Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Horváth: Obrovský úspech
Slovenské reprezentantky obsadili výborné štvrté miesto na majstrovstvách sveta tímov do 14 rokov. Mia Pohánková, Soňa Depešová a Kali Šupová sa v Prostějove predstavili pod kapitánskym vedením Rudolfa Horvátha, ktorý nám po návrate z úspešného šampionátu takto zhodnotil ich účinkovanie v nabitej svetovej konkurencii mladých dievčat.
"V Prostějove sme strávili aj s prípravou osem dní. Počas šiestich dní dievčatá absolvovali stretnutia s Tuniskom, Austráliou, Brazíliou, Veľkou Britániou, Českou republikou a napokon USA. Prvotným cieľom bol postup zo skupiny, čo sa nám podarilo už po úvodných dvoch dňoch vďaka vyhratým stretnutiam s Tuniskom a šiestou nasadenou Austráliou. Nasasenie do štvrťfinále sme si zabezpečili víťazstvom nad Brazíliou, v ktorom rozhodovala až štvorhra. Mia Pohánková s Kali Šupovou zvládli supertajbrejk a tak sme postupovali z prvého miesta. Vo štvrťfinále proti Veľkej Británii zvládla prvú dvojhru Mia Pohánková, ktorá priblížila Slovensko k semifinále. V druhom singli odohrala veľmi vyrovnaný zápas Soňa Depešová. Po ťažkom boji zvíťazila a získala rozhodujúci druhý bod. Následné semifinále proti Češkám, rovnako ako stretnutie o 3. miesto proti USA, sa lámal na niekoľkých loptičkách...," začal svoje hodnotenie Horváth, repezentačný tréner mládeže.
"Je veľmi dôležité uvedomiť si, že v konkurencii tenisových veľmocí, ktoré majú niekoľkonásobne väčšiu základňu, sa Slovensko umiestnilo na štvrtom mieste, čo je obrovský úspech. Rád by som sa poďakoval dievčatám za predvedené výkony a prístup k reprezentácii. Prezentovali slovenský tenis na celosvetovom podujatí na vysokej úrovni. Ako kapitán som hrdý na výsledok, ktorý dievčatá na MS dosiahli. Všetko to, čo tím Slovenska na MS dosiahol, by však nebolo bez rodín - rodičov, ktorí vytvárajú pre dievčatá optimálne podmienky a samozrejme osobných tenisových trénerov, ktorí každodennou prípravou riadia tréningový a turnajový proces. Za to by som sa im za seba a aj v mene Slovenského tenisového zväzu rád poďakoval. Za tím by som sa rád poďakoval manažérovi tímu NTC Jaroslavovi Balašovi, ktorý nám počas pobytu v Prostějove pomáhal na kurte aj mimo neho," pokračoval Horváth, ktorý si je vedomý toho, že zásluhu na tomto úspechu má mnoho ľudí.
"Druhý rok po sebe sa slovenskému tenisu podarilo dostať na MS do 14 rokov v kategórii dievčat. Je to výborná prezentácia dievčat, prezentácia kvalitnej práce osobných trénerov a kondičných trénerov. Tá posúva odkaz aj pre ďalších, že so svedomitou prácou, sebadôverou a pokorou prídu aj výsledky. Na záver by som rád povedal, že z môjho pohľadu je to aj výborná prezentácia Slovenského tenisového zväzu," zakončil Rudolf Horváth.
FOTO: Dušan Barbuš
Molčan v Bordeaux bez semi
Alex Molčan nepostúpil do semifinále dvojhry na challengeri 175 v Bordeaux (272 272 eur, antuka vonku). Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza nestačil vo štvrťfinále na Holanďana Tallona Griekspoora (31. ATP) a podľahol mu 2:6, 4:6 za 72 minút. Dvadsaťosemročný hráč Národného tenisového centra sa v rebríčku ATP posunul o osem priečok nahor, v jeho onajn verzii mu patrí 105. pozícia. Na budúci týždeň sa predstaví v kvalifikácii na grandslamový turnaj Roland Garros.
Karol v Tunise bez finále štvorhry
Miloš Karol nezabojuje o titul vo štvorhre na challengeri 75 v Tunise (107 000 USD, antuka vonku). Spolu so Španielom Inigom Cervantesom nestačili v semifinále v pozícii druhého nasadeného páru na české trojky deblového pavúka Hyneka Bartoňa s Michaelom Vrbenským a podľahli im 2:6, 4:6 za 66 minút.
FOTO: Instagram Miloša Karola
Mihalíková v Paríži končí v semifinále štvorhry
Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nepostúpili do finále štvorhry na turnaji WTA 125 v Paríži (100 000 eur, antuka vonku). V pozícii druhého nasadenéh páru nestačili v semifinále na japonsko-taiwanský pár Šuko Aojamová, En-Shuo Liang a podľahli mu vo vyrovnanom zápase 1:6, 6:3, 8-10 za 85 minút.
FOTO: Marleen Fouchier
Molčan v Bordeaux do štvrťfinále
Alex Molčan postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 175 v Bordeaux (272 272 eur, antuka vonku). Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza zvíťazil v druhom kole nad japonským kvalifikantom Reiom Sakamotom a hladko ho zdolal 6:4, 6:0 za 66 minút. Jeho ďalším súperom bude druhý nasadený Holanďan Tallon Griekspoor (31. ATP).
Mihalíková v Paríži do semifinále
Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v Paríži (100 000 eur, antuka vonku). V pozícii druhého nasadenéh páru zvíťazili vo štvrťfinále nad japonsko-taiwanským párom Eri Hozumiová, Fang-Hsien Wu a zdolali ho 6:1, 6:2 za 68 minút. V súboji o postup do finále si zmerajú sily s ďalším japonsko-taiwanským párom Šuko Aojamová, En-Shuo Liang.
FOTO: Marleen Fouchier
Adamča a Janošková víťazmi dvojhry na TEJT 1 do 14 rokov v Srbsku
Martin Adamča získal titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 1 hráčov do 14 rokov v srbskej Subotici. V pozícii jednotky pavúka zdolal vo finále Bulhara Bruna Dzheneva 7:6, 6:2. Pre štrnásťročného Adamču je to štvrtý singlový titul na okruhu TE v kategórii do 14 rokov, pričom všetky získal v tomto roku.







