STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj na tvrdom povrchu na Slovensku
DOTÁCIA: 145 000 eur + H
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 9. – 15. októbra 2023

 

 

Sedem hráčov TOP 100 na PSO 2018

Navigácia » Hlavná stránka » Slovak Open » AKTUALITY/ news » Sedem hráčov TOP 100 na PSO 2018

19. 10. 2018     sekcia: AKTUALITY/ news

V akceptačnom liste 19. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov k 15. októbru  figurovalo až 7 hráčov svetovej stovky. Medzi 22 akceptovanými hráčmi Peugeot Slovak Open 2018 (5.-11.11.) priamo do hlavnej súťaže sú traja Slováci – Lukáš Lacko, obhajca prvenstva, Jozef Kovalík a ako posledný s rankingom 171 sa zmestil aj Andrej Martin. Pravda, ďalší domáci tenisti pribudnú na základe voľných kariet, prípadne postúpia z kvalifikácie.

 
 
 
 
 

Viacero hráčov si vybralo bratislavský challenger na základe dobrých skúseností z minulých rokov. Do NTC sa rád vracia bývalý hráč TOP 10 Cyperčan Marcos Baghdatis, víťaz z roku 2004. O rok neskôr bol v semifinále, vlani vypadol v druhom kole.

Rumun Marius Copil si iste robí zálusk na trofej. Vlani i predvlani bol vo finále, bude tu hrať šiesty raz. Najvyšší rebríček mal v čase uzávierky akceptácie Mirza Bašič, daviscupový reprezentant Bosny a Hercegoviny, ktorý získal rozhodujúci bod proti Slovensku v apríli tohto roku. Bývalá svetová desiatka Lotyš Ernests Gulbis bude mať u nás premiéru. V Bratislave bol už v roku 2012, ale tesne pred turnajom ochorel. Zaujímavými účastníkmi sú Česi Jiří Veselý a víťaz z roku 2012 Lukáš Rosol, prvý pod čiarou. Z bývalých víťazov by sme v NTC aréne mohli vidieť až päť tenistov – okrem Lacka, Rosola, Baghdatisa aj Norberta Gombosa a Bielorusa Jegora Gerasimova. Na staré známe miesto si prichádza vylepšiť rebríček aj Ukrajinec Sergij Stachovskij. NTC dobre pozná z Davis Cupu aj poľská jednotka Hubert Hurkacz. Rus Jevgenij Donskoj pred desaťročím vyhral v Bratislave najvýznamnejší halový turnaj Slovak Junior Indoor na dvorcoch Slávie Právnik. Na PSO hrá prvý raz.

Akceptačný list Peugeot Slovak Open 2018

76. Mirza Bašič                      Bosna a Hercegovina           
81. Lukáš Lacko                     Slovensko      
83. Jozef Kovalík                     Slovensko      
88. Hubert Hurkacz                  Poľsko
90. Marius Copil                       Rumunsko     
93. Jiří Veselý                           Česko
94. Guillermo Garcia-Lopez        Španielsko     
101. Lorenzo Sonego                Taliansko       
105. Jevgenij Donskoj               Rusko
110. Ruben Bemelmans            Belgicko         
119. Marco Trungelliti                Argentína       
120. Marcos Baghdatis             Cyprus           
125. Ramkumar Ramanathan     India   
127. Jegor Gerasimov               Bielorusko      
133. Jürgen Zopp                      Estónsko        
137. Dennis Novak                    Rakúsko        
142. Matthias Bachinger            Nemecko       
145. Ernests Gulbis                    Lotyšsko        
150. Sergij Stakhovskij                 Ukrajina         
158. Stephane Robert                 Francúzsko    
159. Sergio Gutierrez-Ferrol          Španielsko     
171. Andrej Martin                       Slovensko      

Akceptačný list je k 15. 10. 2018. Do zoznamu pribudnú 4 držitelia voľnej karty, 4 kvalifikanti a 2 hráči s tzv. špeciálnou výnimkou. Ak takí nebudú, tak ďalší v poradí. Poradie pod čiarou: Lukáš Rosol (ČR), Daniel Brands (Nem.), Sebastian Ofner (Rak.), Andrea Arnaboldi (Tal.), Rudolf Mölleker (Nem.), Matteo Donati (Tal.), Lucas Miedler (Rak.), Viktor Galovič (Chorv.), Mohamed Safwat (Egypt), Vladimir Ignatik (Biel.).

 

 

Ďalšie články

Vstupenky sú už v predaji

Dátum: 27. 09. 2023     sekcia: AKTUALITY/ news

Dvadsiaty štvrtý ročník turnaja Peugeot Slovak Open sa v bratislavskej NTC aréne koná od 9. - 15. októbra 2023. Predstavia sa na ňom všetci hráči z daviscupového výberu Slovenska na čele s Alexom Molčanom, Lukášom Kleinom, Norbertom Gombosom či Lukášom Pokorným v silnej medzinárodnej konkurencii. Zo zahraničných hráčov bude ťahákom pre divákov grandslamový víťaz Dominic Thiem z Rakúska a ďalších sedem hráčov prvej svetovej stovky.

Čítať ďalej...

Klein: Teším sa na domáci turnaj

Dátum: 26. 09. 2023     sekcia: AKTUALITY/ news

Na utorkovej tlačovej konferencii predstavil riaditeľ turnaja Igor Moška akceptačný list na podujatie Peugeot Slovak Open 2023. Vo veľmi dobre obsadenom štartovom poli sa objavil grandslamový šampión Dominic Thiem z Rakúska, vlaňajší víťaz turnaja Márton Fucsovics z Maďarska a ďalší šiesti hráči elitnej svetovej stovky. Chýbať nebudú ani daviscupoví reprezentanti Slovenska, diváci sa môžu tešiť na Alexa Molčana, Lukáša Kleina, Norberta Gombosa i viacerých mladých vychádzajúcich hráčov.

Čítať ďalej...

Akceptácia 2023 - Slováci aj grandslamový víťaz!

Dátum: 26. 09. 2023     sekcia: AKTUALITY/ news

V akceptačnom liste 24. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov k 10. septembru figurovali ôsmi hráči svetovej stovky. Medzi 19 akceptovanými hráčmi Peugeot Slovak Open 2023 priamo do hlavnej súťaže je iba jeden Slovák – Alex Molčan. Druhý pod čiarou je Lukáš Klein. Ďalší domáci tenisti pribudnú na základe voľných kariet, prípadne postúpia z kvalifikácie.

Najvyšší rebríček mal v čase uzávierky akceptácie Maďar Márton Fucsovics (58. ATP). Na zozname je aj grandslamový víťaz Dominic Thiem z Rakúska, tohtoročný premožiteľ svetovej dvojky Carlosa Alcaraza Maďar Fabián Marozsan či Švajčiar Dominic Stricker, ktorý na US Open vyradil svetovú sedmičku Stefanosa Tsitsipasa.

AKCEPTAČNÝ LIST PEUGEOT SLOVAK OPEN 2023

Čítať ďalej...

Maďar Fucsovics víťazom PSO 2022

Dátum: 13. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Maďarský tenista Márton Fucsovics sa stal víťazom dvojhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2022. Druhý nasadený hráč si vo finále poradil s krajanom Fabiánom Marozsanom, ktorého zdolal 6:2, 6:4 za 76 minút. Tridsaťročný rodák z Nyiregyházy sa stal prvým Maďarom, ktorý v dvadsaťtriročnej histórii ovládol medzinárodné majstrovstvá Slovenska v tenise mužov.

"Som veľmi rád, že som po štyroch rokoch opäť zdvihol nad hlavu víťaznú trofej. Všetko som podriadil tomu, aby som v Bratislave zvíťazil. Celý týždeň som hral veľmi dobre. Mojim cieľom bolo zakončiť rok v elitnej stovke, čo sa mi vďaka tomuto titulu podarilo. Po veľmi zlej sezóne je to skvelý záver," povedal Fucsovics po zisku titulu.

Jeho duel proti Marozsanovi bol vôbec prvý čisto maďarský duel vo finále challengerovej tour. "Bola to pre mňa zvláštna situácia. Ani si nepamätám, kedy som naposledy hral proti krajanovi profesionálny zápas. Je to už určite viac ako päť rokov. Som rád, že som to dnes zvládol a nepoľavil v koncentrácii. Fabián má pred sebou výbornú budúcnosť. Ak bude takto pokračovať, myslím si, že čoskoro bude v prvej stovke rebríčka. Je veľmi pracovitý a pokorný. Je skvelým príkladom pre mladú generáciu. Blahoželám mu k finálovej účasti," pokračovala maďarská singlová jednotka.

Na bratislavskom challengeri sa Fucsovics predstavil už štvrtýkrát: "Mám veľmi rád povrch v NTC aréne. Vyhovuje mi hotel, milujem slovenské jedlo. Výhodou je, že som sa na turnaj priviezol vlastným autom, čo je skvelá zmena oproti lietaniu. Všetko fungovalo výborne," dodal na záver víťaz Peugeot Slovak Open 2022.

FOTO: Roman Benický

Čítať ďalej...

Molčanov s Nedovjesovom víťazmi vo štvorhre

Dátum: 12. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Denis Molčanov s Alexandrom Nedovjesovom sa stali víťazmi štvorhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2022. Tretí nasadený ukrajinsko-kazašský pár si vo finále poradil s českým tandemom Petr Nouza, Andrew Paulson a zvíťazil vo vyrovnanom zápase 4:6, 6:4, 10-6 za 85 minút. Pre Molčanova s Nedovjesovom je to druhá spoločná finálová účasť na bratislavskom challengeri, vlani v NTC podľahli Horanskému so Stachovským. Molčanov sa na medzinárodných majstrovstvách Slovenska už z titulu tešil, v roku 2018 ho získal po boku Igora Zelenaya.

FOTO: Roman Benický

Čítať ďalej...

V NTC uvidíme maďarské finále

Dátum: 12. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY/ news

Druhým finalistom turnaja Peugeot Slovak Open 2022 sa stal druhý nasadený hráč Márton Fucsovics z Maďarska. V semifinále si poradil so štvorkou pavúka Tomášom Macháčom z Českej republiky 7:6(5), 2:6, 6:3 za 148 minút. Na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov tak budeme prvý raz v histórii svedkami čisto maďarského finále. Fucsovicsovým súperom bude krajan Fabián Marozsan, ktorý si v prvom semifinále poradil s Turkom Cemom Ilkelom. Súboj o titul je v NTC aréne na programe v nedeľu o 15.00 h.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Partneri

Peugeot
J&T BANKA
COOP JEDNOTA
Seekersport
ADIFEX
iFortuna

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2021

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR