Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Turnaj v Madride zrušený

Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Madride sa tento rok neuskutoční. Organizátori ho v utorok zrušili pre pandémiu koronavírusu. Tradične májové podujatie sa malo konať v náhradnom termíne v septembri. Popri mužskej časti zrušili aj ženské podujatie WTA. Rozhodnutie padlo na základe konzultácií s miestnymi úradmi pre zvyšujúci sa počet nových prípadov ochorenia COVID-19 v Španielsku.
"Sme sklamaní, ale za týchto okolností nebolo možné zorganizovať turnaj ATP Masters. Situácia sa neustále mení a museli sme sa rozhodnúť. Ďakujem organizátorom za ich snahu vrátane ochoty zmeniť termín. Už sa tešíme na budúci rok," uviedol predseda ATP Andrea Gaudenzi na oficiálnom webe asociácie.
Šéfa WTA Stevea Simona mrzí zrušenie podujatia, ale pripomenul, že priorita je bezpečnosť: "Vážime si úsilie organizátorov, ktorí zvážili všetky možnosti, aby sa mohol uskutočniť turnaj v Madride. Vieme, ako sa fanúšikovia tešili, najmä po prestávke, ale náš prvoradý záujem sú zdravie a bezpečie účastníkov."
Tenisovú sezónu prerušili v marci, v júni zverejnili program zvyšku sezóny, no aj z náhradného kalendára vypadli viaceré turnaje, napríklad všetky v Číne. Ako prvá obnovila ročník ženská WTA turnajom v Palerme, ktorý odštartoval v pondelok. Muži mali začať 13. augusta vo Washingtone, aj toto podujatie však zrušili. (tasr)

Gombos v Ostrave do 2. kola
Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V súboji dvoch kvalifikantov zvíťazil v úvodnom kole nad Holanďanom Jelle Selsom a zdolal ho 2:6, 6:0, 7:5 za 109 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza vyzve v ďalšom zápase Španiela Daniela Rincona.
FOTO: fb/ostravaopen

Križan s deblovým titulom na ITF J60 vo Francúzsku
Richard Križan (na snímke vľavo) získal titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 vo francúzskom Mentone. Po boku Taliana Tommasa Pedrettiho zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Andrea Baudel, Antonin Witz a zdolali ju 6:1, 2:6, 10-3. Pre štrnásťročného Križana je to vôbec prvý juniorský titul na okruhu ITF.

Klein v Ostrave začal víťazne
Lukáš Klein postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom zápase zvíťazil v pozícii nasadenej sedmičky nad Dánom Augustom Holmgrenom a zdolal ho 6:3, 3:6, 6:3 za 118 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra si v ďalšom kole zmeria sily s víťazom holandsko-španielskeho súboja medzi Maxom Houkesom a Oriolom Rocom Batallom.

Gombos v Ostrave do hlavnej
Norbert Gombos postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie zvíťazil v pozícii nasadenej desiatky nad domácim hráčom Michaelom Vrbenským a zdolal ho 6:2, 7:6(3) za 102 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily s holandským kvalifikantom Jelle Selsom.
FOTO: fb/ostravaopen

Mačej so singlovým titulom na ITF J30 v Maďarsku
Dominik Mačej získal titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v maďarskom Székesfehérvári. V slovenskom finále si v pozícii nasadenej trojky poradil s deviatkou pavúka Eliasom Kralom 6:1, 6:1. Pre pätnásťročného Mačeja je to vôbec prvý juniorský titul vo dvojhre na okruhu ITF. Jeden deblový získal už vlani.

Gombos o hlavnú v Ostrave
Norbert Gombos postúpil do finále kvalifikácie na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom eliminačnom kole zvíťazil v pozícii nasadenej desiatky nad domácim Dominikom Kellovským 6:2, 4:6, 7:5 za 155 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do hlavnej súťaže zmeria sily s ďalším Čechom Michaelom Vrbenským.