• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Kajka o RG: Môj obľúbený turnaj

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kajka o RG: Môj obľúbený turnaj

 
news img

Anna Karolína Schmiedlová sa predstaví v druhom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza hladko zdolala v úvodnom zápase favorizovanú súperku Veroniku Kudermetovovú z Ruska 6:3, 6:1 a v druhom kole vyzve španielsku kvalifikantku Alionu Bolsovovú.

Nadchádzajúcu súperku pozná a má jej čo oplácať. Dvakrát s ňou prehrala, za kratší koniec ťahala aj tento rok na turnaji v mexickej Meride. "Nebude to vôbec ľahký zápas. Je to však druhé kolo na grandslame, tam už hrajú dobre všetci. Bude to nový zápas, verím, že budem hrať dobre. Určite pre to urobím maximum. Som však vďačná za víťazstvo nad Kudermetovovou, je to výborná hráčka. Budem si to pamätať."

V prvom kole v súboji s nasadenou jedenástkou predviedla veľmi dobrý výkon. "Teším sa, že som takú hráčku dokázala zdolať. Navyše mala dobré výsledky posledný mesiac. Nemala som od toho zápasu veľké očakávania, išla som do toho s tým, že nemám čo stratiť. V Paríži som už vyše týždňa, trénovala som tu s dobrými hráčkami. Kvalitnú prípravu sa mi podarilo pretaviť aj do zápasu. Nerobila som veľa chýb a hrala som odvážne v ťažkých momentoch. Som rada, že som nezaváhala ani ku koncu zápasu."

Práve grandslamový turnaj v Paríži radí dvadsaťosemročná hráčka Národného tenisového centra medzi svoje obľúbené podujatia na okruhu. "Roland Garros mám naozaj rada. Často sa mi tu podarí uhrať niečo viac ako počas zvyšku roka. Mám tu svoje najkrajšie tenisové spomienky, vždy sa mi na týchto kurtoch oživia. Na to som myslela aj pred zápasom. Ak mám niekde zdolať top hráčku, mohlo by sa to podariť opäť práve tu v Paríži," zakončila Kajka.

FOTO: Marleen Fouchier

 

Vložené: 30. 05. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

ME U16: Pohánková má striebro!

Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v talianskej Parme (25. 9. - 1. 10. 2023). V pozícii nasadenej dvanástky nestačila vo finále na trinástku pavúka Jeline Vandrommeovú z Belgicka a podľahla jej 4:6, 3:6. Zverenka trénera Róberta Gašparetza si s Vandrommeovou zmerala sily už po tretí raz v tejto sezóne. Na Winter Cupe ju zdolala v troch setoch, na Summer Cupe s ňou nezískala ani set.

01. 10. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Pekingu víťazne

Tereza Mihalíková sa spolu s Číňankou Yifan Xu prebojovala do druhého kola dvojhry na prestížnom turnaji WTA 1000 v Pekingu (8 127 389 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom kole zvíťazili nad piatym nasadeným americko-holandským párom Desirae Krawczyková, Demi Schuursová a zdolali ho 6:4, 1:6, 10-6 za 88 minút.

01. 10. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

ME U16: Pohánková o titul!

Mia Pohánková zabojuje o titul vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v talianskej Parme (25. 9. - 1. 10. 2023). V pozícii nasadenej dvanástky zvíťazila v semifinále nad trojkou pavúka Rositsou Denčevovou z Bulharska a zdolala ju 6:2, 6:4. Zverenka trénera Róberta Gašparetza v NTC vyzve vo finále trinástu nasadenú Jeline Vandrommeovú z Belgicka.

FOTO: www.tenniseurope.org

30. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Masaryk vo štvorhre na Masters

Tomáš Masaryk sa ako prvý slovenský tenisový reprezentant na vozíku zúčastnil na grandslamovom turnaji. Na US Open 2023 v kategórii quad prehral v dvojhre v prvom kole, no vo štvorhre sa s Brazílčanom Silvom prebojovali do semifinále. Tento zápas museli smolne skrečovať kvôli zlomenej opierke na vozíku spoluhráča. Postupom do semifinále však spečatili svoju účasť na koncoročnom Turnaji majstrov, ktorý sa bude konať na prelome októbra a novembra v  Barcelone.

29. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

ME U16: Poklemba víťazom útechového pavúka

Filip Poklemba (na snímke vpravo) vyhral útechový pavúk dvojhry na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v Parme (25. 9. - 1. 10. 2023). V prvom zápase hlavnaj súťaže síce prehral so štvrtým nasadeným Justinom Engelom z Nemecka, no v útechovom pavúku nenašiel premožiteľa ani v jednom z piatich zápasov a bez straty setu sa tešil z prvenstva. Vo finále zdolal nasadenú trojku Andreasa Messisa z Grécka hladko 4:0, 4:1.

29. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

ME U16: Pohánková je v semi!

Mia Pohánková (na snímke) zabojuje o postup do finále dvojhry na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v talianskej Parme (25. 9. - 1. 10. 2023). V pozícii nasadenej dvanástky zvíťazila vo štvrťfinále nad dvojkou pavúka Charo Esquivovou Bañulsovou zo Španielska a zdolala ju 6:2, 6:3. V semifinále si zmeria sily s nasadenou trojkou Rositsou Denčevovou z Bulharska. Pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra bola aj vo štvrťfinále štvorhry, spolu so Soňou Depešovou v ňom nestačili práve na bulharské duo Denčevová, Janevová a podľahli mu 4:6, 4:6.

29. 09. 2023
Aktuality Více zde