STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj v roku 2021 na Slovensku
DOTÁCIA: 66 640 eur + H
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 8. – 14. novembra 2021

 

 

Holanďan Griekspoor víťazom PSO 2021

Navigácia » Hlavná stránka » Slovak Open » AKTUALITY/ news » Holanďan Griekspoor víťazom PSO 2021

14. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Holandský tenista Tallon Griekspoor sa stal víťazom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. Vo finále zdolal ako nasadená dvojka maďarského kvalifikanta Zsombora Pirosa 6:3, 6:2 za 72 minút. Griekspoor získal jubilejný desiaty singlový titul na ATP Challenger Tour, už ôsmy v tomto roku, čo je historický rekord.

 
 
 
 
 

 Holanďan natiahol víťaznú sériu už na 26 zápasov. V metropole Slovenska sa mu darí, v júni nenašiel premožiteľa na antukovom challengeri Bratislava Open na dvorcoch Slovana. Vďaka nedeľňajšiemu triumfu si odnáša prémiu 9200 eur pred zdanením, do svetového rebríčka ATP Entry si pripíše 90 bodov.

Griekspoor počas celého duelu s Pirosom ťažil z kvalitného podania a súpera prevýšil aj na returne. Za stavu 3:2 premenil v poradí siedmy brejkbal a prvý set sa stal jeho korisťou. Holanďan hral variabilne, bol trpezlivý vo výmenách. Na začiatku druhého dejstva síce nevyužil vedenie 2:0, za stavu 2:2 však opäť prelomil podanie Pirosa a šancu na zisk piateho challengerového vavrínu za sebou už z rúk nepustil.

"V Bratislave som opäť prežil skvelý týždeň. V lete som tu vyhral antukový challenger, teraz som získal ďalší titul. Ďakujem divákom za to, že prišli i mojim trénerom. Dúfam, že sa sem vrátim a budem opäť úspešný. Zsomborovi by som chcel zablahoželať k postupu do prvého challengrového finále," uviedol Griekspoor počas slávnostného ceremoniálu.    

Na záverečnom ceremoniáli sa divákom prihovoril aj riaditeľ turnaja Igor Moška: "V mene Slovenského tenisového zväzu ďakujem všetkým, ktorí si našli cestu do Národného tenisového centra a vytvorili skvelú atmosféru. Blahoželám Tallonovi k víťazstvu, počas celého týždňa hral skvele. Myslím si, že o tomto hráčovi budeme ešte veľa počuť. Rád by som sa poďakoval všetkým, ktorí sa podieľali na príprave nášho turnaja, celémi organizačnému výboru, rozhodcom i zberačom. Ďakujem všetkým sponzorom, najmä spoločnosti Peugeot, ktorá dlhodobo podporuje tento turnaj a celý slovenský tenis." (stz, tasr)

FOTO: Dušan Barbuš

 

Ďalšie články

Griekspoor: Na finále sa teším, bude to zábava

Dátum: 14. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Druhý nasadený Holanďan Tallon Griekspoor zdolal v semifinále dvojhry posledné slovenské želiezko v ohni Alexa Molčana. Na Peugeot Slovak Open sa prezentuje kvalitným tenisom. Aktuálne 72. hráč rebríčka ATP má však vydarenú celú sezónu. V Bratislave zabojuje už o svoj ôsmy challengerový titul v tomto roku. Proti bude Maďar Zsombor Piros. Finále v bratislavskom NTC je na programe o 17.00 h.

Čítať ďalej...

Deblový titul pre Horanského so Stachovským

Dátum: 13. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Filip Horanský s Ukrajincom Sergijom Stachovským sa stali víťazmi štvorhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. V sobotnom finále zvíťazili nad druhým nasadeným ukrajinsko-kazašským párom Denis Molčanov, Alexander Nedovjesov 6:4, 6:4 za 71 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza získal v NTC prvý deblový titul na challengerovom okruhu, vo dvojhre vybojoval doposiaľ jedinú trofej v roku 2018 v Meerbuschi.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Molčanovi tesne ušlo finále

Dátum: 13. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Alex Molčan nepostúpil do finále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. V sobotnom semifinále prehral ako nasadená päťka s turnajovou dvojkou Tallonom Griekspoorom 7:6(5), 3:6, 4:6 za 110 minút. Holanďan nastúpi v nedeľu o 17.00 h v boji o titul proti maďarskému kvalifikantovi Zsomborovi Pirosovi.

Čítať ďalej...

Kvalifikant Piros prvým finalistom

Dátum: 13. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Maďarský tenista Zsombor Piros sa stal prvým finalistom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. V semifinále v pozícii kvalifikanta viedol nad najvyššie nasadeným Talianom Stefanom Travagliom 7:6(5), 3:2, keď jeho súper zápas skrečoval. V dueli o titul nastúpi Piros v nedeľu o 17.00 h proti víťazovi súboja medzi slovenskou jednotkou Alexom Molčanom a turnajovou dvojkou Holanďanom Tallonom Griekspoorom.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Horanský o prvý deblový titul

Dátum: 12. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Filip Horanský s Ukrajincom Sergijom Stachovským postúpili do finále štvorhry na Peugeot Slovak Open 2021. V semifnále si poradili s portugalsko-tureckou dvojicou Frederico Ferreira Silva, Ergi Kirkin a v maratónskom zápase zvíťazili 6:7(5), 7:6(2), 14-12 za 102 minút. V súboji o titul nastúpia proti druhému nasadenému ukrajinsko-kazašskému páru Denys Molčanov a Alexandr Nedovjesov. Finále je v bratislavskom NTC na programe v sobotu po semifinálových súbojoch dvojhry okolo 16.30 h.

Čítať ďalej...

Molčan zabojuje o finále

Dátum: 12. 11. 2021     sekcia: AKTUALITY/ news

Alex Molčan zabojuje o finále na challengeri Peugeot Slovak Open 2021. Piaty nasadený hráč zdolal vo štvrťfinále Damira Džumhura z Bosny a Hercegoviny 6:1, 4:6, 6:3 za 117 minút. V semifinále sa stretne s dvojkou pavúka Tallonom Griekspoorom z Holandska, ktorý si poradil s Čechom Jiřím Lehečkom. Semifinálový duel je na centrálnom dvorci NTC arény na programe o 15.00 h.

Čítať ďalej...

Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Partneri

Peugeot
J&T BANKA
COOP JEDNOTA
Seekersport

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2021

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR