Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Lacko získal prvý bod
Lukáš Lacko získal prvý bod Slovenska v stretnutí 1. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davis Cupu. V AEGON aréne NTC zdolal v pozícii tímovej jednotky Martinša Podžusa 3:6, 6:3, 6:3, 6:1.
Lackovi nevyšiel úvod zápasu s Podžusom, keď v druhom geme stratil podanie a mladý Lotyš sa po potvrdení brejku ujal vedenia 3:0. Zverenec trénera Ladislava Simona síce následne znížil na 2:3, no v šiestom geme opäť zaváhal na servise, čo ho pripravilo o prvý set. Za stavu 1:2 v druhom dejstve si Lotyš nechal ošetriť chrbát. V piatom geme mal Podžus k dispozícii dva brejkbaly, no Lacko ich odvrátil, keď mu vyšli tri prvé podania. V ďalšom geme slovenský tenista svojho súpera brejkol a druhý set sa stal jeho korisťou.
Lacko sa postupne dostal do správneho rytmu, začal dominovať v dlhých výmenách od základnej čiary a na začiatku tretieho setu sa po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0. Podžus síce vyrovnal na 3:3, no ďalšie tri hry patrili Lackovi. Slovenský reprezentant sa výrazne zlepšil na returne, začal viac bodovať z forhendu. Na začiatku štvrtého setu Lacko po rýchlom brejku odskočil súperovi na 4:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca. V siedmom geme premenil pri vlastnom servise po úspešnom voleji hneď prvý mečbal. (tasr)
Martinš Pudžus: ,,Šiel som do zápasu odvážne, neprišiel som prehrať... Rozbolelo ma rameno a potom som išiel výkonom dole. Lacko hral veľmi rýchlo, v ďalšom priebehu som na neho už nestačil. Iba druhý raz v kariére som hral so súperom, ktorý patrí do svetovej stovky."
1. kolo 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára:
SLOVENSKO - Lotyšsko 1:0
Piatok 15.00
Lukáš Lacko - Martinš Podžus 3:6, 6:3, 6:3, 6:1
Martin Kližan - Andis Juška
Sobota 14.00 Kližan, Michal Mertiňák - Janis Podžus, Arturs Lazdinš
Nedeľa 13.00 Lacko - Juška, Kližan - M. Podžus
Tóth: Divácky atraktívny duel
Štvrtkový žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) rozhodol o tom, že slovenskí reprezentanti privítajú v septembrovom stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára reprezentáciu Grécka. Po roku sa tak tím kapitána Tibora Tótha predstaví opäť na domácej pôde. Aj to bol jeden z faktorov, ktorý kormidelníka domácej lavičky potešil.
DC: Slovensko privíta Grécko
Slovenskí tenisti privítajú v stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára výber Grécka. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude 18. a 19. alebo 19. a 20. septembra 2026. Víťazi 13 duelov postúpia do budúcoročného 1. kvalifikačného kola majstrovstiev sveta družstiev v tenise, zdolané tímy budú súťažiť o udržanie sa v I. svetovej skupine.
DC: Vo štvrtok spoznáme súpera
Už vo štvrtok okolo obeda spoznajú slovenskí reprezentanti meno svojho súpera pre septembrové stretnutie I. svetovej skupiny Davisovho pohára o postup do budúcoročnej kvalifikácie. Žrebovanie je na programe o 12.00 SEČ v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie. Slovensko figuruje medzi nasadenými tímami a jeho súper vzíde z nasledovných krajín: Bulharsko, Čína, Taiwan, Kolumbia, Grécko, Litva, Luxembursko, Monako, Nový Zéland, Paraguaj, Poľsko, Švajčiarsko a Turecko.
DC: Tóth je na hráčov hrdý
Tenisti Slovenska si zopakujú v Davisovom pohári scenár z predošlého roka. Tentoraz neuspeli v prvom kole kvalifikácie proti Francúzsku, no napriek konečnému výsledku 1:3 prevládali pozitíva z predvedenej hry proti papierovému favoritovi. V septembri tak zverenci kapitána Tibora Tótha nastúpia na barážový súboj o postup do budúcoročnej kvalifikácie. Svojho súpera spoznajú už tento štvrtok, kedy je na programe žrebovanie v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie.
DC: Fotogaléria druhého hracieho dňa
Slovenský daviscupový tím nestačil v stretnutí 1. kola kvalifikácie Davisovho pohára na výber Francúzska a podľahol mu 1:3. V úvodnom zápase druhého hracieho dňa nestačili vo štvorhre na svojich súperom Miloš Karol s Lukášom Kleinom, následne v súboj tímových jednotiek prehral vyrovnaný duel Alex Molčan. Slováci tak v septembri zabojujú v baráži o zotrvanie v prvej svetovej skupine.
Tóth: Opäť nám to ušlo zo setbalu
Slovenskí tenisti prehrali v 1. kole kvalifikačnej skupiny Davisovho pohára na pôde Francúzska 1:3. Po prvom dni bol stav vyrovnaný, no v druhý deň dostali Franúczov do vedenia deblisti. V súboji jednotiek vo vyrovnanom zápase získal rozhodujú bod Arthur Rinderknech, ktorý po víťazstve nad Alexom Molčanom rozjasal domácich fanúšikov a poslal svoj tím do 2. kola kvalifikácie o postup na finálový turnaj.







