Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » Slovenky veria v postup do semi

Slovenský tím sa v sobotu naplno pripravoval na štvrťfinálové stretnutie finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej, v ktorom v nedeľu od 10.00 h nastúpi proti výberu Austrálie. Pätica hráčok Rebecca Šramková, Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Hrunčáková, Renáta Jamrichová a Tereza Mihalíková pod vedením kapitána Mateja Liptáka vníma kvality svojho nasledovného súpera, no verí v dobré výkony a postup medzi najlepšiu štvoricu krajín na majstrovstvách sveta ženských družstiev v tenise.
Anna Karolína Schmiedlová síce do stretnutia 1. kola proti USA nezasiahla, no o to intenzívnejšie ho prežívala na slovenskej lavičke: "Veľmi sa teším, že sme ešte v Malage a pozitívne sme prekvapili výsledkom proti USA. Ja som v stretnutí nenastúpila, takže sa snažím viac potrénovať a byť pripravená, keby som dostala šancu hrať proti Austrálii. Keďže sme ešte v hre, oslavy po stretnutí s Amerikou boli veľmi mierne. Bolo dosť únavné, že sme hrali ten nočný zápas. Nasledujúci deň sme si trošku oddýchli. Pre mňa, keď som stretnutie sledovala iba z lavičky, to bolo ešte náročnejšie, lebo som nemala v sebe taký ten zápasový adrenalín. Víťazstvo nad Američankami nám dodalo ešte viac sebavedomia. Nedávame to síce tak najavo ako iné tímy, ale sme veľmi silní aj po stránke priateľstva, čo nám dodáva ešte väčšie odhodlanie. Veríme, že by sme mohli postúpiť ešte ďalej," povedala po sobotňajšom tréningu Schmiedlová.
Ako vnímala víťazstvo nad Američankami Viktória Hrunčáková, ktorá spoločne s Terezou Mihalíkovou získala rozhodujúci bod vo štvorhre, si môžete pozrieť v nasledovnom rozhovore:

Davenportová: Cieľom je triumf
Americké tenistky prvýkrát v Pohári Billie Jean Kingovej zdolali Slovensko. V kvalifikačnej C skupine na harde v bratislavskom NTC uspeli už po dvojhrách a zaistili si miestenku na septembrový finálový turnaj. Doplnili tak päticu Japonsko, Španielsko, Kazachstan, Ukrajina a Veľká Británia. Účasť medzi elitnou osmičkou mali už v predstihu istú úradujúce šampiónky Talianky a domáca Čína.

Lipták: Súperky hrali vynikajúco
Kapitán slovenského tímu Matej Lipták vzdal veľký kompliment americkým tenistkám po prehre jeho družstva v priamom súboji o postup na septembrový finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. O víťazovi kvalifikačnej C skupiny na harde v bratislavskom NTC rozhodli už dvojhry, keď Renáta Jamrichová nestačila na Hailey Baptisteovú a Rebecca Šramková rovnako v dvoch setoch neuspela s Bernardou Perovou.

BJKC: Fotogaléria stretnutia Slovensko - USA
Slovenské tenistky sa nepredstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej. V úvodnom stretnutí kvalifikačnej C skupiny síce zdolali Dánsko 3:0, no v nedeľu nestačili na výber USA a podľahli mu 1:2. Vo dvojhrách ťahali za kratší koniec Renáta Jamrichová aj Rebecca Šramková, hoci svojim súperkam statočne vzdorovali a podali dobrý výkon. Výsledok vo štvorhre skorigovali Tereza Mihalíková s Miou Pohánkovou, ktorým Američanky v prvom sete zápas skrečovali.
FOTO: Roman Benický

Rebecca: Škoda, že to nevyšlo
Rebeccu Šramkovú mrzeli koncovky setov v zápase s Američankou Bernardou Perovou. Líderka domáceho tímu v zápase kvalifikačnej skupiny Pohára Billie Jean Kingovej prehrala so súperkou tesne 6:7(2), 5:7. V prvom sete nedokázala dopodávať za stavu 6:5 a v druhom jej na zisk nestačilo ani vedenie 4:0 či 5:2. Za svoj výkon sa však rozhodne hanbiť nemusí.

BJKC: SR bez finálového turnaja
Slovenské tenistky nepostúpili na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V kvalifikačnom dueli C skupiny prehrali na harde v Peugeot aréne NTC s USA 1:2. O rozhodujúci druhý bod pre americké farby sa postarala Bernarda Perová, keď v zápase tímových jednotiek zdolala Rebeccu Šramkovú 7:6(2), 7:5. V záverečnej štvorhre sa premiérovo v súťaži predstavila Mia Pohánková, spoločne s Terezou Mihalíkovou viedli nad párom Asia Muhammadová, Desirae Krawczyková 3:0 v prvom sete, keď súperky skrečovali.

BJKC: SR prehráva s USA 0:1
Slovenské tenistky prehrávajú v kvalifikačnom dueli C skupiny Pohára Billie Jean Kingovej s USA 0:1. Renáta Jamrichová na harde v bratislavskom NTC podľahla v úvodnej dvojhre Hailey Baptisteovej 3:6, 4:6. V druhom singli nastúpia proti sebe tímové jednotky Rebecca Šramková a Bernarda Perová.