• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Senzácia: Čepelová vyradila Serenu!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Senzácia: Čepelová vyradila Serenu!

 
news img

 V druhom kole turnaja na zelenej antuke v Charlestone sa zrodila senzácia: Slovenka Jana Čepelová, aktuálne 78. hráčka rebríčka, vyradila svetovú jednotku, Američanku Serenu Williamsovú, 6:4, 6:4. Zápas trval 84 minút. Čepelová ukončila víťaznú sériu 17-násobnej gradslamovej šampiónky, ktorá na zelenej antuke v Južnej Karolíne vyhrala 15 zápasov v rade a získala tri tituly. 

 Jana Čepelová je súťaživá hráčka. Proti nej stála Serena Williamsová, svetová jednotka, najväčšia súčasná šampiónka a ako Janka na tlačovke uviedla, obľúbená tenistka jej trénera. Ale mladá Košičanka hrala bez zábran. Viedla 5:0, no zrazu bolo 5:4...
,,Vtedy som si povedala, že musím hrať ďalej ako celý zápas. Podržala som to, Serena urobila chyby a ja som set dotiahla do víťazného konca. A v druhom som hrala ešte lepšie," dodala zverenka trénera Martina Zathureckého. Jej kouč v hľadisku chýbal, vývoj sledoval na internete v Bratislave.
,,Boli sme dohodnutí, že sa po 35 dňoch v zámorí vrátim domov. Ale Janke počas zápasu pomáhala Janette Husárová," uviedol Zathurecký.
,,V druhom sete som prehrávala 0:1 a potom som viedla 2:1. Vtedy si Serena vyžiadala ošetrenie, obviazali jej nohu. Viedla som 5:3, ešte Serena znížila na 5:4, dostala som sa k dvom mečbalom a druhý som premenila," zrekapitulovala hráčka NTC záver zápasu. ,,Budem mať deň voľna a nasleduje ďalší zápas. V tenise sa často stáva, že po takomto výsledku hráčka prehrá. Verím, že to nebude môj prípad!"
Na rozohrávke Čepelovú rozbolelo rameno, musela si zobrať utišujúce tabletky, ale v štatistikách sa hendikep neprejavil, neurobila ani jednu dvojchybu, v percentuálnej úspešnosti prvého podania prevýšila súperku (81 - 58).
,,Ďakujem Janette Husárovej za skvelé hecovanie v oboch mojich zápasoch v Charlestone. Po zápase so Serenou išla hrať štvorhru, ani sa poriadne nestihla rozcvičiť, dúfam, že to zvládne!" Čepelová ešte nikdy nezdolala hráčku TOP 15. Z najlepších Sloveniek majú so Serenou bilanciu Cibulková 0:4, Hantuchová 2:9, Rybáriková 0:1. Po Studeníkovej, Cibulkovej a Hantuchovej je Čepelová štvrtou Slovenkou, ktorá zdolala úradujúcu svetovú jednotku.

Serena sa po zápase vyjadrila o svojej premožiteľke s veľkým uznanim a povedala. ,,Som naozaj  mŕtva..." A dodala, že si po svojej piatej prehre za posledných 12 mesiacov musí urobiť pauzu na niekoľko týždňov. 

Čepelová v dueli o postup do štvrťfinále nastúpi vo štvrtok proti Ruske Jelene Vesninovej.

Štvorhra - 1. kolo: 
Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová (Nem.-4) - Janette Husárová, Varvara Lepčenková (SR/USA) 6:2, 6:7 (3), 10:5 (zápasový tajbrejk) 

 

 

Fotogaléria

  • Serena Williamsová po prehre s Čepelovou

     Serena Williamsová po prehre s Čepelovou

 
 
Vložené: 02. 04. 2014       Kategória: Aktuality
 
news img

Križan s deblovým titulom na ITF J60 vo Francúzsku

Richard Križan (na snímke vľavo) získal titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 vo francúzskom Mentone. Po boku Taliana Tommasa Pedrettiho zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Andrea Baudel, Antonin Witz a zdolali ju 6:1, 2:6, 10-3. Pre štrnásťročného Križana je to vôbec prvý juniorský titul na okruhu ITF.

28. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Ostrave do hlavnej

Norbert Gombos postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie zvíťazil v pozícii nasadenej desiatky nad domácim hráčom Michaelom Vrbenským a zdolal ho 6:2, 7:6(3) za 102 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily s holandským kvalifikantom Jelle Selsom.

FOTO: fb/ostravaopen

28. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Mačej so singlovým titulom na ITF J30 v Maďarsku

Dominik Mačej získal titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v maďarskom Székesfehérvári. V slovenskom finále si v pozícii nasadenej trojky poradil s deviatkou pavúka Eliasom Kralom 6:1, 6:1. Pre pätnásťročného Mačeja je to vôbec prvý juniorský titul vo dvojhre na okruhu ITF. Jeden deblový získal už vlani.

27. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos o hlavnú v Ostrave

Norbert Gombos postúpil do finále kvalifikácie na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom eliminačnom kole zvíťazil v pozícii nasadenej desiatky nad domácim Dominikom Kellovským 6:2, 4:6, 7:5 za 155 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do hlavnej súťaže zmeria sily s ďalším Čechom Michaelom Vrbenským.

27. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Molčan v Antalyi s ďalším titulom

Alex Molčan (na snímke vľavo) získal titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT M15 v tureckej Antalyi (15 000 USD, antuka vonku). Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza zvíťazil vo finále nad siedmym nasadeným Belgičanom Baileym Gillesom Arnaudom a hladko ho zdolal 6:0, 6:2 za 73 minút. Pre dvadsaťsedemročného hráča Národného tenisového centra, ktorého vlani sužovali zranenia a vynechal veľkú časť sezóny kvôli operácii zápästia a kolena, je to druhý titul v poradí, minulý týždeň sa rovnako tešil na podujatí v Antalyi.

27. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková aj Šramková vypadli

Tereza Mihalíková nepostúpila do druhého kola štvorhry na prestížnom turnaji WTA 1000 v Madride (7 854 000 eur, antuka vonku). Spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nestačili v úvodnom kole na štvrtú nasadenú taiwansko-lotyšskú dvojicu Su-Wei Hsieh, Jelena Ostapenková a podľahli jej 2:6, 2:6 za rovnú hodinu. 

25. 04. 2025
Aktuality Více zde