• banner
  • banner
STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj na tvrdom povrchu na Slovensku
DOTÁCIA: 67 960 eur + H
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 7. – 13. novembra 2022

 

 

Maďar Fucsovics víťazom PSO 2022

Dátum: 13. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Maďarský tenista Márton Fucsovics sa stal víťazom dvojhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2022. Druhý nasadený hráč si vo finále poradil s krajanom Fabiánom Marozsanom, ktorého zdolal 6:2, 6:4 za 76 minút. Tridsaťročný rodák z Nyiregyházy sa stal prvým Maďarom, ktorý v dvadsaťtriročnej histórii ovládol medzinárodné majstrovstvá Slovenska v tenise mužov.

"Som veľmi rád, že som po štyroch rokoch opäť zdvihol nad hlavu víťaznú trofej. Všetko som podriadil tomu, aby som v Bratislave zvíťazil. Celý týždeň som hral veľmi dobre. Mojim cieľom bolo zakončiť rok v elitnej stovke, čo sa mi vďaka tomuto titulu podarilo. Po veľmi zlej sezóne je to skvelý záver," povedal Fucsovics po zisku titulu.

Jeho duel proti Marozsanovi bol vôbec prvý čisto maďarský duel vo finále challengerovej tour. "Bola to pre mňa zvláštna situácia. Ani si nepamätám, kedy som naposledy hral proti krajanovi profesionálny zápas. Je to už určite viac ako päť rokov. Som rád, že som to dnes zvládol a nepoľavil v koncentrácii. Fabián má pred sebou výbornú budúcnosť. Ak bude takto pokračovať, myslím si, že čoskoro bude v prvej stovke rebríčka. Je veľmi pracovitý a pokorný. Je skvelým príkladom pre mladú generáciu. Blahoželám mu k finálovej účasti," pokračovala maďarská singlová jednotka.

Na bratislavskom challengeri sa Fucsovics predstavil už štvrtýkrát: "Mám veľmi rád povrch v NTC aréne. Vyhovuje mi hotel, milujem slovenské jedlo. Výhodou je, že som sa na turnaj priviezol vlastným autom, čo je skvelá zmena oproti lietaniu. Všetko fungovalo výborne," dodal na záver víťaz Peugeot Slovak Open 2022.

FOTO: Roman Benický

Čítať ďalej...
Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Aktuality

Klein prvý raz v challengerovom semifinále

Dátum: 13. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein sa prvý raz v kariére predstaví v semifinále challengerového turnaja. Vo štvrťfinále Peugeot Slovak Open 2020 si zverenec trénera Tomáša Krupu a kondičného Dávida Olasza poradil s najvyššie nasadeným hráčom Emilom Ruusuvuorim z Fínska 6:4, 7:5 za 90 minút. Pre dvadsaťdvaročného rodáka zo Spišskej Novej Vsi je to zároveň prvé víťazstvo v oficiálnom zápase nad hráčom prvej stovky rebríčka ATP. O postup do finále zabojuje proti českému kvalifikantovi Tomášovi Macháčovi.

Čítať ďalej...

Stachovský zo zdravotných dôvodov odstúpil

Dátum: 13. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Sergij Stachovský je druhým švrťfinalistom Peugeot Slovak Open 2020, ktorý bol nútený odstúpiť z turnaja zo zdravotných dôvodov. Jeho súper, Maximilian Marterer z Nemecka, tak postúpil do semifinále bez boja. Medzi poslednými štyrmi hráčmi narazí na Francúza Antoina Hoanga, ktorý sa do semifinále dostal rovnakým spôsobom po odstúpení krajana Mathiasa Bourgueho.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Molčan s Kleinom v semifinále štvorhry

Dátum: 12. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Alex Molčan s Lukášom Kleinom postúpili do semifinále štvorhry na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Hráči NTC si vo štvrťfinále poradili s americko-švajčiarskou dvojicou Jamie Cerretani, Luca Margaroli 6:7(7), 6:4, 10-5 za 97 minút. V súboji o finále sa držitelia voľnej karty stretnú s druhým nasadeným poľským párom Karol Drzewiecki, Szymon Walkow.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Štvrťfinalista Bourgue odstúpil z turnaja

Dátum: 12. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Francúzsky tenista Mathias Bourgue (na snímke), ktorý sa do hlavnej časti challengeru Peugeot Slovak Open 2020 prebojoval z kvalifikácie, bol pre bolesti v brušnej oblasti nútený odstúpiť z turnaja. Vo štvrťfinále mal nastúpiť proti štvrtému nasadenému krajanovi Antoine Hoangovi. Ten sa tak bez boja stal prvým semifinalistom medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Klein do štvrťfinále, vyzve nasadenú jednotku

Dátum: 12. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein sa prvýkrát v kariére prebojoval do štvrťfinále challengerového turnaja Peugeot Slovak Open 2020. V druhom kole vyradil ôsmeho nasadeného Taliana Lorenza Giustina 6:4, 6:3 za 72 minút. V dueli o postup do semifinále nastúpi v piatok proti turnajovej jednotke Fínovi Emilovi Ruusuvuorimu.

Čítať ďalej...

