talianom Stefanom Travagliom 7:6(5), 3:2, keď jeho súper zápas skrečoval. V dueli o titul nastúpi Piros v nedeľu o 17.00 h proti víťazovi súboja medzi slovenskou jednotkou Alexom Molčanom a turnajovou dvojkou Holanďanom Tallonom Griekspoorom.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Partneri

Peugeot
J&T BANKA
COOP JEDNOTA
Seekersport
ADIFEX

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2021

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR