• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

TENIS EP = elektronické periodikum STZ

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP

 
Hlavní obsah stránky

 Tenis EP = elektronické periodikum Slovenského tenisového zväzu:   www.stz.sk/tenis

- - - AKTUALITY

- - - TENIS DOMA

- - - DAVIS CUP

- - - FED CUP

- - - SLOVAK OPEN

- - - ROZHOVORY

- - - TASR

- - - ARCHÍV (mesačník tenis 2006 - 2012)

Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

 

 

 
 
 
« 123456 .. 10 »   1/265
news img

Dejisko US Open poľnou nemocnicou

Národné tenisové centrum Billie Jean Kingovej v New Yorku budú dočasne využívať na pomoc počas pandémie nového koronavírusu. V dejisku grandslamového turnaja US Open vznikne od utorka 350 dočasných nemocničných lôžok a budú sa v ňom pripravovať balíčky potravín. V štáte New York, ktorý je ohniskom nákazy v USA, chcú mať úradníci k dispozícii 87.000 postelí, aby zvládli situáciu s pandémiou. Hovorca Americkej tenisovej asociácie Chris Widmaier uviedol, že na kurte Louisa Armstronga, ktorý je druhý najväčší v celom areáli, budú denne pripravovať 25.000 jedál pre pacientov, pracovníkov, dobrovoľníkov a školákov. (tasr)
  

31. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Moška o dôsledkoch koronavírusu

V súvislosti s pandémiou koronavírusu, ktorá postihla všetky stránky nášho života, pripravujeme na zajtra rozhovor s Igorom Moškom, generálnym sekretárom Slovenského tenisového zväzu. Rozprávať sa budeme o prvých ekonomických opatreniach, ktoré budú mať dosah aj na športovú oblasť, zameriame sa na tenisové súťaže, tréningový proces a taktiež na ekonomickú stránku klubov. O dôsledkoch týchto opatrení pre športovú a tenisovú obec sa dozviete zajtra popoludní z nášho rozhovoru.  

30. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

OH odštartujú 23. júla 2021

Olympijské hry v Tokiu sa uskutočnia od 23. júla do 8. augusta 2021. V pondelok o tom rozhodli organizátori spolu s Medzinárodným olympijským výborom (MOV). Pôvodne sa mali konať od 24. júla do 9. augusta 2020. Hry sa tak uskutočnia o rok takmer v rovnakom termíne, dôvodom preloženia je na budúci rok je pandémia koronavírusu. Paralympijské hry budú v Tokiu na budúci rok od 24. augusta do 5. septembra.

30. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Nové opatrenia STZ

Slovenský tenisový zväz (STZ) vzhľadom na pokračujúcu mimoriadnu situáciu týkajúcu sa pandémie koronavírusu  v nadväznosti na oznámenie z 13. marca 2020 uvádza nasledovné:

1) STZ predlžuje  zrušenie všetkých domácich tenisových podujatí do 30. apríla 2020. Týka sa súťaží družstiev aj jednotlivcov.

2) Súťaže družstiev sa s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú konať v pôvodne plánovaných termínoch. STZ však stále počíta s možnosťou presunutia termínov.

27. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

OH v tomto roku nebudú

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v utorok oficiálne rozhodol o odložení olympijských hier v Tokiu na rok 2021. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu. Najväčšie športové podujatie sa malo pôvodne konať od 24. júla do 9. augusta 2020. V plánovanom termíne 25. augusta až 6. septembra sa neuskutočnia ani paralympijské hry. Oficiálne potvrdenie prišlo len krátko po tom, ako odloženie navrhlo hostiteľské Japonsko.

24. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Turnaje najskôr 8. júna

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) odložila všetky turnaje do 8. júna 2020. Týka sa to tenisových podujatí mužov, žien, juniorov, vozíčkarov, plážových tenistov i seniorov pod hlavičkou ITF. Rovnako sa pozastavujú turnaje ATP, WTA a TE. Na základe rozhodnutia Francúzskej tenisovej federácie je preložený aj grandslamový turnaj Roland Garros.

18. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Hrbatý o presune turnajov

Kapitána slovenského daviscupového tímu Dominika Hrbatého nepotešilo preloženie tenisového grandslamu Roland Garros na prelom septembra a októbra. Reálne hrozí, že v domácom súboji o zotrvanie v I. svetovej skupine proti Čile nebude mať k dispozícii všetkých hráčov. Kvalifikácia na Roland Garros totiž koliduje s daviscupovým týždňom.

18. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Roland Garros preložený

Grandslamový tenisový turnaj Roland Garros preložili z pôvodného termínu na prelom septembra a októbra. Dôvod je hrozba nového koronavírusu. Ako v utorok informovala Francúzska tenisová federácia (FFT), prestížne podujatie, ktoré malo odštartovať 24. mája, sa po novom odohrá v dňoch 20. septembra až 4. októbra.

17. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Zrušené ďalšie turnaje WTA

Vedenie Ženskej tenisovej asociácie (WTA) zrušilo v pondelok pre pandémiu koronavírusu ďalšie tri turnaje v Stuttgarte, Istanbule a v Prahe, čím prerušila sezónu až do 2. mája Turnaj v Stuttgarte, úvodné antukové podujatie sezóny, ktoré má každý rok silné obsadenie, sa malo uskutočniť 20. až 26. apríla.
  

16. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Aktuálne opatrenia STZ

Slovenský tenisový zväz (STZ) prijal vzhľadom na aktuálnu mimoriadnu situáciu týkajúcu sa pandémie koronavírusu viaceré opatrenia. Tie sa týkajú zrušenia domácich aj medzinárodných turnajov, tréningového procesu v Národnom tenisovom centre (NTC), uzatvorenia prevádzky NTC v Bratislave a ďalších.

13. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Slovensko privíta Čile

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára Čile. To je výsledok piatkového žrebu v londýnskej centrále ITF. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj, ktorá je na programe vo februári 2021. Slovensko bolo pri žrebe nenasadené, Čile figurovalo na piatej pozícii medzi nasadenými tímami. Hrať sa bude 18. a 19. septembra 2020. Pôjde už o ôsme stretnutie za sebou, ktoré odohrá Slovensko pred domácimi divákmi, šieste pod vedením kapitána Dominika Hrbatého.

13. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Stop turnajom ATP, WTA, ITF, TE

Asociácia profesionálnych tenistov (ATP) zrušila všetky turnaje mužov na najbližších šesť týždňov. Dôvodom je epidémia koronavírusu. Rušia sa tak všetky turnaje minimálne do 20. apríla (vrátane toho týždňa). Opatrenia sa týkajú napríklad antukových turnajov v Barcelone či Monte Carle. Podujatia v amerických mestách Indian Wells a Miami už predtým zrušili miestne úrady. Podľa stanoviska sa nedohrajú ani tohtotýždňové challengerové turnaje v kazašskom Nur-Sultane a juhoafrickom Potchefstroome.

12. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
« 123456 .. 10 »   1/265