STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj v roku 2020 na Slovensku
DOTÁCIA: 44 820 eur + H
DEJISKO: AXA aréna NTC v Bratislave    TERMÍN: 9. – 15. novembra 2020

 

V hlavnej súťaži štyria Slováci

Navigácia » Hlavná stránka » Slovak Open » AKTUALITY/ news » V hlavnej súťaži štyria Slováci

05. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Najprestížnejší mužský tenisový turnaj na Slovensku Peugeot Slovak Open 2020 sa uskutoční aj napriek pandémii koronavírusu podľa plánu. Definitívne o tom rozhodli organizátori podujatia v utorok. Turnaj sa bude hrať od 9. - 15. novembra v priestoroch bratislavského Národného tenisového centra (NTC) za zavretými dverami.

 
 
 
 
 

V akceptačnom liste 21. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov figurovali k 5. novembru dvaja hráči svetovej stovky - Japonec Jasutaka Učijama a Fín Emil Ruusuvuori. Medzi 23 akceptovanými priamo do hlavnej súťaže sú aktuálne dvaja Slováci – Norbert Gombos a Filip Horanský. Štvrtý pod čiarou je Lukáš Lacko. Na základe voľnej karty sa v hlavnom pavúku Peugeot Slovak Open 2020 (9. -15. 11.) predstavia Alex Molčan a Lukáš Klein. Ďalší domáci tenisti budú mať šancu postúpiť z kvalifikácie.

Hoci organizátori pristúpili k zníženiu rozpočtu, turnaj bude mať opäť vysokú kvalitu. Podľa aktuálneho rebríčka sa na ňom predstavia dvaja hráči z najlepšej svetovej stovky, najnižšie postaveným hráčom v hlavnej súťaži by mal byť 182. hráč rebríčka. "Bude to jediný challengerový turnaj v Európe v tom čase. Hráči tu budú mať jedinečnú príležitosť získať body do svetového rebríčka pred Australian Open. Turnaj bude veľmi silný," povedal na tlačovej konferencii generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) a riaditeľ turnaja Igor Moška.

Na podujatí nebude chýbať početné zastúpenie domácich tenistov. "Nasadenou jednotkou by mal byť po prekvapujúco výborných výkonoch na turnaji v parížskej hale Bercy Norbert Gombos. Žiaľ, nemôžem povedať, že bude lákadlom pre divákov, aby prišli do haly. Priaznivci však jeho počínanie budú môcť sledovať na streamoch z oboch dvorcov, na ktorých sa bude hrať. Finále odvysiela v priamom prenose verejnoprávna televízia," pripomenul Igor Moška.

Do kvalifikácie nasadili organizátori juniorov Lukáša Paloviča, Lukáša Pokorného a Michala Novanského. "Turnaj bude veľkým prínosom pre našich hráčov. V tejto ťažkej dobe sa im otvára príležitosť hrať. Samozrejme, v zozname účastníkov môžu nastať zmeny. Je veľkou neznámou, kto napokon bude môcť hrať," vyhlásil šéftréner NTC Miloslav Mečíř.  (stz, tasr, foto Roman Benický)

CELÝ AKCEPTAČNÝ LIST PEUGEOT SLOVAK OPEN K 5. NOVEMBRU 2020

 

Ďalšie články

Nemec Marterer víťazom PSO 2020

Dátum: 15. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Nemecký tenista Maximilian Marterer zvíťazil na 21. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Vo finále si poradil s Tomášom Macháčom z Českej republiky 6:7(3), 6:2, 7:5 za 146 minút. Zverenec trénera Tobiasa Summerera sa po Michaelovi Berrerovi (2009) a Petrovi Gojowczykovi (2014) stal tretím Nemcom, ktorý ovládol bratislavský challenger.

Čítať ďalej...

Klein s Molčanom titul nezískali, vyhrali Fíni

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein s Alexom Molčanom neuspeli vo finále štvorhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2020. Fínskemu páru Emil Ruusuvuori, Harri Heliövaara podľahli 4:6, 3:6 za 56 minút. V druhom sete viedli hráči NTC 3:1, no od tohto momentu nevyhrali ani jednu hru. Aj v druhom spoločnom finále na challengerovom turnaji tak Molčan s Kleinom odchádzali z kurtu ako zdolaní finalisti. Trofej sa im nepodarilo získať ani v roku 2019 na turnaji Bratislava Open. Do deblového rebríčka si za finálovú účasť pripíšu 48 bodov.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

V nedeľu vo finále Marterer - Macháč

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Nemec Maximilian Marterer a Čech Tomáš Macháč (na snímke s trénerom Danielom Vackom) sa stretnú vo finále 21. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov. Posledný zápas turnaja je naplánovaný na nedeľu o 11.00 h v AXA aréne NTC. Marterer v prvom semifinále zdolal štvrtého nasadeného Francúza Antoina Hoanga 6:3, 6:4, Macháč si poradil s domácim hráčom Lukášom Kleinom 7:6(5), 6:3. Obaja finalisti štartujú v hlavnej súťaži Peugeot Slovak Open vôbec po prvý raz.

Čítať ďalej...

Krupa o Kleinovi: Luki ukázal nasadenie

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Rukopis českého trénera Tomáša Krupu výrazne prispel k výkonnostnému progresu dvadsaťdvaročného Lukáša Kleina. Pod vedením skúseného odborníka sa člen NTC dostal do elitnej svetovej trojstovky. V lete vyhral rodák zo Spišskej Novej Vsi sériu Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Dobrú formu potvrdil aj na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open, kde prvý raz postúpil až do semifinále dvojhry. Po budúcotýždňovom turnaji v Ortisei sa však úspešná spolupráca skončí, Krupa sa kvôli zložitej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu rozhodol pre návrat do rodnej krajiny.

Čítať ďalej...

Klein v semifinále nestačil na Macháča

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein neuspel v semifinále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2020. V AXA aréne NTC podľahol Čechovi Tomášovi Macháčovi 6:7(5), 2:6 za 73 minút. Dvadsaťročný kvalifikant nastúpi vo finále v nedeľu o 11.00 h proti Nemcovi Maximilianovi Martererovi.

Čítať ďalej...

Nemec Marterer prvým finalistom

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Prvým finalistom medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov sa stal Nemec Maximilian Marterer. V sobotňajšom semifinále zdolal štvrtého nasadeného Francúza Antoina Hoanga 6:3, 6:4 za 82 minút. Marterer je jediným hráčom tohtoročného Peugeot Slovak Open, ktorý si v doterajšom priebehu turnaja neprehral ani jeden servis. Jeho finálový súper vzíde zo slovensko-českého súboja Lukáš Klein - Tomáš Macháč.

Čítať ďalej...

Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Partneri

J&T BANKA
SPP
Seekersport
Peugot

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2020

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR