• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Turnaj v Madride zrušený

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Turnaj v Madride zrušený

 
news img

Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Madride sa tento rok neuskutoční. Organizátori ho v utorok zrušili pre pandémiu koronavírusu. Tradične májové podujatie sa malo konať v náhradnom termíne v septembri. Popri mužskej časti zrušili aj ženské podujatie WTA. Rozhodnutie padlo na základe konzultácií s miestnymi úradmi pre zvyšujúci sa počet nových prípadov ochorenia COVID-19 v Španielsku.

"Sme sklamaní, ale za týchto okolností nebolo možné zorganizovať turnaj ATP Masters. Situácia sa neustále mení a museli sme sa rozhodnúť. Ďakujem organizátorom za ich snahu vrátane ochoty zmeniť termín. Už sa tešíme na budúci rok," uviedol predseda ATP Andrea Gaudenzi na oficiálnom webe asociácie.

Šéfa WTA Stevea Simona mrzí zrušenie podujatia, ale pripomenul, že priorita je bezpečnosť: "Vážime si úsilie organizátorov, ktorí zvážili všetky možnosti, aby sa mohol uskutočniť turnaj v Madride. Vieme, ako sa fanúšikovia tešili, najmä po prestávke, ale náš prvoradý záujem sú zdravie a bezpečie účastníkov."

Tenisovú sezónu prerušili v marci, v júni zverejnili program zvyšku sezóny, no aj z náhradného kalendára vypadli viaceré turnaje, napríklad všetky v Číne. Ako prvá obnovila ročník ženská WTA turnajom v Palerme, ktorý odštartoval v pondelok. Muži mali začať 13. augusta vo Washingtone, aj toto podujatie však zrušili. (tasr)

 

Vložené: 05. 08. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

RG: Zelenay v Paríži končí

Igor Zelenay vypadol hneď v úvodnom kole grandslamového turnaja Roland Garros (38 000 000 EUR, antuka vonku). Spolu s Novozélanďanom Arťomom Sitakom nestačili na argentínsky pár Federico Coria, Diego Schwartzman a vo vyrovnanom zápase mu podľahli 6:7(4), 6:3, 4:6 za 142 minút.

29. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Kližan v Splite postúpil

Martin Kližan postúpil do druhého kola challengeru 80 v chorvátskom Splite (44 820 EUR, antuka vonku). Šiesty nasadený otočil vývoj zápasu úvodného kola s Francúzom Constantom Lestiennom a vyhral 4:6, 6:3, 6:4 za 121 minút. Jeho osemfinálovým súperom bude domáci držiteľ voľnej karty Duje Ajdukovič (462. ATP).

29. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Horanský v Bielle zdolal Lacka

Filip Horanský postúpil do druhého kola na challengeri 80 v talianskej Bielle (44 820 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole si hladko poradil s Lukášom Lackom 6:2, 6:2 za 62 minút. Zverenec Ladislava Simona tak odplatil Lackovi prehru z challengeru v Ostrave spred štyroch týždňov. Ďalším súperom 27-ročného rodáka z Piešťan bude Španiel Carlos Alcaraz.

29. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Kužmovej koniec v singli

Viktória Kužmová neuspela v prvom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (dotácia 38 000 000 EUR). Češke Kristýne Plíškovej podľahla hladko 1:6, 2:6. Na parížskej antuke tak nenadviaže na vystúpenie z vlaňajška, keď postúpila do tretieho kola a dosiahla svoje doterajšie maximum na podujatiach veľkej štvorky.

28. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Gombi: Na súpera som si veril

Norbert Gombos postúpil premiérovo do druhého kola na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodný hrací deň podal výborný výkon a na parížskej antuke vyradil 24. nasadeného Chorváta Bornu Čoriča po výsledku 6:4, 3:6, 6:3, 6:4. Ďalším súperom zverenca Tibora Tótha a Dávida Olasza bude Rakúšan Jurij Rodionov.

28. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tóth: Noro hral veľmi dobre

S výkonom Norberta Gombosa v prvom kole Roland Garros bol spokojný aj dlhoročný tréner Národného tenisového centra Tibor Tóth. S Gombosom spolupracuje od roku 2018. V tíme je spolu s nimi aj Dávid Olasz, ktorý tridsaťročného rodáka z Galanty pripravuje po kondičnej stránke.

27. 09. 2020
Aktuality Více zde