Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

news img

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Séria turnajov, ktorú organizuje Slovenský tenisový zväz pod názvom Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, sa rozbehla prvým podujatím. Všetky dôležité informácie, denný program, pavúky, výsledky, rozhovory a fotografie nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk.

news img

Semifinalisti extraligy

V pondelok sme spoznali semifinalistov mužskej aj ženskej tenisovej extraligy. Medzi mužmi postúpil ďalej obhajca vlaňajšieho titulu TK Slávia STU Bratislava, ktorý na pôde Lieskovského tenisového klubu-LTC zvíťazil jednoznačne 5:0. Na semifinálový duel pocestuje do Popradu, kde si zmeria sily s domácim MŠK Poprad-Tatry. Druhým semifinalistom z Bratislavy je TK LOVE 4 tennis po víťazstve nad TC BASELINE Banská Bystrica 5:2. Po siedmich rokoch sa v extralige predstavil Dominik Hrbatý. V zápase vo farbách TK Slovan Bratislava ťahal za kratší koniec a jeho klub napokon prehral na kurtoch TC Draci Matúškovo 3:4.

08. 06. 2020
Tenis doma Více zde

news img

Hrbatý si zahral v extralige

Dominik Hrbatý sa v pondelok po siedmich rokoch predstavil v súťažnom zápase. V pondelňajšom dueli 1. kola tenisovej extraligy družstiev nestačil na Argentínčana Gabriela Federica a podľahol mu 6:3, 3:6, 5:7. Bývalý charizmatický slovenský reprezentant ohlásil návrat na kurty iba v jednom zápase. K svojmu klubu TK Slovan Bratislava sa aktívne pripojil na kurtoch TC Draci Matúškovo.

news img

Slovenská extraliga 2020

Už dnes sa prvým kolom začína slovenská extraliga mužov a žien, ktorej finále sa uskutoční 12. júna. Prvenstvo obhajujú muži Slávie STU Bratislava. Tí vlani získali už 10. titul v najvyššej súťaži a sú tak najúspešnejším tímom. Medzi ženami sa z prvenstva tešili hráčky TC EMPIRE Trnava, dovedna to bol už ich piaty titul. Najúspešnejším klubom v počte prvenstiev je medzi ženami Slovan Bratislava. V tomto roku zo súťaže nezostúpi žiadne družstvo.

07. 06. 2020

news img

Slovenský tenisový zväz (STZ) organizuje sériu špeciálnych turnajov mužov a žien s názvom „Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna“. Jej cieľom je zabezpečiť kvalitný súťažný program, predovšetkým pre hráčov a hráčky, ktorí zvyčajne štartujú na turnajoch ATP, WTA a ITF. Ide v prevažnej miere o reprezentantov a reprezentantky SR v kategóriách dospelých a dorastu. STZ má záujem, aby najlepší slovenskí hráči mali zabezpečený čo najkvalitnejší domáci program. Všetky turnaje sú určené pre 16 mužov a 16 žien, ktorí budú do turnaja akceptovaní podľa stanovených pravidiel.

news img

Turnaj v Madride zrušený

Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Madride sa tento rok neuskutoční. Organizátori ho v utorok zrušili pre pandémiu koronavírusu. Tradične májové podujatie sa malo konať v náhradnom termíne v septembri. Popri mužskej časti zrušili aj ženské podujatie WTA. Rozhodnutie padlo na základe konzultácií s miestnymi úradmi pre zvyšujúci sa počet nových prípadov ochorenia COVID-19 v Španielsku.