Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulková medzi 8 najlepších!

Dominika Cibulková v Indian Wells potvrdzuje skvelú sezónu. Po prvý raz v kariére postúpila na kalifornskom turnaji do štvrťfinále, keď za 76 minút zdolala nasadenú osmičku Petru Kvitovú 6:3, 6:2. Za postup má Cibulková 215 bodov do rebríčka a prémiu 104-tisíc dolárov.
Dvadsaťštyriročná slovenská jednotka prekypovala na dvorci energiou a sebavedomím. Svoj výkon stupňovala do konca zápasu a opäť nestratila set tak ako v predchádzajúcich.
Finalistka Australian Open za stavu 3:2 brejkla Češku, brejk potvrdila a za stavu 5:3 využila tretí setbal na zisk setu. V druhej časti prelomila podanie Kvitovej už za stavu 2:2, ale vzápätí prehrávala 0:40 a ponúkla súperke až päť brejkbalov. Petra však ani jeden nedokázala využiť. Ďalšia jej strata servisu znamenala pre Cibulkovú už vedenie 5:2 a výhodu podania na postup do štvrťfinále. Slovenka nezaváhala. Na víťazné lopty mala pasívny pomer 7:18, ale na nevynútené chyby vysoko aktívny 10:37 a zaslúžene bude hrať o semifinále na turnaji, ktorý sa v minulosti podarilo dva razy vyhrať Daniele Hantuchovej.
Dominika zavesila na facebook svoju víťaznú fotku a fanúšikom odkázala: ,,Takto chutí víťazstvo po tak skvelej hre! Petra je veľká šampiónka, preto mám dnes veľkú radosť z hry a z výsledku. Opäť sme to zvládli, priatelia, tak POMEEE ďalej! "
Štvrťfinálovou súperkou Cibulkovej bude najvyššie nasadená Číňanka Na Li, jej finálová premožiteľka v Melbourne na Australian Open.
Fotogaléria

Križan s deblovým titulom na ITF J60 vo Francúzsku
Richard Križan (na snímke vľavo) získal titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 vo francúzskom Mentone. Po boku Taliana Tommasa Pedrettiho zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Andrea Baudel, Antonin Witz a zdolali ju 6:1, 2:6, 10-3. Pre štrnásťročného Križana je to vôbec prvý juniorský titul na okruhu ITF.

Gombos v Ostrave do hlavnej
Norbert Gombos postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie zvíťazil v pozícii nasadenej desiatky nad domácim hráčom Michaelom Vrbenským a zdolal ho 6:2, 7:6(3) za 102 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily s holandským kvalifikantom Jelle Selsom.
FOTO: fb/ostravaopen

Mačej so singlovým titulom na ITF J30 v Maďarsku
Dominik Mačej získal titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v maďarskom Székesfehérvári. V slovenskom finále si v pozícii nasadenej trojky poradil s deviatkou pavúka Eliasom Kralom 6:1, 6:1. Pre pätnásťročného Mačeja je to vôbec prvý juniorský titul vo dvojhre na okruhu ITF. Jeden deblový získal už vlani.

Gombos o hlavnú v Ostrave
Norbert Gombos postúpil do finále kvalifikácie na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom eliminačnom kole zvíťazil v pozícii nasadenej desiatky nad domácim Dominikom Kellovským 6:2, 4:6, 7:5 za 155 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do hlavnej súťaže zmeria sily s ďalším Čechom Michaelom Vrbenským.

Molčan v Antalyi s ďalším titulom
Alex Molčan (na snímke vľavo) získal titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT M15 v tureckej Antalyi (15 000 USD, antuka vonku). Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza zvíťazil vo finále nad siedmym nasadeným Belgičanom Baileym Gillesom Arnaudom a hladko ho zdolal 6:0, 6:2 za 73 minút. Pre dvadsaťsedemročného hráča Národného tenisového centra, ktorého vlani sužovali zranenia a vynechal veľkú časť sezóny kvôli operácii zápästia a kolena, je to druhý titul v poradí, minulý týždeň sa rovnako tešil na podujatí v Antalyi.

Mihalíková aj Šramková vypadli
Tereza Mihalíková nepostúpila do druhého kola štvorhry na prestížnom turnaji WTA 1000 v Madride (7 854 000 eur, antuka vonku). Spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nestačili v úvodnom kole na štvrtú nasadenú taiwansko-lotyšskú dvojicu Su-Wei Hsieh, Jelena Ostapenková a podľahli jej 2:6, 2:6 za rovnú hodinu.