Nasadená jednotka Ruusuvuori hladko ďalej

Dátum: 12. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Fínsky tenista Emil Ruusuvuori, nasadená jednotka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov, zatiaľ prechádza turnajom bez akýchkoľvek problémov. V prvom kole zdolal Kanaďana Stevena Dieza 6:3, 6:3, v druhom si poradil s Francúzom Arthurom Rinderknechom 6:1, 6:4 za 74 minút. Je štvrťfinálovým súperom bude domáci tenista Lukáš Klein, ktorý vyradil osmičku turnaja Lorenzo Giustino z Talianska.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Viola uspel v maratónskom zápase

Dátum: 12. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Matteo Viola postúpil do štvrťfinále turnaja Peugeot Slovak Open 2020. Tridsaťtriročný Talian, ktorý sa do hlavnej súťaže dostal na poslednú chvíľu ako náhradník, zdolal v druhom kole šiesteho nasadeného Srba Nikolu Milojeviča 7:6(5), 4:6, 6:3 za 150 minút. V súboji o semifinále zabojuje proti kvalifikantovi Tomášovi Macháčovi z Česka.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Klein s Molčanom do štvrťfinále

Dátum: 11. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein s Alexom Molčanom postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2020. V úvodnom kole si poradili s ruským párom Roman Safiullin, Alexej Vatutin 7:5, 6:3 za 58 minút. Hráči NTC si v ďalšom zápase zmerajú sily s americko-švajčiarskou dvojicou Jamie Cerretani, Luca Margaroli, ktorá vyradila nasadené trojky Glasspoola s Lawsonom 7:6(3), 4:6, 12-10. Klein s Močanom do štvrťfinále postúpili aj vlani, kedy ich následne vyradili neskorší víťazi Nielsen s Pützom.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Stachovský do štvrťfinále

Dátum: 11. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Ukrajinec Sergij Stachovský sa stal ďalším štvrťfinalistom medzinárodných majstrovstviev Slovenska v tenise mužov. V druhom kole si poradil s Rusom Romanom Safiullinom 4:6, 6:4, 6:4 za 101 minút. Tridsaťštyriročný rodák z Kyjeva štartuje na Slovak Open dvanásty raz. Jeho doteraz najlepším výsledkom je semifinále z roku 2016, kedy podľahol neskoršiemu víťazovi Norbertovi Gombosovi. Tento rok o postup do semifinále zabojuje proti Nemcovi Maximilianovi Martererovi.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Macháč cez Majchrzaka do štvrťfinále

Dátum: 11. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Český tenista Tomáš Macháč postúpil do štvrťfinále turnaja Peugeot Slovak Open 2020. Úspešný kvalifikant zdolal v druhom kole tretieho nasadeného Poliaka Kamila Majchrzaka 7:5, 6:7(5), 6:1 za 135 minút. Zverenec trénera Daniela Vacka zabojuje o postup do semifinále s víťazom zápasu Matteo Viola - Nikola Milojevič.

Čítať ďalej...

Horanský s Pokorným prehrali v supertajbrejku

Dátum: 11. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Filip Horanský s Lukášom Pokorným odohrali veľmi vyrovnaný zápas v prvom kole štvorhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2020. Domáci pár štartujúci v Bratislave vďaka voľnej karte podľahol kanadsko-slovinskej dvojici Steven Diez, Blaž Rola 7:6(1), 4:6, 6-10 za 84 minút. Hráči NTC zaznamenali v zápase 10 es, vypracovali si viac brejkbalov ako súperi, no v ich premieňaní boli úspešnejší Diez s Rolom.

Čítať ďalej...

Kvalifikant Bourgue do štvrťfinále

Dátum: 11. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Francúzsky kvalifikant Mathias Bourgue sa prebojoval už do štvrťfinále medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov. V druhom kole si po veľkom boji pripísal víťazstvo nad Holanďanom Boticom Van De Zandschulpom 7:6(0), 6:7(6), 6:1 za 138 minút. Vo štvrťfinále narazí na postupujúceho zo zápasu Antoine Hoang - Roberto Marcora.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Posledný zápas úvodného kola vyhral Rinderknech

Dátum: 11. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Francúz Arthur Rinderknech skompletizoval postupujúcich do druhého kola na turnaji Peugeot Slovak Open 2020. V úvodnom zápase si poradil s Britom Liamom Broadym vo veľmi vyrovnanom zápase 6:4, 6:7(5), 7:5 za 145 minút. Rinderknechovi sa darilo na servise, zaznamenal 16 es a iba jediný raz prišiel o svoje podanie. Jeho ďalším súperom bude nasadená jednotka Emil Ruusuvuori z Fínska. 

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Nemec Marterer prvým štvrťfinalistom

Dátum: 11. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Nemecký tenista Maximilian Marterer sa stal prvým štvrťfinalistom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2020. V stredajšom zápase druhého kola zdolal Slovinca Blaža Rolu 7:6(4), 6:2 za 75 minút. V súboji o semifinále zabojuje proti Sergijovi Stachovskému.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Trojnásobný víťaz Lacko prehral v prvom kole

Dátum: 10. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Lacko prehral na Peugeot Slovak Open 2020 hneď v úvodnom kole. Najúspešnejší hráč bratislavského challengerového turnaja nestačil na Ukrajinca Sergija Stachovského a podľahol mu 5:7, 6:7(6). Lacko sa do hlavnej súťaže tohtoročného turnaja dostal po odhlásení sa viacerých hráčov. Trojnásobný víťaz medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov (2011, 2013, 2017) nevyužil v tajbrejku druhého dejstva tri setbaly a s turnajom sa tak rozlúčil hneď v prvom zápase. To sa mu naposledy prihodilo v roku 2016.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Partneri

Peugeot
J&T BANKA
COOP JEDNOTA
Seekersport
ADIFEX

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2021

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR