Márton Fucsovics

Ďalšie články

Dennis Novak vyhral PSO!

Dátum: 10. 11. 2019     sekcia: AKTUALITY/ news

Dennis Novak sa stal víťazom Peugeot Slovak Open 2019. Vo finále zdolal piateho nasadeného Damira Džumhura z Bosny a Hercegoviny hladko 6:1, 6:1 za 48 minút, čo je najkratšie finále za dve desaťročia existencie turnaja. Pre 26-ročného Rakúšana je to druhé challengerové víťazstvo v kariére. V Bratislave to bola jeho druhá účasť, vlani sa prebojoval do semifinále. Stal sa prvým Rakúšanom, ktorý na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov zvíťazil.

Čítať ďalej...

Džumhur a Novak do finále

Dátum: 09. 11. 2019     sekcia: AKTUALITY/ news

Vo finále 20. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov - Peugeot Slovak Open 2019 - sa v nedeľu o 17.00 v AXA aréne NTC stretnú Damir Džumhur z Bosny a Hercegoviny a Rakúšan Dennis Novak. Džumhur, piaty nasadený hráč, zdolal v semifinále kvalifikanta Zdeňka Kolářa z Česka 7:6(4), 6:3 za 82 minút. Je to jeho tretia účasť na bratislavskom challengeri. Dennis Novak, lanský semifinalista, vyradil bratislavského šampióna 2015, Bielorusa Jegora Gerasimova, 6:4, 7:6(2). Do galérie víťazov turnaja sa tak zapíše nové meno.

Zelenay neobhájil titul

Igor Zelenay nezískal štvrtý titul na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Vo finále Peugeot Slovak Open 2019 nestačil po boku Čecha Romana Jebavého na druhú nasadenú dánsko-nemeckú dvojicu Frederik Nielsen, Tim Pütz. Tretí nasadený pár im podľahol 6:4, 6:7(4), 9-11 za 93 minút. Pre Zelenaya je to vôbec prvá finálová prehra na tomto turnaji, predchádzajúce tri účasti dokázal vždy premeniť v zisk titulu.

Novak v semifinále proti Gerasimovovi

Dátum: 08. 11. 2019     sekcia: AKTUALITY/ news

Dennis Novak sa stal tretím semifinalistom turnaja Peugeot Slovak Open 2019. Rakúšan zdolal vo štvrťfinále tretieho nasadeného Taliana Stefana Travagliu 6:4, 2:6, 7:6(5). V treťom sete prehrával Novak už 2:5, v deviatom geme odvrátil mečbal súpera, no napokon sa tešil z postupu do semifinále. V ňom si zahrá proti Bielorusovi Jegorovi Gerasimovovi, ktorý v bieloruskom súboji zdolal Iľju Ivašku 7:5, 3:6, 6:4.

Džumhur ďalej, Kukuškin mu vzdal

Damir Džumhur (na snímke) postúpil po víťazstve nad nasadenou jednotkou Michailom Kukuškinom z Kazachstanu do semifinále Peugeot Slovak Open 2019. Tenista z Bosny a Hercegoviny vyhral prvý set 6:3, v druhom mu Kukuškin za stavu 1:1 vzdal pre problémy s chrbátom. Súperom piateho nasadeného Džumhura v boji o finále bude kvalifikant Zdeněk Kolář z Česka.

Zelenay do finále PSO

Igor Zelenay po boku Čecha Romana Jebavého postúpil do finále štvorhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2019. Tretí nasadený pár si v semifinále poradil s kazašskou dvojicou Andrej Golubiov, Aleksander Nedoviesov 7:6(5), 6:4 za 79 minút. Ich súperom v boji o titul bude druhý nasadený dánsko-nemecký pár Frederik Nielsen, Tim Pütz, ktorý si v semifinále poradil s dvojicou Romain Arneodo, Hugo Nys 6:7(4), 7:5, 10-7.