Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Behúň a Stará s titulmi zo Žiliny

Majstrami Slovenska v kategórii staršieho dorastu sa stali Jakub Behúň a Lenka Stará (obaja TC EMPIRE Trnava). Šampionát sa uskutočnil od 25. 5. 2015 na dvorcoch TK Žilina. Na turnaji sa zúčastnili najlepší dorastenci a dorastenky SR, okrem reprezentantov hrajúcich v tomto termíne juniorku na Roland Garros.
Majstrovstvá SR sú vždy nominačný turnaj, na ktorom sa zúčastňujú hráči a hráčky podľa nominačného kľúča STZ, čiže 48 chlapcov a 48 dievčat.
Medzi chlapcami úlohu favoritov potvrdili najvyššie nasadení hráči Vladimír Kurek a Jakub Behúň. Majstrom Slovenska sa nakoniec stal Jakub, ktorý vo finále vyhral 6:2, 6:4. Obidva semifinálové zápasy mali vyššiu úroveň ako finále, čo sa týka kvality, dramatičnosti hry, predvedených výkonov a zvratov. Michal Selecký mal proti Kurekovi niekoľko mečbalov a David Brna viedol v treťom sete nad Behúňom 2:0, ale nakoniec prehral. Štvorhru vyhrali Kurek so Seleckým, keď vo finále porazili Pouša s Turzákom.
Medzi dievčatami sa o najväčšie prekvapenie postarala Lenka Stará, ktorá sa stala ako nenasadená hráčka majsterka Slovenska vo dvojhre aj vo štvorhre. K víťazstvu jej dopomohli nakoniec aj dva skreče v semifinàle a vo finále, keď jej na semifinále nenastúpila pre zdravotné problémy Oravcová a počas finále sa zranila za stavu 5:4 Tamara Kupková. To ale neznižuje Lenkin výkon, pretože na ceste k víťazstvu porazila premožiteľku prvej nasadenej Dolákovej Jelínkovú a ôsmu nasadenú Veroniku Koberlingovú. Do druhého semifinále sa prebojovali favoritky Dominika Sujová a Kupková. Tamara predviedla vyrovnanejší výkon, a keďže ju ešte netrápilo zranenie brušného svalu, zvíťazila pomerne tesne 6:4, 7:5. Lenka Stará potvrdila dobrú formu aj vo štvorhre, keď spolu s Kiarou Petrovickou ako nenasadený pár vyhrali celý turnaj. Vo finále porazili tretí nasadený pár Sujovú so Šímovou pomerne hladko 6:4, 6:0.
Turnaj nám opäť skomplikovalo počasie. Prvý deň nám zapršalo, druhý deň boli dvorce pod vodou celý deň a v stredu zase poriadna zima. Až v piatok sme mali pekne a mohli sme v kľude dohrať semifinále aj finále.
Celkovo môžem hodnotiť turnaj veľmi pozitívne na základe predvedených výkonov a účasti . Správanie sa hráčov a hráčok môžem hodnotiť takisto veľmi pozitívne, čoho dôkazom je minimum rozhodnutí vrchného rozhodcu Michala Varmusa priamo na dvorci. Myslím si, že prítomnosť jedného z najlepších našich medzinárodných rozhodcov len zvýšila úroveň tohto podujatia. Musím poďakovať všetkým členom organizačného výboru za plynulý priebeh majstrovstiev: vrchnému rozhodcovi IVarmusovi, Branislavovi Kališovi, Jurajovi Petrášovi, Veronike Blaškovej, zdravotníkovi p.Janovcovi, správcom, vďaka , ktorým bol turnaj zorganizovaný na vysokej športovej úrovni.
Anton Blaško, riaditeľ turnaja
Fotogaléria
-
Kupková a víťazka Stará
-
Vľavo víťazi štvorhry Selecký, Kurek
-
Vľavo Petrovická a Stará, víťazky štvorhry

V piatok zasadala Rada STZ
Rada Slovenského tenisového zväzu (STZ) - najvyšší orgán zväzu - zasadala v Národnom tenisovom centre dňa 25. apríla 2025. Zasadnutie otvoril predseda Rady STZ Milan Baláž. Prezident zväzu Miloslav Mečíř predniesol správu o činnosti a podrobne hodnotil všetky oblasti činnosti STZ za posledných 12 mesiacov.
V rámci zasadnutia bola udelená Cena za rozvoj tenisu nasledovným dlhoročným tenisovým činovníkom: Ing. Mojmír Mihal, Ing. Jozef Blaško, Milan Stoila.

Na extraligu už tento týždeň
Extraliga, najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev, sa začína v nedeľu 27. apríla úvodným kolom. Prvenstvo obhajujú hráči ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice a hráčky TK Slovan Bratislava. Na súpiskách tímov figuruje viacero zvučných mien domáceho tenisu. Z daviscupového tímu SR sú to Lukáš Klein, Jozef Kovalík, Alex Molčan, Lukáš Pokorný, Norbert Gombos či Miloš Karol, spomedzi reprezentantiek v Pohári Billie Jean Kingovej Rebecca Šramková, Viktória Hrunčáková či Tereza Mihalíková.

Medzinárodný turnaj TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch
V týždni od 21. apríla 2025 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany koná medzinárodný turnaj kategórie TEJT 1 chlapcov a dievčat do 14 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

Šupová finalistkou turnaja ITF J200 v Piešťanoch
Kali Šupová (na snímke vľavo) postúpila do finále dvojhry na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J200 v Piešťanoch. Najvyššie nasadená hráčka nestačila vo finále na dvanástku pavúka Terezu Heřmanovú z Českej republiky a podľahla jej 5:7, 4:6. Pätnásťročná zverenka trénera Martina Hromca v NTC má na svojom konte doposiaľ tri singlové tituly na juniorskom okruhu ITF.

Reprezentačné sústredenie hráčov do 18 rokov
V dňoch 7. - 10. apríla 2025 sa v areáli TK Kúpele Piešťany uskutočnilo sústredenie juniorskej reprezentácie Slovenska. Zúčastnilo sa ho desať chlapcov (Filip Dráb, Peter Zavacký, Marko Bekéni, Filip Poklemba, Daniel Balaščák, Elias Kral, Dominik Mačej, Juraj Kováčik, Filip Čierny, Tomáš Maruščák) a sedem dievčat (Timea Gross, Stella Cinkaničová. Lea Belanská, Sofia Barháčová, Viktória Nováková, Sofia Rachel Kočišová, Nina Košická). Príprava prebiehala pod dohľadom reprezentačných trénerov mládeže Jaroslava Balaša a Miloslava Mečířa ml., trénerov Miloslava Grolmusa, Františka Polyaka, Mareka Hrehorčíka a kondičných trénerov Dávida Olasza a Hynka Fučíka.

Medzinárodný juniorský turnaj ITF J200 v Piešťanoch
V týždni od 14. apríla 2025 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany uskutoční medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J200 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.itftennis.com.