STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj v roku 2020 na Slovensku
DOTÁCIA: 44 820 eur + H
DEJISKO: AXA aréna NTC v Bratislave    TERMÍN: 9. – 15. novembra 2020

 

Hygienické opatrenia na top úrovni

Navigácia » Hlavná stránka » Slovak Open » AKTUALITY/ news » Hygienické opatrenia na top úrovni

08. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Aj v neľahkých časoch ovplyvnených pandémiou koronavírusu na celom svete sa Slovenskému tenisovému zväzu podarilo zorganizovať turnaj challengerovej úrovne Peugeot Slovak Open. Už tradične sa koná v prvej polovici novembra v AXA aréne Národného tenisového centra v Bratislave. Avšak oproti ostatným ročníkom má mnohé výnimky.

 
 
 
 
 

Až do poslednej chvíle sa nevedelo, či turnaj bude možné zorganizovať. Nakoniec všetky okolnosti dopadli podľa predstáv a do NTC prišli hráči z dvadsiatich krajín sveta. Avšak už príchod sprevádzali veľmi prísne opatrenia. Každý hráč bol povinný preukázať sa pri príchode platným 72-hodinovým PCR testom. Až vtedy sa mohol zaregistrovať a následne bol hneď odoslaný na ďalšie testovanie. Až po negatívnom výsledku z bratislavského testovania dostali hráči akreditáciu a mohli sa ísť ubytovať a vstúpiť do AXA arény za účelom tréningu. Pri každom vstupe do arény je každému zmeraná teplota. Okrem testovania pri príchode budú
hráči PCR testami otestovaní priamo v mieste konania turnaja ešte v pondelok a vo štvrtok.

Okrem povinných testov samozrejme platia aj ostatné nariadenia - neustále nosenie rúška (s výnimkou zápasového diania), povinná dezinfekcia rúk a dodržiavanie odstupov. V NTC bola vytvorená tzv. bublina, do ktorej nemá vstup nikto okrem hráčov, ich sprievodnej osoby a organizačného tímu. Všetky tieto osoby podstupujú rovnako PCR testovanie v pravidelných intervaloch - piatok, pondelok, štvrtok. Všetky služby pre hráčov, vrátane players lounge či reštaurácie sú situované v bubline. Po odohratí zápasu je hráč povinný v čo najkratšom možnom čase opustiť arénu.

Hračí dostanú každý den balíček, ktorý obsahuje tri hygienické rúška a dezinfekčný gél na ruky. Ich využívanie sa bude neustále kontrolovať. Samozrejmosťou je, že turnaj sa odohráva "za zatvorenými dverami", čo znamená že diváci sa do arény nedostanú. Turnajové dianie môžu sledovať prostredníctvom oficiálnej stránky www.tennisslovakopen.sk, kde nájdu všetky potrebné informácie. Rovnako tak môžu prostredníctvom stránky sledovať livescore zo všetkých zápasov a livestream z oboch kurtov. Finále turnaja odvysiela v nedeľu v priamom prenose RTVS.

 

 

Ďalšie články

Nemec Marterer víťazom PSO 2020

Dátum: 15. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Nemecký tenista Maximilian Marterer zvíťazil na 21. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Vo finále si poradil s Tomášom Macháčom z Českej republiky 6:7(3), 6:2, 7:5 za 146 minút. Zverenec trénera Tobiasa Summerera sa po Michaelovi Berrerovi (2009) a Petrovi Gojowczykovi (2014) stal tretím Nemcom, ktorý ovládol bratislavský challenger.

Čítať ďalej...

Klein s Molčanom titul nezískali, vyhrali Fíni

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein s Alexom Molčanom neuspeli vo finále štvorhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2020. Fínskemu páru Emil Ruusuvuori, Harri Heliövaara podľahli 4:6, 3:6 za 56 minút. V druhom sete viedli hráči NTC 3:1, no od tohto momentu nevyhrali ani jednu hru. Aj v druhom spoločnom finále na challengerovom turnaji tak Molčan s Kleinom odchádzali z kurtu ako zdolaní finalisti. Trofej sa im nepodarilo získať ani v roku 2019 na turnaji Bratislava Open. Do deblového rebríčka si za finálovú účasť pripíšu 48 bodov.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

V nedeľu vo finále Marterer - Macháč

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Nemec Maximilian Marterer a Čech Tomáš Macháč (na snímke s trénerom Danielom Vackom) sa stretnú vo finále 21. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov. Posledný zápas turnaja je naplánovaný na nedeľu o 11.00 h v AXA aréne NTC. Marterer v prvom semifinále zdolal štvrtého nasadeného Francúza Antoina Hoanga 6:3, 6:4, Macháč si poradil s domácim hráčom Lukášom Kleinom 7:6(5), 6:3. Obaja finalisti štartujú v hlavnej súťaži Peugeot Slovak Open vôbec po prvý raz.

Čítať ďalej...

Krupa o Kleinovi: Luki ukázal nasadenie

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Rukopis českého trénera Tomáša Krupu výrazne prispel k výkonnostnému progresu dvadsaťdvaročného Lukáša Kleina. Pod vedením skúseného odborníka sa člen NTC dostal do elitnej svetovej trojstovky. V lete vyhral rodák zo Spišskej Novej Vsi sériu Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Dobrú formu potvrdil aj na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open, kde prvý raz postúpil až do semifinále dvojhry. Po budúcotýždňovom turnaji v Ortisei sa však úspešná spolupráca skončí, Krupa sa kvôli zložitej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu rozhodol pre návrat do rodnej krajiny.

Čítať ďalej...

Klein v semifinále nestačil na Macháča

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein neuspel v semifinále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2020. V AXA aréne NTC podľahol Čechovi Tomášovi Macháčovi 6:7(5), 2:6 za 73 minút. Dvadsaťročný kvalifikant nastúpi vo finále v nedeľu o 11.00 h proti Nemcovi Maximilianovi Martererovi.

Čítať ďalej...

Nemec Marterer prvým finalistom

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Prvým finalistom medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov sa stal Nemec Maximilian Marterer. V sobotňajšom semifinále zdolal štvrtého nasadeného Francúza Antoina Hoanga 6:3, 6:4 za 82 minút. Marterer je jediným hráčom tohtoročného Peugeot Slovak Open, ktorý si v doterajšom priebehu turnaja neprehral ani jeden servis. Jeho finálový súper vzíde zo slovensko-českého súboja Lukáš Klein - Tomáš Macháč.

Čítať ďalej...

Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Partneri

J&T BANKA
SPP
Seekersport
Peugot

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2020

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR