• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Horváth: Obrovský úspech

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Horváth: Obrovský úspech

 
news img

Slovenské reprezentantky obsadili výborné štvrté miesto na majstrovstvách sveta tímov do 14 rokov. Mia Pohánková, Soňa Depešová a Kali Šupová sa v Prostějove predstavili pod kapitánskym vedením Rudolfa Horvátha, ktorý nám po návrate z úspešného šampionátu takto zhodnotil ich účinkovanie v nabitej svetovej konkurencii mladých dievčat.

"V Prostějove sme strávili aj s prípravou osem dní. Počas šiestich dní dievčatá absolvovali stretnutia s Tuniskom, Austráliou, Brazíliou, Veľkou Britániou, Českou republikou a napokon USA. Prvotným cieľom bol postup zo skupiny, čo sa nám podarilo už po úvodných dvoch dňoch vďaka vyhratým stretnutiam s Tuniskom a šiestou nasadenou Austráliou. Nasasenie do štvrťfinále sme si zabezpečili víťazstvom nad Brazíliou, v ktorom rozhodovala až štvorhra. Mia Pohánková s Kali Šupovou zvládli supertajbrejk a tak sme postupovali z prvého miesta. Vo štvrťfinále proti Veľkej Británii zvládla prvú dvojhru Mia Pohánková, ktorá priblížila Slovensko k semifinále. V druhom singli odohrala veľmi vyrovnaný zápas Soňa Depešová. Po ťažkom boji zvíťazila a získala rozhodujúci druhý bod. Následné semifinále proti Češkám, rovnako ako stretnutie o 3. miesto proti USA, sa lámal na niekoľkých loptičkách...," začal svoje hodnotenie Horváth, repezentačný tréner mládeže.

"Je veľmi dôležité uvedomiť si, že v konkurencii tenisových veľmocí, ktoré majú niekoľkonásobne väčšiu základňu, sa Slovensko umiestnilo na štvrtom mieste, čo je obrovský úspech. Rád by som sa poďakoval dievčatám za predvedené výkony a prístup k reprezentácii. Prezentovali slovenský tenis na celosvetovom podujatí na vysokej úrovni. Ako kapitán som hrdý na výsledok, ktorý dievčatá na MS dosiahli. Všetko to, čo tím Slovenska na MS dosiahol, by však nebolo bez rodín - rodičov, ktorí vytvárajú pre dievčatá optimálne podmienky a samozrejme osobných tenisových trénerov, ktorí každodennou prípravou riadia tréningový a turnajový proces. Za to by som sa im za seba a aj v mene Slovenského tenisového zväzu rád poďakoval. Za tím by som sa rád poďakoval manažérovi tímu NTC Jaroslavovi Balašovi, ktorý nám počas pobytu v Prostějove pomáhal na kurte aj mimo neho," pokračoval Horváth, ktorý si je vedomý toho, že zásluhu na tomto úspechu má mnoho ľudí.

"Druhý rok po sebe sa slovenskému tenisu podarilo dostať na MS do 14 rokov v kategórii dievčat. Je to výborná prezentácia dievčat, prezentácia kvalitnej práce osobných trénerov a kondičných trénerov. Tá posúva odkaz aj pre ďalších, že so svedomitou prácou, sebadôverou a pokorou prídu aj výsledky. Na záver by som rád povedal, že z môjho pohľadu je to aj výborná prezentácia Slovenského tenisového zväzu," zakončil Rudolf Horváth.

FOTO: Dušan Barbuš

 

Vložené: 10. 08. 2022       Kategória: Aktuality
 
news img

Tragická smrť mladého hráča Sashu Slovíka, česť jeho pamiatke!

V nedeľu 2. októbra 2022 pri tragickej dopravnej nehode v Bratislave predčasne vyhasol život dlhoročného tenisového hráča, víťaza niekoľkých turnajov a člena TK TENNis FUN Banská Bystrica Sashu Slovíka. Zbytočná strata mladého života hlboko zasiahla celú tenisovú obec. Vyjadrujeme úprimnu sústrasť rodine, blízkym i priateľom. Česť jeho pamiatke!

05. 10. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík otočil a postúpil

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v talianskej Parme (134 920 EUR, antuka, vonku). V druhom kole otočil vývoj zápasu s domácim hráčom Flaviom Cobollim a zdolal ho 5:7, 6:3, 6:2 za 156 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu si v nasledujúcom zápase zmeria sily s ďalším Talianom Andreom Vavassorim.

05. 10. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová v Monastire do semi

Viktória Kužmová postúpila do semifinále štvorhry na turnaji WTA 250 v tuniskom Monastire (251 750 USD, tvrdý povrch). Spolu s Rumunkou Elenou-Gabrielou Ruseovou zvíťazili vo štvrťfinále nad britsko-americkou dvojicou Emily Appletonová, Quinn Gleasonová hladko 6:2, 6:2 za 66 minút.

05. 10. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos do štvrťfinále

Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 90 vo francúzskom Mouilleron-Le-Captif  (67 960 EUR, tvrdý povrch, hala). Siedmy nasadený hráč si v druhom kole poradil s Ukrajincom Vitalijom Sačkom a zdolal ho 6:4, 7:5 za 83 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza obhajuje v Mouilleron-Le-Captif vlaňajšie finále, v ktorom podľahol Čechovi Jiřímu Veselému.

05. 10. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Ostrave ďalej

Tereza Mihalíková s Nórkou Ulrikke Eikeriovou postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 500 v Ostrave (757 900 USD, tvrdý povrch, hala). V úvodnom kole si poradili s ruským párom Angelina Gabuevová, Anastasia Zacharovová a zdolali ho vo vyrovnanom zápase 6:4, 2:6, 10-8 za 102 minút.

04. 10. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Klein do druhého kola

Lukáš Klein sa predstaví v druhom kole dvojhry na challengeri 80 v španielskom Alicante (45 730 EUR, tvrdý povrch, vonku). Ôsmy nasadený hráč zvíťazil v úvodnom zápase nad Poliakom Kacperom Žukom 6:3, 6:4 za 72 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s Belgičanom Michaelom Geertsom.

04. 10. 2022
Aktuality Více zde