• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Davis Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup

 
news img

Slovensko privíta Čile

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára Čile. To je výsledok piatkového žrebu v londýnskej centrále ITF. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj, ktorá je na programe vo februári 2021. Slovensko bolo pri žrebe nenasadené, Čile figurovalo na piatej pozícii medzi nasadenými tímami. Hrať sa bude 18. a 19. septembra 2020. Pôjde už o ôsme stretnutie za sebou, ktoré odohrá Slovensko pred domácimi divákmi, šieste pod vedením kapitána Dominika Hrbatého.

13. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko nenasadené

Pri žrebe stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára nebude Slovensko v piatok 13. marca nasadené. Znamená to, že tím Dominika Hrbatého si zmeria sily s jedným z dvanástich nasadených tímov (Belgicko, Argentína, Japonsko, Holandsko, Čile, India, Uzbekistan, Brazília, Kórejská republika, Portugalsko, Bosna a Hercegovina, Izrael). Stretnutia sa uskutočnia 18. a 19. septembra 2020 a víťazi postúpia do kvalifikácie vo februári 2021. Slovensku patrí v najnovšom daviscupovom rebríčku 31. miesto.

09. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko bez Madridu

Slovenskí tenisti zostali po druhý raz za sebou pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Podľa slov kapitána Dominika Hrbatého však boli k postupu do Madridu bližšie ako vlani, keď na antuke v bratislavskom NTC prehrali s Kanadou 2:3. Andrej Martin mal v prvom federálnom derby s Českom veľkú šancu vyrovnať na 2:2, proti Jiřímu Veselému však nepremenil mečbal a Norbert Gombos sa tak nedostal k tomu, aby sa v záverečnej dvojhre pokúsil zavŕšiť dokonalý obrat.

08. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Obrat sa nepodaril

Slovenskí tenisti nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V kvalifikačnom dueli prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Českom 1:3. O rozhodujúci tretí bod pre české farby sa zaslúžil Jiří Veselý, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Andreja Martina po vyše dvaapolhodinovom trojsetovom boji 4:6, 7:5, 7:5. V druhom dejstve otočil z 2:5, v treťom odvrátil za stavu 4:5 mečbal. Slovákov čaká v septembri zápas o to, aby v roku 2021 opäť mohli hrať kvalifikáciu o postup na finálový turnaj.

07. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Po štvorhre znížené na 1:2

Slovenskí tenisti znížili stav kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Českom na 1:2. O prvý bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžili Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolár 6:4, 6:4. Slováci si tak udržali šance na postup do Madridu.

07. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria prvého dňa

Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnom dni daviscupového stretnutia s Českom 0:2. V prvom zápase prehrala slovenská dvojka Jozef Kovalík s lídrom českého tímu Jiřím Veselým 3:6, 5:7. Potom na dvorec nastúpil domáci hráč číslo jeden Andrej Martin, ktorý nestačil na Lukáša Rosola a podľahol mu 4:6, 4:6. Takto zachytil úvodný deň vo fotografiách Roman Benický.

07. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Po prvom dni 0:2

Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnom dni kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Českom 0:2. O druhý bod pre české farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil Lukáš Rosol, ktorý si poradil so slovenskou dvojkou Andrejom Martinom 6:4, 6:4. Ak si chcú Slováci udržať šance na postup do Madridu, musia v AXA aréne vyhrať sobotňajšiu štvorhru so začiatkom o 17.30 h.

06. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slováci prehrávajú 0:1

Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Českom 0:1. O prvý bod pre české farby sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Jiří Veselý, ktorý zdolal slovenskú dvojku Jozefa Kovalíka 6:3, 7:5. Na druhú dvojhru nastúpili Andrej Martin a Lukáš Rosol.

06. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Na úvod Kovalík

Slovenská tenisová dvojka Jozef Kovalík a česká jednotka Jiří Veselý nastúpia v piatok o 16.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára. V druhom singli si na antuke v bratislavskom NTC zmerajú sily slovenská jednotka Andrej Martin s českou dvojkou Lukášom Rosolom. Stretnutie vyžrebovala dcéra slovenského kapitána Dominika Hrbatého Ella.

05. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Kapitáni o príprave

Kapitán slovenského daviscupového tímu pred kvalifikačným duelom proti tenistom Česka tvrdí, že jazýčkom na váhach bude štvorhra. Dominik Hrbatý verí, že jeho zverenci na antuke v bratislavskom NTC využijú výhodu domáceho prostredia a postúpia na novembrový finálový turnaj v Madride. Rozhodnutie o tom, koho postaví do piatkových dvojhier ako druhého singlistu, by malo padnúť v stredu večer.

04. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Tréningy v plnom prúde

Slovenských reprezentantov čaká v piatok a v sobotu kvalifikačné stretnutie Davisovho pohára proti Česku. Víťazný tím postúpi na finálový turnaj do Madridu 2020. Oba tímy sa v AXA aréne NTC pripravujú na stretnutie v plnej sile. Takto zachytil slovenskú i českú prípravu objektív Romana Benického.

03. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Česi kompletne v BA

Český daviscupový tím je už v Bratislave. Kvinteto hráčov Jiří Veselý, Lukáš Rosol, Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva a Jonáš Forejtek zapózovalo v nedeľu podvečer tímovému fotografovi Pavlovi Lebedovi a prvý raz vyskúšalo antuku v AXA aréne NTC. Od pondelka sa naplno začnú pripravovať na stretnutie proti Slovensku, ktoré je na programe 6. - 7. marca.

FOTO: ČTS/ Pavel Lebeda (Sport-pics.cz)

01. 03. 2020
Davis Cup Více zde