• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Schmiedlová: Bola som odvážna

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Schmiedlová: Bola som odvážna

 
news img

Anna Karolína Schmiedlová postupom do tretieho kola dvojhry na Roland Garros vyrovnala svoje maximum z grandslamových turnajov. Po vyradení jedenástej nasadenej Rusky Veroniky Kudermetovovej v prvom kole potvrdila dobrú formu na parížskej antuke aj v ďalšom zápase, v ktorom zdolala španielsku lucky-loserku Alionu Bolsovovú.

"Veľmi sa teším a vážim si to, že som sa prebojovala do tretieho kola na Roland Garros. Prvý raz som zobrala na grandslamový turnaj mojich rodičov, tak som o to viac rada, že to môžu prežívať so mnou a že som hrala dobre," povedala po dueli druhého kola spokojná Kajka.

"Zápas bol veľmi ťažký najmä fyzicky. Hrali sme dlhé výmeny, bol to boj. Nerobila som veľa chýb a aj v dlhých výmenách som dokázala bodovať. Hrala som síce od základnej čiary, ale odvážne. Pred zápasom som si pozrela aj videá z Bolsovovej zápasov, s trénerom sme sa na ňu pripravovali. Dnes ma prekvapila, ako sa dobre bránila v dlhých výmenách a veľa lôt mi vrátila späť. Nie je ľahké ísť hrať s niekým, s kým som už dvakrát prehrala. Nemala som veľké očakávania, išla som do toho s rešpektom. V prvom kole som zdolala favoritku, ale v tenise to tak často chodí, že príde určité uspokojenie a v ďalšom kole hráč prehrá aj s rebríčkovo slabším súperom. Dnes som veľmi chcela vyhrať a túžila som sa dostať do tretieho kola. Som šťastná, že mi to vyšlo," pokračovala dvadsaťosemročná hráčka Národného tenisového centra. "Bolo by skvelé, keby sa mi podarilo dostať sa aj ďalej, ale dnes si chcem užiť toto víťazstvo," doplnila s úsmevom.

V ďalšom kole si Schmiedlová zmeria sily s americkou kvalifikantkou Kaylou Dayovou, ktorá vyradila v druhom kole dvadsiatu nasadenú krajanku Madison Keysovú. "Nadchádzajúcu súperku trošku poznám, ale nikdy sme spolu nehrali. Dlhšie som ju teraz nevidela hrať ani na turnaji. Trošku sme s trénerom pozerali dnešný zápas, bude to zasa úplne odlišný duel. Je nepríjemná ľaváčka, určite to bude proti nej ťažké. Dám do toho všetko. Mám zo zápasu rešpekt, ale ak by som hrala s Keysovou, bolo by to pre mňa zrejme ešte ťažšie," uzavrela zverenka trénera Ladislava Simona, ktorý ju doprevádza aj v Paríži.

FOTO: Marleen Fouchier

 

Vložené: 01. 06. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Privara finalistom dvojhry v Monastire

Peter Benjamín Privara bol blízko k svojmu prvému singlovému titulu medzi profesionálmi. V pozícii nasadenej štvorky sa na turnaji ITF WTT M15 v tuniskom Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) prebojoval do finále, v ktorom nestačil na trojku pavúka Roberta Cida Suberviho z Dominikánskej republiky a podľahol mu 1:6, 3:6. Devätnásťročný zverenec trénera Lukáša Lacka v NTC má doposiaľ na svojom konte jeden deblový titul, ktorý získal v tomto roku v Budapešti.

01. 10. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

ME U16: Pohánková má striebro!

Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v talianskej Parme (25. 9. - 1. 10. 2023). V pozícii nasadenej dvanástky nestačila vo finále na trinástku pavúka Jeline Vandrommeovú z Belgicka a podľahla jej 4:6, 3:6. Zverenka trénera Róberta Gašparetza si s Vandrommeovou zmerala sily už po tretí raz v tejto sezóne. Na Winter Cupe ju zdolala v troch setoch, na Summer Cupe s ňou nezískala ani set.

01. 10. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Pekingu víťazne

Tereza Mihalíková sa spolu s Číňankou Yifan Xu prebojovala do druhého kola dvojhry na prestížnom turnaji WTA 1000 v Pekingu (8 127 389 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom kole zvíťazili nad piatym nasadeným americko-holandským párom Desirae Krawczyková, Demi Schuursová a zdolali ho 6:4, 1:6, 10-6 za 88 minút.

01. 10. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

ME U16: Pohánková o titul!

Mia Pohánková zabojuje o titul vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v talianskej Parme (25. 9. - 1. 10. 2023). V pozícii nasadenej dvanástky zvíťazila v semifinále nad trojkou pavúka Rositsou Denčevovou z Bulharska a zdolala ju 6:2, 6:4. Zverenka trénera Róberta Gašparetza v NTC vyzve vo finále trinástu nasadenú Jeline Vandrommeovú z Belgicka.

FOTO: www.tenniseurope.org

30. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Masaryk vo štvorhre na Masters

Tomáš Masaryk sa ako prvý slovenský tenisový reprezentant na vozíku zúčastnil na grandslamovom turnaji. Na US Open 2023 v kategórii quad prehral v dvojhre v prvom kole, no vo štvorhre sa s Brazílčanom Silvom prebojovali do semifinále. Tento zápas museli smolne skrečovať kvôli zlomenej opierke na vozíku spoluhráča. Postupom do semifinále však spečatili svoju účasť na koncoročnom Turnaji majstrov, ktorý sa bude konať na prelome októbra a novembra v  Barcelone.

29. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

ME U16: Poklemba víťazom útechového pavúka

Filip Poklemba (na snímke vpravo) vyhral útechový pavúk dvojhry na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v Parme (25. 9. - 1. 10. 2023). V prvom zápase hlavnaj súťaže síce prehral so štvrtým nasadeným Justinom Engelom z Nemecka, no v útechovom pavúku nenašiel premožiteľa ani v jednom z piatich zápasov a bez straty setu sa tešil z prvenstva. Vo finále zdolal nasadenú trojku Andreasa Messisa z Grécka hladko 4:0, 4:1.

29. 09. 2023
Aktuality Více zde