• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Vďaka za dva krásne týždne

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Vďaka za dva krásne týždne

 
news img

Víťazke a finalistke odovzdávala trofeje na Australian Open slávna Chris Evertová, mnohonásobná grandslamová šampiónka. Dominika Cibulková do svojej ďakovnej reči zahrnula aj Američanku. V jej akadémii na Floride sa pravidelne cez zimu pripravuje.

Dominika Cibulková (24 r.), historicky prvá slovenská grandslamová finalistka - žena: ,,Prežila som na Australian Open fantastické dva týždne. Ani neviem, čo na to povedať, tlačia sa mi do očí slzy. Ďakujem celému môjmu tímu za podporu - trénerovi Maťovi Liptákovi, priateľovi Michalovi, fyzioterapeutke, kondičnému trénerovi, rodičom, ktorí pozerali zápas doma. Ďakujem aj všetkým fanúšikom, ktorí mi držali palce na Slovensku. Na Li blahoželám k zisku titulu, zaslúžila si ho. Chris Evertovej som vďačná za to, že som mohla vlani absolvovať skvelú prípravu v jej akadémii. Australian Open sa odrazu stal mojím najobľúbenejším grandslamovým turnajom, diváci v Melbourne mi dodávali veľa energie."
Na Li (31. r.), najstaršia víťazka Australian Open v open ére: ,,Konečne držím v rukách tento pohár pre víťazku. Už dvakrat som bola blízko, do tretice to konečne vyšlo. Blahoželám Dominike k skvelému turnaju a do ďalšej kariéry jej želám len to najlepšie. Za úspech vďačím celému tímu. Môjmu trénerovi Carlosovi Rodriguezovi za skvelú prípravu, kondičnému koučovi za to, že som už štyri roky nebola zranená. Veľká vďaka, samozrejme, patrí aj môjmu manželovi, teraz bude v Číne slávny. Vypletáš mi rakety, nosíš mi nápoje, cestuješ so mnou po svete na turnaje. Si fakt správny chlap a más šťastie, že si ma našiel."

OHLASY ODBORNÍKOV

Tibor Macko, prezident STZ: ,,O výsledku finále rozhodli skúsenosti. Na Li dokonale zužitkovala všetky svoje štarty vo finále grandslamov i to, že už získala titul na Roland Garros. Aj keď tam mala minikrízu, dokázala ju prekonať a v druhom sete na dvorci dominovala. Dominika hrala aj vo finále výborne, no Na Li ju nepustila k veciam, ktoré jej vyhrávali predchádzajúce zápasy. Napriek dnešnej prehre som hrdý na to, čo Domča v Melbourne predvádzala. Pre slovenský tenis to boli fantastické dva týždne. Takú športovú eufóriu sme na Slovensku už dávno nemali."
  Igor Moška, generálny sekretár STZ:
,,Obe hráčky začali finále veľmi nervózne. Škoda, že Dominika na ňu viac nevybehla, mohla získať náskok. Kľúčový bol záver prvého setu. V druhom dejstve sa Na Li neustále zlepšovala a už bolo ťažké zastaviť ju. Dominike dnes nevychádzalo prvé podanie, po druhom servise ju súperka tlačila. Napriek finálovej prehre však dosiahla v Melbourne fantastický úspech a urobila Slovensku skvelú reklamu. Priznám sa, že počas slávnostného ceremoniálu a počas jej prejavu som si aj poplakal."
 Vladimír Pláteník, bývalý tréner Cibulkovej:  ,,Dominika nehrala zle, v rozhodujúcich momentoch však nedávala súperke loptičky do forhendu, z ktorého Na Li dosť kazila. Číňanka bola na začiatku zápasu nervózna, mala iba 13-percentnú úspešnosť prvého podania. Za stavu 5:4 Domča trochu zaváhala, mala hrať o niečo aktívnejšia. Škoda, lebo k zisku prvého setu jej chýbalo pár loptičiek a potom to mohlo byť veľmi zaujímavé. V tajbrejku zahrala Na Li rutinérsky a v druhom sete potvrdila, že spolu so Serenou Williamsovou je momentálne najlepšou hráčkou na svete. Dominika napriek prehre dosiahla v Melbourne obrovský úspech. Bežný človek si ani neuvedomuje, koľko sa za tým skrýva driny, investovaných peňazí a tlaku okolia i médií. Verím, že úspech na Australian Open ju nakopne k ďalším skvelým výsledkom."
Dominik Hrbatý: ,,Obe hráčky nastúpili na kurt nervózne. Škoda, že Domča začínala servisom, v úvode zápasu sa trápila na podaní. Potom aj vinou nevynútených chýb Na Li doťahovala a zlepšila sa. Za stavu 5:5 znervóznela a prehrala si podanie. Na Li sa postavila na nohy a zahrala vynikajúci tajbrejk, ktorý odštartovala tromi winnermi. Domči nevychádzali jej zbrane, čo bola voda na mlyn súperky. Na Li vstupovala do kurtu, naháňala Dominiku. Je mi ľúto, že v druhom sete dostala "kanára", nezaslúžila si to. Napriek prehre jej gratulujem k obrovskému úspechu, ktorý v Melbourne dosiahla. Som na ňu hrdý. Má iba 24 a najlepšie roky pred sebou. Je skúsenejšia, rozvážnejšia a verím, že na grandslamoch ešte dosiahne výrazne výsledky. Určite má na to, aby sa dostala do prvej svetovej desiatky."
 

