Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

news img

TR: Molčan a Schmiedlová

V 29. ročníku ankety Tenista roka 2022 zvíťazili Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová. Pre hráča Národného tenisového centra je to prvé víťazstvo v tejto ankete, Schmiedlová sa z ocenenia teší už po štvrtý raz. Medzi juniormi zvíťazil už po druhý raz Peter Benjamín Privara, najlepšou juniorkou je premiérovo Nikola Daubnerová. Talentom roka sa stala Mia Pohánková a medzi tímami zvíťazil hráčky z Pohára Billie Jean Kingovej.

22. 11. 2022
Tenis doma Více zde

news img

Mihalíková s deblovým titulom

Tereza Mihalíková získala titul vo štvorhre na turnaji WTA 125 v mexickom meste Tampico (115 000 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s Indonézankou Aldilou Sutjadiovou potvrdili pozíciu nasadených jednotiek a vo finále zvíťazili nad americkou dvojicou Ashlyn Kruegerová, Elizabeth Mandliková 7:5, 6:2 za 68 minút. Pre zverenku trénera Jána Sabovčíka a kondičného Jozefa Ivanka je to druhý titul v tejto sezóne na turnaji rovnakej kategórie, celkovo má na svojom kontre tri. Najväčším úspechom dvadsaťštyriročnej hráčky NTC je titul z turnaja WTA 250 v slovinskom meste Portorož.

30. 10. 2022
Aktuality Více zde

news img

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Séria turnajov, ktorú organizuje Slovenský tenisový zväz pod názvom Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, sa rozbehla prvým podujatím. Všetky dôležité informácie, denný program, pavúky, výsledky, rozhovory a fotografie nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk.

news img

Slovenský tenisový zväz (STZ) organizuje sériu špeciálnych turnajov mužov a žien s názvom „Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna“. Jej cieľom je zabezpečiť kvalitný súťažný program, predovšetkým pre hráčov a hráčky, ktorí zvyčajne štartujú na turnajoch ATP, WTA a ITF. Ide v prevažnej miere o reprezentantov a reprezentantky SR v kategóriách dospelých a dorastu. STZ má záujem, aby najlepší slovenskí hráči mali zabezpečený čo najkvalitnejší domáci program. Všetky turnaje sú určené pre 16 mužov a 16 žien, ktorí budú do turnaja akceptovaní podľa stanovených pravidiel.

news img

Kontrolný deň pre NTC KE

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška sa bol v stredu počas kontrolného dňa pozrieť, ako pokračujú práce na výstavbe Národného tréningového centra v Košiciach. "Veľmi sa teším, že stavba ide podľa časového harmonogramu a utešene rastie," konštatoval po kontrole na východe Slovenska spokojný Moška.

30. 11. 2022

news img

ITF WTT M25: Ďalej 2 Slováci

V  hlavnom singlovom pavúku mužského turnaja ITF WTT M25 v Trnave sa predstavilo osem Slovákov. Do druhého kola dvojhry sa z nich prebojovali Michal Krajčí (na snímke) a Miloš Karol. Úspešný kvalifikant Krajčí hladko zdolal v úvodnom kole Holanďana Micka Veldheera 6:1, 6:3 za 61 minút. Sedemnásťročný hráč Národného tenisového centra narazí v ďalšom kole na tretieho nasadeného Michaela Vrbenského (369. ATP) z Českej republiky.

news img

Sýkora finalistom štvorhry na TEJT 2 vo Fínsku

Samuel Sýkora (na snímke vpravo) sa prebojoval do finále štvorhry na turnaji TEJT 2 do 14 rokov vo Fínsku. Spolu s Poliakom Maksymilianom Kwiatkovskim nestačili v pozícii druhého nasadeného páru na estónsko-britské jednotky Edwina Averjanova, Murraya Wattersa a prehrali 0:6, 5:7. Vo dvojhre sa trinásťročný Sýkora prebojoval do semifinále, v ktorom skrečoval zápas najvyššie nasadenému Estóncovi Averjanovovi za stavu 1:6, 0:1.