• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Horváth: Obrovský úspech

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Horváth: Obrovský úspech

 
news img

Slovenské reprezentantky obsadili výborné štvrté miesto na majstrovstvách sveta tímov do 14 rokov. Mia Pohánková, Soňa Depešová a Kali Šupová sa v Prostějove predstavili pod kapitánskym vedením Rudolfa Horvátha, ktorý nám po návrate z úspešného šampionátu takto zhodnotil ich účinkovanie v nabitej svetovej konkurencii mladých dievčat.

"V Prostějove sme strávili aj s prípravou osem dní. Počas šiestich dní dievčatá absolvovali stretnutia s Tuniskom, Austráliou, Brazíliou, Veľkou Britániou, Českou republikou a napokon USA. Prvotným cieľom bol postup zo skupiny, čo sa nám podarilo už po úvodných dvoch dňoch vďaka vyhratým stretnutiam s Tuniskom a šiestou nasadenou Austráliou. Nasasenie do štvrťfinále sme si zabezpečili víťazstvom nad Brazíliou, v ktorom rozhodovala až štvorhra. Mia Pohánková s Kali Šupovou zvládli supertajbrejk a tak sme postupovali z prvého miesta. Vo štvrťfinále proti Veľkej Británii zvládla prvú dvojhru Mia Pohánková, ktorá priblížila Slovensko k semifinále. V druhom singli odohrala veľmi vyrovnaný zápas Soňa Depešová. Po ťažkom boji zvíťazila a získala rozhodujúci druhý bod. Následné semifinále proti Češkám, rovnako ako stretnutie o 3. miesto proti USA, sa lámal na niekoľkých loptičkách...," začal svoje hodnotenie Horváth, repezentačný tréner mládeže.

"Je veľmi dôležité uvedomiť si, že v konkurencii tenisových veľmocí, ktoré majú niekoľkonásobne väčšiu základňu, sa Slovensko umiestnilo na štvrtom mieste, čo je obrovský úspech. Rád by som sa poďakoval dievčatám za predvedené výkony a prístup k reprezentácii. Prezentovali slovenský tenis na celosvetovom podujatí na vysokej úrovni. Ako kapitán som hrdý na výsledok, ktorý dievčatá na MS dosiahli. Všetko to, čo tím Slovenska na MS dosiahol, by však nebolo bez rodín - rodičov, ktorí vytvárajú pre dievčatá optimálne podmienky a samozrejme osobných tenisových trénerov, ktorí každodennou prípravou riadia tréningový a turnajový proces. Za to by som sa im za seba a aj v mene Slovenského tenisového zväzu rád poďakoval. Za tím by som sa rád poďakoval manažérovi tímu NTC Jaroslavovi Balašovi, ktorý nám počas pobytu v Prostějove pomáhal na kurte aj mimo neho," pokračoval Horváth, ktorý si je vedomý toho, že zásluhu na tomto úspechu má mnoho ľudí.

"Druhý rok po sebe sa slovenskému tenisu podarilo dostať na MS do 14 rokov v kategórii dievčat. Je to výborná prezentácia dievčat, prezentácia kvalitnej práce osobných trénerov a kondičných trénerov. Tá posúva odkaz aj pre ďalších, že so svedomitou prácou, sebadôverou a pokorou prídu aj výsledky. Na záver by som rád povedal, že z môjho pohľadu je to aj výborná prezentácia Slovenského tenisového zväzu," zakončil Rudolf Horváth.

FOTO: Dušan Barbuš

 

Vložené: 10. 08. 2022       Kategória: Aktuality
 
news img

ME U16: Pohánková má striebro!

Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v talianskej Parme (25. 9. - 1. 10. 2023). V pozícii nasadenej dvanástky nestačila vo finále na trinástku pavúka Jeline Vandrommeovú z Belgicka a podľahla jej 4:6, 3:6. Zverenka trénera Róberta Gašparetza si s Vandrommeovou zmerala sily už po tretí raz v tejto sezóne. Na Winter Cupe ju zdolala v troch setoch, na Summer Cupe s ňou nezískala ani set.

01. 10. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Pekingu víťazne

Tereza Mihalíková sa spolu s Číňankou Yifan Xu prebojovala do druhého kola dvojhry na prestížnom turnaji WTA 1000 v Pekingu (8 127 389 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom kole zvíťazili nad piatym nasadeným americko-holandským párom Desirae Krawczyková, Demi Schuursová a zdolali ho 6:4, 1:6, 10-6 za 88 minút.

01. 10. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

ME U16: Pohánková o titul!

Mia Pohánková zabojuje o titul vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v talianskej Parme (25. 9. - 1. 10. 2023). V pozícii nasadenej dvanástky zvíťazila v semifinále nad trojkou pavúka Rositsou Denčevovou z Bulharska a zdolala ju 6:2, 6:4. Zverenka trénera Róberta Gašparetza v NTC vyzve vo finále trinástu nasadenú Jeline Vandrommeovú z Belgicka.

FOTO: www.tenniseurope.org

30. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Masaryk vo štvorhre na Masters

Tomáš Masaryk sa ako prvý slovenský tenisový reprezentant na vozíku zúčastnil na grandslamovom turnaji. Na US Open 2023 v kategórii quad prehral v dvojhre v prvom kole, no vo štvorhre sa s Brazílčanom Silvom prebojovali do semifinále. Tento zápas museli smolne skrečovať kvôli zlomenej opierke na vozíku spoluhráča. Postupom do semifinále však spečatili svoju účasť na koncoročnom Turnaji majstrov, ktorý sa bude konať na prelome októbra a novembra v  Barcelone.

29. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

ME U16: Poklemba víťazom útechového pavúka

Filip Poklemba (na snímke vpravo) vyhral útechový pavúk dvojhry na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v Parme (25. 9. - 1. 10. 2023). V prvom zápase hlavnaj súťaže síce prehral so štvrtým nasadeným Justinom Engelom z Nemecka, no v útechovom pavúku nenašiel premožiteľa ani v jednom z piatich zápasov a bez straty setu sa tešil z prvenstva. Vo finále zdolal nasadenú trojku Andreasa Messisa z Grécka hladko 4:0, 4:1.

29. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

ME U16: Pohánková je v semi!

Mia Pohánková (na snímke) zabojuje o postup do finále dvojhry na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v talianskej Parme (25. 9. - 1. 10. 2023). V pozícii nasadenej dvanástky zvíťazila vo štvrťfinále nad dvojkou pavúka Charo Esquivovou Bañulsovou zo Španielska a zdolala ju 6:2, 6:3. V semifinále si zmeria sily s nasadenou trojkou Rositsou Denčevovou z Bulharska. Pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra bola aj vo štvrťfinále štvorhry, spolu so Soňou Depešovou v ňom nestačili práve na bulharské duo Denčevová, Janevová a podľahli mu 4:6, 4:6.

29. 09. 2023
Aktuality Více zde