OHLASY MÉDIÍ

AP:  ,,Na Li jasne prevýšila Cibulkovú a stala sa prvou čínskou víťazkou Australian Open"
sport.cz:  ,,Na Li je kráľovnou Australian Open. Slovenka Cibulková dostala v 2. sete dokonca kanára"
wtatennis.com: ,,Na Li ovládla Australian Open. V prvom sete prežila niekoľko vypätých momentov, v druhom jasne dominovala a zdolala Dominiku Cibulkovú, vďaka čomu mohla sláviť svoj druhý grandslamový titul."
tennis.com: ,,Na Li na tretí pokus prelomila finálové prekliatie v Melbourne. Číňanka, ktorá budúci mesiac oslávi 32. narodeniny, vo finále zvíťazila nad Dominikou Cibulkovou a stala sa najstaršou tenistkou, ktorá získala titul na Australian Open" (TASR)

 

Fotogaléria

  • Pred finále s priateľom Michalom a fyzioterapeutkou Ivetou Stankovou

     Pred finále s priateľom Michalom a fyzioterapeutkou Ivetou Stankovou

 
 
Vložené: 25. 01. 2014       Kategória: Aktuality
 
news img

Križan s deblovým titulom na ITF J60 vo Francúzsku

Richard Križan (na snímke vľavo) získal titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 vo francúzskom Mentone. Po boku Taliana Tommasa Pedrettiho zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Andrea Baudel, Antonin Witz a zdolali ju 6:1, 2:6, 10-3. Pre štrnásťročného Križana je to vôbec prvý juniorský titul na okruhu ITF.

28. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Ostrave do hlavnej

Norbert Gombos postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie zvíťazil v pozícii nasadenej desiatky nad domácim hráčom Michaelom Vrbenským a zdolal ho 6:2, 7:6(3) za 102 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily s holandským kvalifikantom Jelle Selsom.

FOTO: fb/ostravaopen

28. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Mačej so singlovým titulom na ITF J30 v Maďarsku

Dominik Mačej získal titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v maďarskom Székesfehérvári. V slovenskom finále si v pozícii nasadenej trojky poradil s deviatkou pavúka Eliasom Kralom 6:1, 6:1. Pre pätnásťročného Mačeja je to vôbec prvý juniorský titul vo dvojhre na okruhu ITF. Jeden deblový získal už vlani.

27. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos o hlavnú v Ostrave

Norbert Gombos postúpil do finále kvalifikácie na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom eliminačnom kole zvíťazil v pozícii nasadenej desiatky nad domácim Dominikom Kellovským 6:2, 4:6, 7:5 za 155 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do hlavnej súťaže zmeria sily s ďalším Čechom Michaelom Vrbenským.

27. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Molčan v Antalyi s ďalším titulom

Alex Molčan (na snímke vľavo) získal titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT M15 v tureckej Antalyi (15 000 USD, antuka vonku). Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza zvíťazil vo finále nad siedmym nasadeným Belgičanom Baileym Gillesom Arnaudom a hladko ho zdolal 6:0, 6:2 za 73 minút. Pre dvadsaťsedemročného hráča Národného tenisového centra, ktorého vlani sužovali zranenia a vynechal veľkú časť sezóny kvôli operácii zápästia a kolena, je to druhý titul v poradí, minulý týždeň sa rovnako tešil na podujatí v Antalyi.

27. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková aj Šramková vypadli

Tereza Mihalíková nepostúpila do druhého kola štvorhry na prestížnom turnaji WTA 1000 v Madride (7 854 000 eur, antuka vonku). Spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nestačili v úvodnom kole na štvrtú nasadenú taiwansko-lotyšskú dvojicu Su-Wei Hsieh, Jelena Ostapenková a podľahli jej 2:6, 2:6 za rovnú hodinu. 

25. 04. 2025
Aktuality Více zde