• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BO: Kovalík o titul nezabojuje

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » BO: Kovalík o titul nezabojuje

 
news img

Jozef Kovalík nepostúpil do finále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). Štvrtý nasadený hráč nestačil v sobotnom semifinále na Portugalčana Henriqueho Rochu a podľahol mu 3:6, 4:6 za 91 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka si za semifinálovú účasť v Bratislave pripísal do rebríčka ATP 25 bodov a v onlajn renkingu poskočil o štyri priečky vyššie na 115. miesto.

Kovalík bol po prehratom semifinále sklamaný. „Bol to ťažký zápas. Súper hral dnes veľmi dobre, výborne podával. Mal som veľmi málo šancí, ktoré som mohol využiť. Nezvládol som zlomové momenty, ale treba uznať, že zahral výborne. Urobil som aj pár ľahších chýb. Vyplynulo to aj z toho, že na mňa vyvíjal veľký tlak,“ povedal Kovalík v prvej reakcii po zápase.

O osude zápasu rozhodol aj moment z druhého setu, keď vo štvrtom geme nevyužil tri brejkbaly a súper sa dostal do vedenia 3:1. „Áno, mal som tam pár brejkbalov. Bolo to vyrovnané, už som začal lepšie returnovať. Hralo sa viac výmen. Ale ono je to tak, že nie vždy to vyjde. Keď sa to otáčalo, vždy zahral dobre.“

Kovalík zmenil po úspechu v Bratislave svoj turnajový program. „Odhlásil som sa z turnaja na tráve, ktorý som mal hrať budúci týždeň. Pôjdem si zahrať iba kvalifikáciu na Wimbledon. Dám si asi dva dni voľna a potom cestujem do Londýna, kde sa budem pripravovať na trávnatom povrchu,“ dodal Kovalík.

FOTO: Dušan Barbuš

 

Vložené: 15. 06. 2024       Kategória: Tenis doma
 
news img

V piatok zasadala Rada STZ

Rada Slovenského tenisového zväzu (STZ) - najvyšší orgán zväzu - zasadala v Národnom tenisovom centre dňa 25. apríla 2025. Zasadnutie otvoril predseda Rady STZ Milan Baláž. Prezident zväzu Miloslav Mečíř predniesol správu o činnosti a podrobne hodnotil všetky oblasti činnosti STZ za posledných 12 mesiacov.

V rámci zasadnutia bola udelená Cena za rozvoj tenisu nasledovným dlhoročným tenisovým činovníkom: Ing. Mojmír Mihal, Ing. Jozef Blaško, Milan Stoila.

25. 04. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

Na extraligu už tento týždeň

Extraliga, najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev, sa začína v nedeľu 27. apríla úvodným kolom. Prvenstvo obhajujú hráči ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice a hráčky TK Slovan Bratislava. Na súpiskách tímov figuruje viacero zvučných mien domáceho tenisu. Z daviscupového tímu SR sú to Lukáš Klein, Jozef Kovalík, Alex Molčan, Lukáš Pokorný, Norbert Gombos či Miloš Karol, spomedzi reprezentantiek v Pohári Billie Jean Kingovej Rebecca Šramková, Viktória Hrunčáková či Tereza Mihalíková.

23. 04. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

Medzinárodný turnaj TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch

V týždni od 21. apríla 2025 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany koná medzinárodný turnaj kategórie TEJT 1 chlapcov a dievčat do 14 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

22. 04. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

Šupová finalistkou turnaja ITF J200 v Piešťanoch

Kali Šupová (na snímke vľavo) postúpila do finále dvojhry na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J200 v Piešťanoch. Najvyššie nasadená hráčka nestačila vo finále na dvanástku pavúka Terezu Heřmanovú z Českej republiky a podľahla jej 5:7, 4:6. Pätnásťročná zverenka trénera Martina Hromca v NTC má na svojom konte doposiaľ tri singlové tituly na juniorskom okruhu ITF.

20. 04. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

Reprezentačné sústredenie hráčov do 18 rokov

V dňoch 7. - 10. apríla 2025 sa v areáli TK Kúpele Piešťany uskutočnilo sústredenie juniorskej reprezentácie Slovenska. Zúčastnilo sa ho desať chlapcov (Filip Dráb, Peter Zavacký, Marko Bekéni, Filip Poklemba, Daniel Balaščák, Elias Kral, Dominik Mačej, Juraj Kováčik, Filip Čierny, Tomáš Maruščák) a sedem dievčat (Timea Gross, Stella Cinkaničová. Lea Belanská, Sofia Barháčová, Viktória Nováková, Sofia Rachel Kočišová, Nina Košická). Príprava prebiehala pod dohľadom reprezentačných trénerov mládeže Jaroslava Balaša a Miloslava Mečířa ml., trénerov Miloslava Grolmusa, Františka Polyaka, Mareka Hrehorčíka a kondičných trénerov Dávida Olasza a Hynka Fučíka.

18. 04. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

Medzinárodný juniorský turnaj ITF J200 v Piešťanoch

V týždni od 14. apríla 2025 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany uskutoční medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J200 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.itftennis.com.

14. 04. 2025
Tenis doma Více zde