• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Aktuality

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality

 
« 123456 .. 10 »   1/616
news img

Wimbledon: Obe Slovenky ďalej

Kristína Kučová (na snímke) aj Anna Karolína Schmiedlová postúpili do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Kučová si na úvod poradila s Brazílčankou Laurou Pigossiovou 7:5, 6:0 za 77 minút. Jej ďalšou súperkou bude Chorvátka Petra Martičová. Tridsaťdvaročnej  Bratislavčanke vyšiel úvod zápasu a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:0. Náskok síce stratila, no v koncovke setu slávila úspech. Druhé dejstvo bolo už jasne v jej réžii, keď trikrát zobrala Brazílčanke podanie a uštedrila jej kanára. Vo Wimbledone tak vyrovnala svoje singlové maximum z rokov 2009 a 2017.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Klein tesne prehral

Lukášovi Kleinovi nevyšla podľa predstáv premiéra v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza prehral v prvom kole wimbledonskej dvojhry v pozícii kvalifikanta s domácim Britom Liamom Broadym po päťsetovom boji 6:4, 3:6, 5:7, 7:6(2), 3:6 za 211 minút.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Slovenky do 12 do baráže

Slovenské reprezentantky do 12 rokov zabojujú o postup na finálový turnaj majstrovstiev Európy. V kvalifikačnej skupine A obsadili prvé miesto a v baráži zabojojú proti Francúzsku, ktoré skončilo na druhej priečke v skupine B. Zverenky kapitána Juraja Nemčeka zdolali postupne Maďarsko 3:0, Nemecko 2:1 a v poslednom stretnutí skupiny si poradili s Fínskom 3:0. Vo dvojhrách bodovali Sofia Rachel Kočišová a Nina Košická, vo štvorhre sa pridali Košická s Viktóriou Novákovou. Vo všetkých troch zápasoch proti Fínsku stratili Slovenky dovedna iba deväť gemov.

Podrobné informácie nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Dievčatá do 14 na ME!

Slovenský tím dievčat do 14 rokov postúpil z kvalifikačnej skupiny ME do finálovej, ktorá sa odohrá od 1. - 3. júla v talianskom meste Loano. Tím v zložení Soňa Depešová, Mia Pohánková a Kali Šupová pod vedením kapitána Rudolfa Horvátha zdolal v kvalifikačnej skupine v Pszczyne postupne Maďarsko 3:0, Fínsko 3:0 a vo finále si poradil s Francúzskom 2:1.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Molčan víťazne

Alexovi Molčanovi vyšla premiéra v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V úvodnom kole zdolal na tráve All England Clubu Španiela Pedra Martineza 4:6, 6:4, 6:4, 6:1 za 193 minút. Súperom zverenca trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Dávida Olasza bude v druhom kole  Američan Marcos Giron.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko v Malage prehral

Lukáš Lacko sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 80 v španielskej Malage (45 730 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom zápase nestačil na Taliana Roberta Marcoru a podľahol mu 6:4, 4:6, 4:6 za 121 minút. Tridsaťštyriročný priešťanský rodák doplatil v zápase na slabé využitie brejkbalov, z dvanástich možností sa mu podarilo premeniť iba dve.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík aj Horanský ďalej

Jozef Kovalík (na snímke) postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Lüdenscheide (45 730 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole si poradil s domácim hráčom Cedrikom-Marcelom Stebem a zvíťazil 6:3, 6:4 za 96 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu si v súboji o štvrťfinále zmeria sily s Ukrajincom Oleksijom Krutychom.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

SR U12 s ďalším víťazstvom

Slovenské dievčatá do 12 rokov zvíťazili aj v druhom stretnutí skupiny na Letných ME dievčat vo francúzskom Cabourgu. Výber Nemecka zdolali 2:1 a už pred posledným stretnutím si zabezpečili prvé miesto v skupine. Vo dvojhrách proti Nemecku bodovali Sofia Rachel Kočišová a Viktória Nováková, vo štvorhre boli úspešnejšie Nemky. Zverenky kapitána Juraja Nemčeka nastúpia v utorok proti reprezentácii Fínska, no už teraz majú istotu barážového stretnutia o postup na finálový turnaj. 

Podrobné informácie nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

27. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Slovenky do 14 sú vo finále

Slovenské reprezentantky do 14 rokov postúpili do finále na Letných ME dievčat do 14 rokov v poľskej Pszczyne. Zverenky kapitána Rudolfa Horvátha zvíťazili v semifinále nad Fínskom 3:0. O prvé miesto v skupine budú v utorok bojovať proti Francúzsku. Slovenky potvrdzujú úlohu favoritiek skupiny, vo dvojhrách proti Fínsku hladko vyhrali svoje zápasy Soňa Depešová aj Mia Pohánková, rovnako bez straty setu dopadla aj štvorhra v podaní Soni Depešovej a Kali Šupovej.

27. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Slovenky do 12 a 14 sú v semi

V kvalifikačnej skupine Letných ME dievčat do 14 rokov v poľskej Pszczyne zvíťazilo Slovensko nad Maďarskom 3:0 a v pondelňajšom semifinále si zmeria sily s Fínskom. Vo výbere kapitána Rudolfa Horvátha bodovali vo dvojhrách Soňa Depešová a Mia Pohánková, vo štvorhre Pohánková po boku Kali Šupovej. Chlapci v rovnakej vekovej kategórii podľahli v Jerevane rovesníkom z Maďarska 0:3 a budú hrať len o 5.-8. miesto. V tíme kapitána Daniela Čálika sú Leon Sloboda, Šimon Dióssy a Peter Zavacký.

27. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Poprad-Tatry Open 2022: Šesť Slovákov o hlavnú

Šesť slovenských reprezentantov postúpilo do finále kvalifikácie na medzinárodnom turnaji ITF WTT M25 v Poprade. V pondelok budú o postup do hlavnej súťaže turnaja Poprad-Tatry Open 2022 bojovať Jakub Krošlák, Dušan Baranec, Radovan Michalik, Jakub Kaťuch a v slovenskom derby sa stretnú Krištof Minárik (na snímke) s Alfrédom Almásim.

FOTO: fb/poprad_tatry_open

26. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Žreb Slovákov

Alex Molčan sa v prvom kole dvojhry vo Wimbledone stretne so Španielom Pedrom Martinezom. Lukáš Klein vo svojej premiére na grandslamovom podujatí nastúpi ako kvalifikant proti domácemu držiteľovi voľnej karty Liamovi Broadymu. Na Annu Karolínu Schmiedlovú čaká Švédka Rebecca Petersonová a Kristína Kučová si zmeria sily s Brazílčankou Laurou Pigossiovou. Rozhodol o tom piatkový žreb v Londýne.

24. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
« 123456 .. 10 »   1/616