STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj v roku 2021 na Slovensku
DOTÁCIA: 66 640 eur + H
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 8. – 14. novembra 2021

 

 

Výborná účasť na šampionáte

Navigácia » Hlavná stránka » Slovak Open » AKTUALITY/ news » Výborná účasť na šampionáte

19. 10. 2017     sekcia: AKTUALITY/ news

Slovenskí daviscupoví reprezentanti Norbert Gombos, Lukáš Lacko, Jozef Kovalík, Cyperčan Marcos Baghdatis, Rus Michail Južnyj a vlaňajší finalista Rumun Marius Copil budú 4.-12. novembra 2017 ťahákmi tenisového turnaja challengerovej série ATP Peugeot Slovak Open (dotácia 106 000 eur+H).

 
 
 
 
 

V AEGON aréne by sa malo predstaviť päť hráčov z aktuálnej svetovej stovky - okrem obhajcu titulu Gombosa, Baghdatisa, a Copila ešte Kazach Michail Kukuškin a Talian Andreas Seppi. ,,Veľmi ma teší, že sa nám prihlásili kvalitní tenisti, tento ročník bude jeden z najkvalitnejších vôbec. Voľné karty do hlavnej súťaže dostali Slováci Andrej Martin, Lukáš Klein a Patrik Néma. O štvrtej rokujeme s Českým tenisovým zväzom. Do Bratislavy okrem Baghdatisa príde aj Južnyj, obaja sú bývalí hráči prvej desiatky, nebojím sa ich nazvať legendami svetového tenisu," povedal na stredajšej tlačovej konferencii riaditeľ turnaja a generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška (na obr.).
Diváci neuvidia v akcii Martina Kližana, ktorý predčasne ukončil sezónu ani Alexa Molčana - jednu z mladých nádejí slovenského tenisu. ,,Martin sa chystá na operáciu nosa, pretože má nejaké problémy s prepážkou, ktorá mu spôsobuje ťažkosti pri dýchaní. Alex mal sezónu prerušovanú častými zraneniami a tiež by mal absolvovať operáciu zápästia. Je to škoda, pretože bol jedným z najhorúcejších kandidátov na voľnú kartu," vysvetlil Moška.
 Gombos má šancu zvíťaziť po druhý raz. To sa pred ním podarilo iba Lackovi. ,,Verím, že sa to Norovi podarí. Má dobrú formu, ale aj náročný program v závere sezóny," poznamenal Moška. Vlani sa spoločne okrem medzinárodného šampionátu SR v tenise mužov v bratislavskom NTC konal aj paralelný turnaj žien ITF Slovak Indoor. Ten sa tentoraz pre finančné škrty neuskutoční. Mošku však teší dohoda o ďalšej spolupráci s generálnym partnerom mužského turnaja: ,,Teší ma, že spoločnosť Peugeot bude podporovať turnaj aj naďalej, nedávno sme podpísali novú trojročnú spoluprácu." (tasr)

 

Ďalšie články

Holanďan Griekspoor víťazom PSO 2021

Dátum: 14. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Holandský tenista Tallon Griekspoor sa stal víťazom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. Vo finále zdolal ako nasadená dvojka maďarského kvalifikanta Zsombora Pirosa 6:3, 6:2 za 72 minút. Griekspoor získal jubilejný desiaty singlový titul na ATP Challenger Tour, už ôsmy v tomto roku, čo je historický rekord.

Čítať ďalej...

Griekspoor: Na finále sa teším, bude to zábava

Dátum: 14. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Druhý nasadený Holanďan Tallon Griekspoor zdolal v semifinále dvojhry posledné slovenské želiezko v ohni Alexa Molčana. Na Peugeot Slovak Open sa prezentuje kvalitným tenisom. Aktuálne 72. hráč rebríčka ATP má však vydarenú celú sezónu. V Bratislave zabojuje už o svoj ôsmy challengerový titul v tomto roku. Proti bude Maďar Zsombor Piros. Finále v bratislavskom NTC je na programe o 17.00 h.

Čítať ďalej...

Deblový titul pre Horanského so Stachovským

Dátum: 13. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Filip Horanský s Ukrajincom Sergijom Stachovským sa stali víťazmi štvorhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. V sobotnom finále zvíťazili nad druhým nasadeným ukrajinsko-kazašským párom Denis Molčanov, Alexander Nedovjesov 6:4, 6:4 za 71 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza získal v NTC prvý deblový titul na challengerovom okruhu, vo dvojhre vybojoval doposiaľ jedinú trofej v roku 2018 v Meerbuschi.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Molčanovi tesne ušlo finále

Dátum: 13. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Alex Molčan nepostúpil do finále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. V sobotnom semifinále prehral ako nasadená päťka s turnajovou dvojkou Tallonom Griekspoorom 7:6(5), 3:6, 4:6 za 110 minút. Holanďan nastúpi v nedeľu o 17.00 h v boji o titul proti maďarskému kvalifikantovi Zsomborovi Pirosovi.

Čítať ďalej...

Kvalifikant Piros prvým finalistom

Dátum: 13. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Maďarský tenista Zsombor Piros sa stal prvým finalistom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. V semifinále v pozícii kvalifikanta viedol nad najvyššie nasadeným Talianom Stefanom Travagliom 7:6(5), 3:2, keď jeho súper zápas skrečoval. V dueli o titul nastúpi Piros v nedeľu o 17.00 h proti víťazovi súboja medzi slovenskou jednotkou Alexom Molčanom a turnajovou dvojkou Holanďanom Tallonom Griekspoorom.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Horanský o prvý deblový titul

Dátum: 12. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Filip Horanský s Ukrajincom Sergijom Stachovským postúpili do finále štvorhry na Peugeot Slovak Open 2021. V semifnále si poradili s portugalsko-tureckou dvojicou Frederico Ferreira Silva, Ergi Kirkin a v maratónskom zápase zvíťazili 6:7(5), 7:6(2), 14-12 za 102 minút. V súboji o titul nastúpia proti druhému nasadenému ukrajinsko-kazašskému páru Denys Molčanov a Alexandr Nedovjesov. Finále je v bratislavskom NTC na programe v sobotu po semifinálových súbojoch dvojhry okolo 16.30 h.

Čítať ďalej...

Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Partneri

Peugeot
J&T BANKA
COOP JEDNOTA
Seekersport

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2021

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR