• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Nemček: Dali do toho všetko

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Nemček: Dali do toho všetko

 
news img

Slovenské tenistky do 12 rokov získali na Korzike titul majsteriek Európy. Po dvoch zlatých medailách na Olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Banskej Bystrici a striebre na majstrovstách Európy dievčat do 18 rokov tak slovenské tenisové hnutie získalo ďalšie povzbudenie pre prácu do budúcnosti. Skvelým výsledkom je zároveň aj štvrté miesto dievčat do 14 rokov na majstrovstvách sveta.

Prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř mal z úspechov dievčat veľkú radosť. "Je to fantastický úspech, ktorý sa mladým reprezentantom Slovenska v poslednej dobe podaril. Som rád, že sa presadzujú na medzinárodnej scéne a na tak významných podujatiach, akými majstrovstvá sveta a majstrovstvá Európy sú. Mnoho tenisových krajín sa na šampionátoch muselo skloniť pred našimi hráčkami. Verím, že aj vo vyšších kategóriách budú potvrdzovať svoje kvality a Slovensko si vychováva nových perspektívnych hráčov a hráčky."

Kontinentálnymi šampiónkami sa v Ajacciu stali Sofia Rachel Kočišová, Viktória Nováková a Nina Košická. "Som rád, že slovenský juniorský tenis sa v uplynulom období výrazne presadil na vrcholných podujatiach. Rastie nám dobrá generácia v každej vekovej kategórii. Veríme, že v dobrej symbióze zväz, kluby, rodičia a hráčky budeme pokračovať, aby dievčatá napredovali. Dúfame, že takto o dva roky sa stretneme opäť po úspechu na MS," vyjadril sa  na tlačovej konferencii optimisticky generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Zverenky mohol pochváliť aj kapitán tímu Juraj Nemček: "Dlhý čas sme v tejto kategórii nemali takéto dobré výsledky. Úspech sa hodnotí veľmi ľahko. Dievčatá nechali na kurte všetko. Nevzdali jedinú loptičku, nie to ešte gem, či zápas. Chcel by som sa im poďakovať za vzornú reprezentáciu Slovenska a zaželať im veľa ďalších úspechov."

Slovenky na záverečnom turnaji zvíťazili vo finále nad Rumunkami 2:1. Rovnakým výsledkom sa skončili aj stretnutia proti Taliankam, Britkám a Rakúšankám. "Tímy boli vyrovnané a odohrali sme proti ním náročné zápasy. Bol to pre nás ťažký týždeň. Ako kolektív sme dali do toho všetko. Bez tímovej práce by tento úspech nebol možný," vyhlásila Kočišová. "Stále neverím tomu, že sme vyhrali. Myslím si, že až neskôr prídeme na to, čo sme dokázali," doplnila Nováková.

Veľké talenty má Slovensko aj v kategórii do 14 rokov. Na MS v Prostějove obsadil tím v zložení Mia Pohánková, Soňa Depešová a Kali Šupová štvrté miesto. Kapitánom tímu bol Rudolf Horváth. "To, čo sa diečatám podarilo, je naozaj krásny úspech. Vo finálovej skupine majstrovstiev sveta štartovalo 16 tímov, dievčatá sa presadili v naozaj silnej konkurencii. Veľkú zásluhu na tom majú ich osobní tréneri a rodičia, ktorým chcem z tohto miesta tiež poďakovať. Tvorili silný tím, ťahali za jeden povraz, úspešne a s radosťou reprezentovali Slovensko," povedal na tlačovej konferencii Horváth, ktorý je zároveň aj reprezentačným trénerom mládeže. (stz, tasr)

FOTO: tasr. Zľava: Rudolf Horváth, Kali Šupová, Nina Košická, Viktória Nováková, Sofia Rachel Kočišová, Juraj Nemček

 

Vložené: 09. 08. 2022       Kategória: Aktuality
 
news img

Tragická smrť mladého hráča Sashu Slovíka, česť jeho pamiatke!

V nedeľu 2. októbra 2022 pri tragickej dopravnej nehode v Bratislave predčasne vyhasol život dlhoročného tenisového hráča, víťaza niekoľkých turnajov a člena TK TENNis FUN Banská Bystrica Sashu Slovíka. Zbytočná strata mladého života hlboko zasiahla celú tenisovú obec. Vyjadrujeme úprimnu sústrasť rodine, blízkym i priateľom. Česť jeho pamiatke!

05. 10. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík otočil a postúpil

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v talianskej Parme (134 920 EUR, antuka, vonku). V druhom kole otočil vývoj zápasu s domácim hráčom Flaviom Cobollim a zdolal ho 5:7, 6:3, 6:2 za 156 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu si v nasledujúcom zápase zmeria sily s ďalším Talianom Andreom Vavassorim.

05. 10. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová v Monastire do semi

Viktória Kužmová postúpila do semifinále štvorhry na turnaji WTA 250 v tuniskom Monastire (251 750 USD, tvrdý povrch). Spolu s Rumunkou Elenou-Gabrielou Ruseovou zvíťazili vo štvrťfinále nad britsko-americkou dvojicou Emily Appletonová, Quinn Gleasonová hladko 6:2, 6:2 za 66 minút.

05. 10. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos do štvrťfinále

Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 90 vo francúzskom Mouilleron-Le-Captif  (67 960 EUR, tvrdý povrch, hala). Siedmy nasadený hráč si v druhom kole poradil s Ukrajincom Vitalijom Sačkom a zdolal ho 6:4, 7:5 za 83 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza obhajuje v Mouilleron-Le-Captif vlaňajšie finále, v ktorom podľahol Čechovi Jiřímu Veselému.

05. 10. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Ostrave ďalej

Tereza Mihalíková s Nórkou Ulrikke Eikeriovou postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 500 v Ostrave (757 900 USD, tvrdý povrch, hala). V úvodnom kole si poradili s ruským párom Angelina Gabuevová, Anastasia Zacharovová a zdolali ho vo vyrovnanom zápase 6:4, 2:6, 10-8 za 102 minút.

04. 10. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Klein do druhého kola

Lukáš Klein sa predstaví v druhom kole dvojhry na challengeri 80 v španielskom Alicante (45 730 EUR, tvrdý povrch, vonku). Ôsmy nasadený hráč zvíťazil v úvodnom zápase nad Poliakom Kacperom Žukom 6:3, 6:4 za 72 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s Belgičanom Michaelom Geertsom.

04. 10. 2022
Aktuality Více zde