• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX
  • Vodohospodárska výstavba

RG: Schmiedlová v treťom kole!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » RG: Schmiedlová v treťom kole!

 
news img

Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala už do tretieho kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V druhom kole zdolala prvýkrát v kariére španielsku lucky loserku Alionu Bolsovovú 6:3, 6:4 za 104 minút. Na parížskej antuke tak vyrovnala svoje maximum z rokov 2020 a 2014. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza nastúpi v dueli o postup do osemfinále proti americkej kvalifikantke Kayle Dayovej.

Schmiedlovej skvele vyšiel úvod zápasu, keď dvakrát prelomila súperkino podanie a vybudovala si náskok 4:0. Španielka v ďalších minútach pridala na agresivite, obmedzila počet nevynútených chýb a znížila na 3:4, no koncovka patrila najlepšej slovenskej singlistke.

Schmiedlová nevyužila v druhom dejstve náskok 3:1, za stavu 3:3 však opäť zobrala Bolsovovej servis a zápas už dotiahla do úspešného konca. V desiatom geme premenila v poradí tretí mečbal a upravila vzájomnú bilanciu so Španielkou na 1:2. Bolsovovej odplatila tohtoročnú prehru z hardového turnaja WTA v mexickej Meride i predvlaňajšiu z antuky v kolumbijskej Bogote. (stz, tasr)

FOTO: tasr

 

Fotogaléria


  •  


  •  

 
 
Vložené: 01. 06. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Pohánková hladko do semifinále

Mia Pohánková postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v poľskom Leszne (60 000 USD, tvrdý povrch v hale). Vo štvrťfinále si hladko poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Zuzannou Pawlikowskou a zdolala ju 6:0, 6:3 za 75 minút. Sedemnásťročná hráčka Národného tenisového centra, zverenka trénera Róberta Gašparetza a kondičného Kristiána Cupáka, si v súboji o postup do finále zmeria sily so štvrtou nasadenou Češkou Barborou Palicovou. 

23. 01. 2026
Aktuality Více zde
 
news img

Hrunčáková s deblovým titulom

Viktória Hrunčáková (na snímke vpravo) získala titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT W75 v Maname (60 000 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s Ruskou Anastasiou Tichonovovou zvíťazili vo finále v pozícii štvrtého nasadeného páru nad belgicko-nemeckým tandemom Polina Bachmutkinová, Mina Hodzicová 6:4, 6:3 za 84 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka získala dvanásty deblový titul na ženskom okruhu ITF. Okrem toho je držiteľkou aj piatich turnajových prvenstiev vo štvorhre na okruhu WTA.

FOTO: Instagram Viktórie Hrunčákovej

23. 01. 2026
Aktuality Více zde
 
news img

AO: Mihalíková ďalej aj v mixe

Tereza Mihalíková a Brit Lloyd Glasspool postúpili do druhého kola mixu na prvom grandslamovom turnaji roka Australian Open (111 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku). V pozícii nasadených osmičiek zdolali v úvodnom kole domácu dvojicu štartujúcu na voľnú kartu Maddison Inglisová, Jason Kubler 6:4, 6:1 za rovnú hodinu. Okrem mixu je Mihalíková aj v druhom kole ženskej štvorhry, v ktorej nastupuje po boku Britky Olivie Nichollsovej.

23. 01. 2026
Aktuality Více zde
 
news img

Pohánková do štvrťfinále v Leszne

Mia Pohánková sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v poľskom Leszne (60 000 USD, tvrdý povrch v hale). V druhom kole zvíťazila nad Češkou Vendulou Valdmannovou a zdolala ju 7:6(2), 3:6, 6:1 za takmer dve hodiny. Sedemnásťročná zverenka trénera Róberta Gašparetza a kondičného Kristiána Cupáka si v ďalšom kole zmeria sily s domácou držiteľkou voľnej karty Zuzannou Pawlikowskou. 

22. 01. 2026
Aktuality Více zde
 
news img

Hrunčáková o titul vo štvorhre

Viktória Hrunčáková postúpila do finále štvorhry na turnaji ITF WTT W75 v Maname (60 000 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s Ruskou Anastasiou Tichonovovou vyhrali v semifinále v pozícii štvrtého nasadeného páru nad taliansko-bulharskou dvojicou Vittoria Paganettiová, Isabella Šinikovová 6:2, 6:2 za 68 minút. Ich súperkami vo finále bude belgicko-nemecký tandem Polina Bachmutkinová, Mina Hodzicová.

22. 01. 2026
Aktuality Více zde
 
news img

Hrunčáková už iba vo štvorhre

Viktória Hrunčáková nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Maname (60 000 USD, tvrdý povrch vonku). V druhom kole nestačila na Američanku Claire Liuovú a podľahla jej 2:6, 5:7 za 136 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka pokračuje na turnaji vo štvorhre, spolu s Ruskou Anastasiou Tichonovovou vyhrali vo štvrťfinále nad ruským párom Varvara Panšinová, Daria Zelinská 6:3, 6:4. V súboji o postup do finále si zmerajú sily s taliansko-bulharskou dvojicou Vittoria Paganettiová, Isabella Šinikovová.

21. 01. 2026
Aktuality Více zde