• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

TENIS EP = elektronické periodikum STZ

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP

 
Hlavní obsah stránky

 Tenis EP = elektronické periodikum Slovenského tenisového zväzu:   www.stz.sk/tenis

- - - AKTUALITY

- - - TENIS DOMA

- - - DAVIS CUP

- - - FED CUP

- - - SLOVAK OPEN

- - - ROZHOVORY

- - - TASR

- - - ARCHÍV (mesačník tenis 2006 - 2012)

Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

 

 

 
 
 
news img

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Séria turnajov, ktorú organizuje Slovenský tenisový zväz pod názvom Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, sa rozbehla prvým podujatím. Všetky dôležité informácie, denný program, pavúky, výsledky, rozhovory a fotografie nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk.

 
news img

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Slovenský tenisový zväz (STZ) organizuje sériu špeciálnych turnajov mužov a žien s názvom „Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna“. Jej cieľom je zabezpečiť kvalitný súťažný program, predovšetkým pre hráčov a hráčky, ktorí zvyčajne štartujú na turnajoch ATP, WTA a ITF. Ide v prevažnej miere o reprezentantov a reprezentantky SR v kategóriách dospelých a dorastu. STZ má záujem, aby najlepší slovenskí hráči mali zabezpečený čo najkvalitnejší domáci program. Všetky turnaje sú určené pre 16 mužov a 16 žien, ktorí budú do turnaja akceptovaní podľa stanovených pravidiel.

 
news img

Wimbledon: Obe Slovenky ďalej

Kristína Kučová (na snímke) aj Anna Karolína Schmiedlová postúpili do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Kučová si na úvod poradila s Brazílčankou Laurou Pigossiovou 7:5, 6:0 za 77 minút. Jej ďalšou súperkou bude Chorvátka Petra Martičová. Tridsaťdvaročnej  Bratislavčanke vyšiel úvod zápasu a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:0. Náskok síce stratila, no v koncovke setu slávila úspech. Druhé dejstvo bolo už jasne v jej réžii, keď trikrát zobrala Brazílčanke podanie a uštedrila jej kanára. Vo Wimbledone tak vyrovnala svoje singlové maximum z rokov 2009 a 2017.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Klein tesne prehral

Lukášovi Kleinovi nevyšla podľa predstáv premiéra v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza prehral v prvom kole wimbledonskej dvojhry v pozícii kvalifikanta s domácim Britom Liamom Broadym po päťsetovom boji 6:4, 3:6, 5:7, 7:6(2), 3:6 za 211 minút.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Slovenky do 12 do baráže

Slovenské reprezentantky do 12 rokov zabojujú o postup na finálový turnaj majstrovstiev Európy. V kvalifikačnej skupine A obsadili prvé miesto a v baráži zabojojú proti Francúzsku, ktoré skončilo na druhej priečke v skupine B. Zverenky kapitána Juraja Nemčeka zdolali postupne Maďarsko 3:0, Nemecko 2:1 a v poslednom stretnutí skupiny si poradili s Fínskom 3:0. Vo dvojhrách bodovali Sofia Rachel Kočišová a Nina Košická, vo štvorhre sa pridali Košická s Viktóriou Novákovou. Vo všetkých troch zápasoch proti Fínsku stratili Slovenky dovedna iba deväť gemov.

Podrobné informácie nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Dievčatá do 14 na ME!

Slovenský tím dievčat do 14 rokov postúpil z kvalifikačnej skupiny ME do finálovej, ktorá sa odohrá od 1. - 3. júla v talianskom meste Loano. Tím v zložení Soňa Depešová, Mia Pohánková a Kali Šupová pod vedením kapitána Rudolfa Horvátha zdolal v kvalifikačnej skupine v Pszczyne postupne Maďarsko 3:0, Fínsko 3:0 a vo finále si poradil s Francúzskom 2:1.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Molčan víťazne

Alexovi Molčanovi vyšla premiéra v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V úvodnom kole zdolal na tráve All England Clubu Španiela Pedra Martineza 4:6, 6:4, 6:4, 6:1 za 193 minút. Súperom zverenca trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Dávida Olasza bude v druhom kole  Američan Marcos Giron.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Poprad-Tatry Open 2022: Palovič a Puškár v druhom kole

V utorok odštartovali zápasy hlavnej časti dvojhry aj štvorhry na turnaji ITF WTT M25 v Poprade (25 000 USD, antuka vonku). Vo singli sa predstavili štyria Slováci, z ktorých sa do druhého kola prebojovala polovica - Lukáš Palovič a Samuel Puškár (na snímke). Na svojich súperov nestačili kvalifikant Radovan Michalik a Andrej Krajčík.

V stredu čaká zápas prvého kola na ďalších domácich hráčov - Lukáša Pokorného, Miloša Karola, Michala Novanského, Krištofa Minárika, Tomáša Lánika a Jakuba Kaťucha.

28. 06. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Lacko v Malage prehral

Lukáš Lacko sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 80 v španielskej Malage (45 730 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom zápase nestačil na Taliana Roberta Marcoru a podľahol mu 6:4, 4:6, 4:6 za 121 minút. Tridsaťštyriročný priešťanský rodák doplatil v zápase na slabé využitie brejkbalov, z dvanástich možností sa mu podarilo premeniť iba dve.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík aj Horanský ďalej

Jozef Kovalík (na snímke) postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Lüdenscheide (45 730 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole si poradil s domácim hráčom Cedrikom-Marcelom Stebem a zvíťazil 6:3, 6:4 za 96 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu si v súboji o štvrťfinále zmeria sily s Ukrajincom Oleksijom Krutychom.

28. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

SR U12 s ďalším víťazstvom

Slovenské dievčatá do 12 rokov zvíťazili aj v druhom stretnutí skupiny na Letných ME dievčat vo francúzskom Cabourgu. Výber Nemecka zdolali 2:1 a už pred posledným stretnutím si zabezpečili prvé miesto v skupine. Vo dvojhrách proti Nemecku bodovali Sofia Rachel Kočišová a Viktória Nováková, vo štvorhre boli úspešnejšie Nemky. Zverenky kapitána Juraja Nemčeka nastúpia v utorok proti reprezentácii Fínska, no už teraz majú istotu barážového stretnutia o postup na finálový turnaj. 

Podrobné informácie nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

27. 06. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Slovenky do 14 sú vo finále

Slovenské reprezentantky do 14 rokov postúpili do finále na Letných ME dievčat do 14 rokov v poľskej Pszczyne. Zverenky kapitána Rudolfa Horvátha zvíťazili v semifinále nad Fínskom 3:0. O prvé miesto v skupine budú v utorok bojovať proti Francúzsku. Slovenky potvrdzujú úlohu favoritiek skupiny, vo dvojhrách proti Fínsku hladko vyhrali svoje zápasy Soňa Depešová aj Mia Pohánková, rovnako bez straty setu dopadla aj štvorhra v podaní Soni Depešovej a Kali Šupovej.

27. 06. 2022
Aktuality Více zde