Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Fabian v Tunisku s titulom, vo štvorhre úspešné Škamlová i Kučová

Chantal Škamlová získala titul vo štvorhre na 10-tisícovom turnaji ITF v tureckej Antalyi (tvrdý povrch vonku) a v nedeľu si zahrala finále aj vo dvojhre, ale v ňom neuspela. Do finále na turnaji futures v Tunise postúpil aj Patrik Fabian a bol úspešný. Hráč NTC vybojoval prvý titul kariéry. Vo francúzskom Saint-Malo získala titul vo štvorhre na 50-tisícovom podujatí ITF Kristína Kučová.
SAINT-MALO, štvorhra - finále: Kristína Kučová, Anastasija Sevastovová (SR/Lot.) - Maria Marfutinová, Natalia Vichľancevová (Rus.) 6:7 (1), 6:3, 10:5 (zápasový tajbrejk)
ANTALYA, dvojhra - semifinále: Chantal Škamlová (SR-3) - Ilze Hattinghová (JAR-8) 6:4, 6:2, finále: Marta Paiginová (6-Rus.) - Škamlová 7:6(3), 6:3, štvorhra - finále: Ilze Hattinghová, Chantal Škamlová (JAR/SR-1) - Agata Baranská, Jan Wang (Poľ./Čína-2) 7:6 (3), 3:6, 10:2 (zápasový tajbrejk)
EL KANTAOUI, dvojhra - semifinále: Patrik Fabian (SR-2) - Christoph Negritu (Nem.) 7:6 (8), 6:3, finále: Fabian - Antoine Bellier (Švajč.) 6:3, 6:3

Mačej so singlovým titulom na ITF J30 v Maďarsku
Dominik Mačej získal titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v maďarskom Székesfehérvári. V slovenskom finále si v pozícii nasadenej trojky poradil s deviatkou pavúka Eliasom Kralom 6:1, 6:1. Pre pätnásťročného Mačeja je to vôbec prvý juniorský titul vo dvojhre na okruhu ITF. Jeden deblový získal už vlani.

Gombos o hlavnú v Ostrave
Norbert Gombos postúpil do finále kvalifikácie na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom eliminačnom kole zvíťazil v pozícii nasadenej desiatky nad domácim Dominikom Kellovským 6:2, 4:6, 7:5 za 155 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do hlavnej súťaže zmeria sily s ďalším Čechom Michaelom Vrbenským.

Molčan v Antalyi s ďalším titulom
Alex Molčan (na snímke vľavo) získal titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT M15 v tureckej Antalyi (15 000 USD, antuka vonku). Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza zvíťazil vo finále nad siedmym nasadeným Belgičanom Baileym Gillesom Arnaudom a hladko ho zdolal 6:0, 6:2 za 73 minút. Pre dvadsaťsedemročného hráča Národného tenisového centra, ktorého vlani sužovali zranenia a vynechal veľkú časť sezóny kvôli operácii zápästia a kolena, je to druhý titul v poradí, minulý týždeň sa rovnako tešil na podujatí v Antalyi.

Mihalíková aj Šramková vypadli
Tereza Mihalíková nepostúpila do druhého kola štvorhry na prestížnom turnaji WTA 1000 v Madride (7 854 000 eur, antuka vonku). Spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nestačili v úvodnom kole na štvrtú nasadenú taiwansko-lotyšskú dvojicu Su-Wei Hsieh, Jelena Ostapenková a podľahli jej 2:6, 2:6 za rovnú hodinu.

Pokorný v Ríme končí v semifinále
Lukáš Pokorný nezabojuje o titul vo štvorhre na challengeri 50 v Ríme (54 000 eur, antuka vonku). Po boku Španiela Oriola Rocu Batallu nestačili v semifinále na najvyššie nasadený taliansky pár Marco Bortolotti, Giorgio Ricca a podľahli mu vo vyrovnanom zápase 6:7(6), 5:7 za 103 minút. Zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca a kondičného Pavla Šmelu sa v deblovom rebríčku ATP posunie na svoje kariérne maximum, v jeho onlajn vydaní figuruje na 206. pozícii.
FOTO: tenipo

Šramková v Madride prehrala
Rebecca Šramková nepostúpila do druhého kola dvojhry na prestížnom turnaji WTA 1000 v Madride (7 854 000 eur, antuka vonku). V úvodnom kole nestačila na artentínsku kvalifikantku Mariu Lourdes Carleovú a podľahla jej 3:6, 2:6 za 95 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Ladislava Olasza sa v španielskej metropole predstaví ešte vo štvorhre. Spolu s Poľkou Magdou Linetteovou nastúpia v prvom kole proti americko-gréckej dvojici Madison Keysová, Maria Sakkariová, ktorá v Madride štartuje vďaka voľnej karte.
FOTO: Marleen Fouchier