• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Oba tituly pre Jablonovskú

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Oba tituly pre Jablonovskú

 
news img

Halové majstrovstvá Slovenska dorasteniek v Piešťanoch nepriniesli žiadne väčšie prekvapenia. Vo dvojhre potvrdila Jana Jablonovská svoje nasadenie a titul získala zaslúžene, na taraflexovom povrchu hrala najaktívnejšie i najpestrejšie.

Z hľadiska úderovej techniky je u nás už raritou jej pekný a účinný jednoručný bekhend, nespomínam si, či za posledné dve desaťročia nejaká hráčka s touto technikou titul získala. Ani zo súčasnej špičky mladších slovenských hráčok tak nikto nehrá... Vo finálovom zápase porazila v tesných dvoch setoch Soňu Priščákovú, v druhom sete bolo možno až priveľa brejkov a rebrejkov. Soňa vyhrala vo štvrťfinále i semifinále vždy po prehratom prvom sete, svoju deblovú partnerku i kamarátku Nikolu Dolákovú zdolala v semifinále až v tesnom závere tretieho setu. Jediná nenasadená semifinalistka Barbora Kötelesová tam výkonnostne patrí, len nemá potrebný rebríček. Ako jediná zobrala set aj neskoršej víťazke, v treťom viedla 3:1.
Z vekového pohľadu sa medzi tri medailistky ročníka 1996 dostala len jedna mladšia (17-ročná Doláková), do štvrťfinále sa však cez nesadené hráčky prebojovali dve 16-ročné (Palcátová a Lázárová) a zaujal postup 15-ročnej Pavličkovej.
Víťazka dvojhry je aj výbornou deblistkou, titul získala spolu s Dominikou Sujovu po tesnom finálovom víťazstve nad párom Kötelesová – Sindy Kurtinová. Do semifinále postúpili všetky štyri nasadené páry, bronzové medaily si odniesli páry Doláková – Priščáková a Anna Fajnorová - Katarína Majorová.
Vrchný rozhodca majstrovstiev Pavol Šimo vyzdvihol veľmi korektné správanie sa dievčat, z organizácie uviedol, že prvé tri hracie dni mali časovo nezvykle dlhý program. Dlhodobým partnerom usporiadateľa TK Kúpele Piešťany je spoločnosť Chirosan s.r.o., jej meno niesli majstrovstvá vo svojom názve aj v tomto roku.
Rudolf Vrábel,
riaditeľ majstrovstiev

 

 

 

Fotogaléria

  • Finalistky štvorhry Kötelesová, Kurtinová a víťazky Jablonovská, Sujová

     Finalistky štvorhry Kötelesová, Kurtinová a víťazky Jablonovská, Sujová

 
 
Vložené: 12. 02. 2014       Kategória: Tenis doma
 
news img

Fotogaléria extraligového stretnutia TK Slovan BA - TK Jednotka BA

Prvé kolo ženskej extraligy zviedlo v skupine A proti sebe TK Slovan Bratislava a TK Jednotka Bratislava. Víťazstvo si vybojoval Slovan v pomere 5:2. O víťazstve rozhodli domáce hráčky už vo dvojhrách, body postupne získali Anastasia Sobolievová, Nina Vargová, Anika Jašková, Martina Marušinová a Zuzana Kučová. Stretnutie zachytil objektív fotografa Dušana Barbuša.

Druhé kolo ženskej extraligy je na programe v utorok 29. apríla.

27. 04. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

V nedeľu sa začala extraliga

Extraliga, najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev, sa začala v nedeľu 27. apríla úvodným kolom. Formát súťaže zostal rovnaký ako vlani. Osem tímov je rozdelených do dvoch skupín. V rámci každej skupiny si zmerajú sily všetky tímy (každý tím teda v skupine odohrá 3 stretnutia). Víťaz skupiny A potom vo finále nastúpi proti víťazovi skupiny B. Družstvá na druhom mieste v skupinách zabojujú proti sebe o celkové 3. miesto, družstvá na 3. mieste v skupinách o celkové 5. miesto a družstvá na poslednom mieste v skupinách o konečné 7. miesto.

27. 04. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

V piatok zasadala Rada STZ

Rada Slovenského tenisového zväzu (STZ) - najvyšší orgán zväzu - zasadala v Národnom tenisovom centre dňa 25. apríla 2025. Zasadnutie otvoril predseda Rady STZ Milan Baláž. Prezident zväzu Miloslav Mečíř predniesol správu o činnosti a podrobne hodnotil všetky oblasti činnosti STZ za posledných 12 mesiacov.

V rámci zasadnutia bola udelená Cena za rozvoj tenisu nasledovným dlhoročným tenisovým činovníkom: Ing. Mojmír Mihal, Ing. Jozef Blaško, Milan Stoila.

25. 04. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

Na extraligu už tento týždeň

Extraliga, najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev, sa začína v nedeľu 27. apríla úvodným kolom. Prvenstvo obhajujú hráči ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice a hráčky TK Slovan Bratislava. Na súpiskách tímov figuruje viacero zvučných mien domáceho tenisu. Z daviscupového tímu SR sú to Lukáš Klein, Jozef Kovalík, Alex Molčan, Lukáš Pokorný, Norbert Gombos či Miloš Karol, spomedzi reprezentantiek v Pohári Billie Jean Kingovej Rebecca Šramková, Viktória Hrunčáková či Tereza Mihalíková.

23. 04. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

Medzinárodný turnaj TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch

V týždni od 21. apríla 2025 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany koná medzinárodný turnaj kategórie TEJT 1 chlapcov a dievčat do 14 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

22. 04. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

Šupová finalistkou turnaja ITF J200 v Piešťanoch

Kali Šupová (na snímke vľavo) postúpila do finále dvojhry na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J200 v Piešťanoch. Najvyššie nasadená hráčka nestačila vo finále na dvanástku pavúka Terezu Heřmanovú z Českej republiky a podľahla jej 5:7, 4:6. Pätnásťročná zverenka trénera Martina Hromca v NTC má na svojom konte doposiaľ tri singlové tituly na juniorskom okruhu ITF.

20. 04. 2025
Tenis doma Více zde